חמשה חברי כנסת מהליכוד הגיעו לבית שמש לטקס הרמת כוסית; שלום אדרי נעדר

ביום שני בערב (20.9.21) התכנסו פעילי תנועת הליכוד 60 במספר בסניף הסיעה ברחוב בן צבי, חמשה חברי כנסת נכחו במעמד שהתקיים לרגל הרמת כוסית לכבוד השנה החדשה וחג הסוכות: ישראל כץ, דודי אמסלם, יואב גלנט, קטי שטרית ומיקי זוהר. גם חברי מועצת העיר מסיעת הליכוד הגיעו לכבד בנוכחותם את המעמד: מ”מ וסגרה”ע משה שטרית, צבי ווליצקי ואסצ’לאו מולה, בלט בהיעדרו שלום אדרי. הנחה את הערב יו”ר סניף הליכוד בבית שמש ישראל פרץ.

פתח את הטקס יו”ר הסניף ישראל פרץ שאמר שלדעתו הליכוד (הארצי) הפסיד את הבחירות מכיוון שלא הגיעו מצביעים מהפריפרייה ובכך הסיעה הפסידה שתי מנדטים.

ראשון הדוברים היה חה”כ ישראל כץ שפתח את דבריו בדברי תודה לחברי מועצת העיר של בית שמש, ובכללם לשלום אדרי ש”תיכף יגיע”, אך הוא לא הגיע, והסיבה כנראה ידועה למתי מעט, שאלנו אותו לסיבת היעדרו וזוהי תגובתו: לא נכחתי בהרמת הכוסית של סיעת הליכוד עקב סיבה משפחתית שהגיעה בהפתעה, לו ידעתי קודם, הייתי דוחה את הרמת הכוסית.

לשאלתינו האם קיים סכסוך בינך לבין חברי הכנסת שהגיעו הוא ענה: “אם היה קיים סיכסוך הייתי שותק?”.

לכאורה עד כאן הכל נראה ורוד, אך כששומעים את תחילת דבריו של ישראל כץ שאמר שנעשים כעת “מאמצי חילוץ” להביא את שלום אדרי תוך כדי קריצה ליו”ר הסניף ישראל פרץ, ניתן להבין שלפחות שני אנשים יודעים את הסיבה האמיתית.

חה”כ ישראל כץ יצא חוצץ כנגד הממשלה ואמר כי אם הממשלה היתה תלויה ברצון העם היא היתה מוחלפת מזמן, אך ככל שהיא חלשה יותר היא שמורה יותר, ומי מאתרג אותה? התקשורת שכל מטרתה היא שבנימין נתניהו והליכוד לא יחזרו.

חה”כ כץ הזכיר את המהפך שהיה ב-77 ואת העגבניות שזרקו בבית שמש על שמעון פרס, ואת שנים עשר השנים הטובות שהיו במדינת ישראל בתקופת שלטון הליכוד, הן בביטחון הן בהישגים המדיניים, בכלכלה בניהול הקורונה ועוד.

לאחריו עלתה לנאום חה”כ קטי שטרית היא הודתה לחברי מועצת העיר מהליכוד מולא, ווליצקי, ושטרית בנה, כפרה עליך היא אמרה לו, אני יודעת שאתם עוברים ימים לא פשוטים, ובכך היא רמזה לבעיות הקואליציוניות שנגזר מהם גם נטילת מטה לחמו של בנה, היא אמרה שהיא מקווה שהעניינים יסתדרו בקרוב, כך גם חה”כ מיקי זוהר אמר לנו שהם פועלים מאחרי הקלעים, אך חה”כ שטרית אמרה שכדי שהבעיה הקואליציונית לא תשנה שוב היא להעמיד נציג לראשות העיר מטעם הליכוד, והשאלה היא את במי הליכוד יבחר בשטרית או באדרי, את העדפתה של חה”כ שטרית לא קשה לנחש. 

המשפט של חברת הכנסת שטרית היה המשפט היחיד שעלה הערב ורמז משהו על הפוליטיקה המקומית בבית שמש. היא ויתר חברי הכנסת גזרו על עצמם שתיקה בכל מה שקשור לפוליטיקה המקומית בבית שמש לאכזבת פעילים רבים.

