הבקר נפתח לתנועה המחלף הראשון בבית שמש

הבקר נפתח לתנועה מחלף חדש בבית שמש המכונה “מחלף רמת בית שמש” שמחליף את צומת ה-T הלא מרומזרת והמסוכנת בכניסה לרמת בית שמש.

לאחר עבודות שנמשכו כשנה אשר גרמו עוגמת נפש רבה לבאים והיוצאים מרמת בית שמש ומכה קלה בכנף לאלו שתכף יגזרו את הסרט, הסתיימה בנייתו של מחלף ‘רמת בית שמש’ שבכניסה הדרומית לבית שמש, המחלף נבנה ע”י חברת נתיבי ישראל, ועלות בנייתו נאמדת בכ-420 מיליון שקלים.

מחלף זה מחבר בין כביש 38 לרחוב נחל נובע (בבית שמש) שהיה סגור בשבוע האחרון, ומהווה למעשה כניסה לרמת בית שמש א’ ג’ והשכונה החדשה ד’.

ומכאן נובעת חשיבותו הרבה, שכן בשנים האחרונות הושלם איכלוס שכונת רמת בית שמש ג’ , מה שהגביר את כמות הרכבים הפוקדים את הצומת. לא זאת אף זאת בשנים הקרובות אמור להסתיים הליך האיכלוס של 10,000 משפחות חדשות ברמת בית שמש ד’, מה שהופך את רחוב נחל נובע לעורק ראשי של ממש.

כעת כל שנותר הוא לקוות שירבדו את כביש נחל נובע שמשופע במהמורות סדקים ובורות.

המחלף החדש

עד היום הנוסעים מרמת בית שמש לכביש 38 דרום, או הפונים מכביש 38 צפון לרמת בית שמש נזקקו להמתין לעיתים קרובות דקות לא מעטות בצומת נחל נובע עד שהכביש יתפנה והם יוכלו לעבור, דבר שסיכן לא פעם את הנוסעים.

לאחר בניית המחלף הסדרי התנועה השתנו, והמחלף מתחיל כבר בכיכר, מי שרוצה לנסוע לכביש 38 צפון ממשיך ישר בכיכר ופונה ימינה כבימים עברו, אך מי שפניו מועדות דרומה, יפנה ימינה מיד בכיכר ויעלה על המחלף (לא קצר בכלל) ויצא בצידו השני של המחלף, ולבאים מכיוון 38 צפון ומעוניינים לפנות שמאלה לבית שמש, הם לא יפנו שמאלה כבעבר אלא יעלו על המחלף ויצאו בצידו השני שבכיכר, יסתובבו חצי סיבוב ויכנסו. מסובך אבל בטוח.

רמת בית שמש ד' בבנייה

להלן התגובות:

השרה מירי רגב: “הפכנו כביש אדום שגבה קורבנות רבים, לעורק תחבורה שוקק חיים. המחלף החדש מאפשר את איכלוסן של שכונות חדשות שיספקו פתרונות דיור לאלפי משפחות, מחבר את אזור התעשייה שייצר מקומות עבודה חדשים, ומקרב את הפריפריה לירושלים ולגוש דן”

הבוקר (יום ראשון) נפתח לתנועה מחלף רמת בית שמש החדש, הממוקם על כביש 38 המשודרג. עם פתיחתו של המחלף, הושלם מרכיב חשוב נוסף עבור מאות אלפי משתמשי הדרך, המתגוררים ברמת בית שמש והבאים בשעריה.

בהקמת המחלף והרחבת הכביש הושקעו על ידי משרד התחבורה יותר מ-420 מיליון שקלים. זאת, כחלק מהשקעה כוללת של המשרד בשדרוג כביש 38, הנאמדת ביותר מ-1.2 מיליארד שקלים.

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, תא”ל (במיל’) מירי רגב ציינה כי מחלף רמת בית שמש, הנפתח היום לתנועה, הוא שלב נוסף במהפכת התשתיות אותה מוביל משרד התחבורה – מהפכה החורגת בהרבה מתחום התחבורה בלבד! “הפכנו כביש אדום שגבה קורבנות רבים, לעורק תחבורה שוקק חיים שמביא תנופת פיתוח אדירה לאזור המדהים הזה. המחלף החדש מאפשר את איכלוסן של שכונות חדשות שיספקו פתרונות דיור לאלפי משפחות, מחבר את אזור התעשייה שייצר מקומות עבודה חדשים, ומקרב את הפריפריה לירושלים ולגוש דן”, הוסיפה השרה רגב.

תשתיות הכבישים סביב העיר בית שמש ממשיכות להתרחב בסוף השנה הבאה יוכפל כביש 38 במקטע נוסף, מרמת בית שמש בדרום ועד גבעת שרת שבצפון. בהמשך ישודרג קטע נוסף, מצרעה ועד גבעת שרת, שישלים את המיזם הענק של שדרוג כביש 38, הכולל הכפלה של הכביש משער הגיא ועד רמת בית שמש, הקמת מפרדה קשיחה, 6 מחלפים, 3 גשרי הולכי רגל, 2 הפרדות מפלסיות מעל הרכבת, גשר אקולוגי, שבילי אופניים ותאורה מתקדמת לכל אורכו של הכביש.

מנכ”ל חברת נתיבי ישראל ניסים פרץ: “זהו יום חג לתושבי האזור ולנו כחברה הלאומית לתשתיות תחבורה, תודתי והערכתי לאנשי מקצוע הנפלאים שלנו, המשקיעים לילות כימים בציונות הלכה למעשה – בבניית הארץ”.

עד כאן לשון הדוברות.

תגובת ראש עיריית בית שמש ד”ר עליזה בלוך: אני שמחה לעדכן על פתיחת מחלף רמת בית שמש.  מדובר בעורק תחבורה עצום המהווה בשורה לקראת אכלוס השכונות החדשות והתפתחות אזורי התעשייה. המחלף הוא המשך ישיר להרחבת השרות בתחבורה הציבורית.

אני מבקשת להודות לשר האוצר ישראל כץ ולשרת התחבורה והבטיחות בדרכים מירי רגב, ולעמיתי יו”ר סיעת הליכוד חבר המועצה שלום אדרי.

סעו בשלום, הביטו ימינה ושמאלה ותהנו.

השאר תגובה

כתבות אחרונות