חה”כ שטרית הרעיפה מחמאות על חבריה מסיעת הליכוד, גלנט בתחום החינוך, כץ ששום דבר לא היה זז בלעדיו, אמסלם שכשעולה לדוכן כל הקואליציה והאליטה משקשקת מפניו.

לאחר מכן היא תקפה את הממשלה וכינתה אותה ממשלת שיתוק, ממשלה שאינה מטפלת לא בקורונה ולא בחינוך, בתקופתו של גלנט תקציב תרבות יהודית היה 1.2 מיליארד, הממשלה הזו קיצצה את התקציב בחצי משום שצריכים להעביר כסף למנסור עבאס, עבאס הוא ראש הממשלה ולא בנט.

בסוף דבריה היא הזכירה את שלום אדרי – אני מתה עליו  – ואמרה שהוא עוד יגיע, באותו רגע הגיע לכינוס חה”כ מיקי זוהר וכולם כבר ידעו שזה האיחור האחרון להערב, אדרי כבר לא יגיע.

חברי הכנסת ישראל כץ וקטי שטרית עזבו את הכינוס עקב כנסים במקומות נוספים.

יו”ר הסניף ישראל פרץ הזמין את חה”כ דודי אמסלם לעלות ולנאום לא לפני שהזכיר כי הוא נהיה חבר כנסת בזכות הליכודניקים בבית שמש. פרץ שיבח את אמסלם, ואמר כי הוא חבר כנסת שאומר את האמת בפנים. ואז פרץ פנה לחה”כ מיקי זוהר ואמר לו לא להשתמש עם כפפות משי לממשלת השמאל הזאת אלא להתנהג כפי שנוהג כלפיהם חבר הכנסת אמסלם.

חה”כ דודי אמסלם פנה בפתח דבריו ליו”ר הסניף ישראל פרץ ואמר לא הפסדנו את הבחירות, זכינו בהכי הרבה מנדטים, 30 מנדטים, הם קיבלו פירורים בין 5 ל-7 מנדטים, ונתנו לו את כס ראש הממשלה והוא נתן להם ממשלה. לא היה דבר כזה במדינת ישראל ולא בשום מדינה דמוקרטית.

השמאל הם האנשים הכי אלימים ולא ישרים ועושים לנו שטיפת מח שאנחנו לא בסדר.

הממשלה הזאת היא עירבוב של אנשים שאין בינהם שום קשר, ובראשם מנסור עבאס, ואני מסכים עם חה”כ אחמד טיבי שאמר בפעם הראשונה מאז קום המדינה יש לנו ממשלה יהודית-פלסטינית, שהפלסטינים מובילים אותה. חלק ניכר מהערבים אם לא כולם חושב שהמחבלים הם לוחמי חופש.

חה”כ אמסלם נגע בדבר נוסף, והוא שסלע המחלוקת בין שמאל לימין הוא לא העניינים המדיניים אלא  הערכים היהודיים! לא ביקשנו מהם להיות דתיים אבל הם רודפים את מסורת ישראל, לא ירחק היום שהם יגידו שאסור לעשות ברית מילה, זו התעללות בקטין ובחסר ישע.

היתה עתירה לבית המשפט על כך שיאפשרו הכנסת חמץ לבתי חולים, אל תדאגו אומר חה”ע אסלם העתירה לא באה מהצד הערבי, הם מכבדים אותך, העתירה באה מהשמאלנים. ומה כואב להם? אמרנו להם לא לאכול חמץ? אמרנו להם לא לאכול ליד אנשים ששומרים על חמץ בפסח, תכבדו אותם, הרי אם לערבים היה אסור לאכול חמץ שבוע בשנה הייתם מכבדים אותם.

שר בממשלת ישראל! אביגדור ליברמן נוסע בשבת לאשדוד לטיב טעם לאכול חזיר בשבת ומזמין את כל כלי התקשורת. וזה ההבדל בין השמאל לימין.

בסיום דבריו הוא הפטיר בבדיחה על התוכי שמגלם את מנסור עבאס – ראו סרטון.

אחריו עלה לדבר חה”כ יואב גלנט שסיפר כי בשיתוף פעולה עם דודי אמסלם וישראל כץ הם חילקו מחשבים לבתי הספר כולל בבית שמש ע”ס מיליארד ורבע שקלים. 2 וחצי מיליארד תוספת למורים. היתה שנה קשה וכולנו שואלים עד מתי נצטרך לחכות? אבל ההמתנה לא תהיה ארוכה כי בסופו של דבר ישנו בורא לעולם ויש צדק בעולם.

אני לא יכול להגיד לכם מתי יגיע הרגע, אך כך גם הייתי אומר לחיילים שלי בצבא, תתאמנו כדיש שכשיגיע הרגע תהיו מוכנים וערוכים.

אחרון הדוברים היה חה”כ מיקי זוהר שהודה בפתח דבריו לחברי מועצת העיר וחברי הכנסת שהגיעו לכבד את האירוע. כבר במשפט הראשון אמר חה”כ זוהר כי הוא התחבר לכל מילה שדודי אמסלם אמר, אלו העמדות גם שלי וגם של כל הליכוד, וגם תפירת התיקים לנתניהו היה דבר חסר תקדים בכדי לבצע הפיכה.

אני כן חולק עליו איך להעביר את המסר, כי בסופו של דבר יש ציבור גדול של 10-15 מנדטים שיכול להכריע בחירות, והצביעו לסער ולבנט  וכיום הם מתחרטים ואת הציבור הזה אני רוצה להביא לליכוד כי בחישוב מתמטי בכדי להגיע לגוש של 61 אנו זקוקים ל-7 מנדטים נוספים, הם ימניים ומאמינים בדרך שלנו, ואני אומר שצריכים להביא אותם.

ומי שחשב ששיניתי עמדות טעה ולא הבין מה אמרתי, ואני פה כדי לחדד את הדברים. אני נלחמתי ואמשיך להילחם למען נתניהו, כי אני רוצה שהוא יהיה ראש הממשלה הבא.  

לסיכום נאמר זאת כך, הגיעה לבית שמש משלחת מכובדת מאד של חברי כנסת, יותר אפילו ממה שנכתב במודעה, אך מספר הפעילים שהגיע לא היה רב, חלקם אפילו לא הגיעו כאות מחאה על כך שהליכוד לא סוגר דיל עם ראש העיר עליזה בלוך, ודבק בגוש עם החרדים. מנגד אחד מפעילי הליכוד שנכח שם אמר לי: בבחירות הבאות אני אצביע למועמד חרדי ולא לעליזה בלוך.

חברי הכנסת לא דיברו על עניינים הנוגעים לבית שמש כפי שצפה אחד מבכירי הליכוד, כמו כן חברי מועצת העיר לא הוזמנו לדבר כפי שאותו בכיר צפה.

מכל מקום בית שמש היא עיר מסורתית (אני מדבר על העיר הותיקה) וליכודניקית, עם הרבה אנשים אדישים, ואולי בעצם זו היתה הבעיה של הליכוד בכל הארץ כולה בבחירות האחרונות, היו מספר מנדטים שישבו בבית ולא הגיעו להצביע.

השאלה הגדולה היא מה יהיה כאן בעוד שנתיים, אולי עדיין רחוק מידי מלחרוץ גורלות, אבל אם נלמד מאדישות הבוחרים, וחוסר רצונם של חברי הכנסת מלהתערב בגלוי בנעשה כאן בעיר, העתיד לא נראה טוב.

ואם נאמר שחברי הכנסת לא דברו על ענייני דיומא מפאת כבוד החג ולא רצו לערבב שמחה בשמחה, מדוע הם לא הגיעו לכאן לפני חודש ימים כפי שגפני ופורוש הגיעו? יתכן והתשובה נמצאת בטיב היחסים שיש לראש העיר עליזה בלוך עם אותם חברי הכנסת, וזו בהחלט נקודה למחשבה עבור חברי מועצת הליכוד שיכהנו בקדנציה הבאה.

גלריית תמונות מהרמת הכוסית של סניף הליכוד בבית שמש לרגל חג הסוכות

השאר תגובה

כתבות אחרונות