נוה שמיר או נוה התורה?

בשכונת נוה שמיר הבטיחו אכלוס באוגוסט, אז הבטיחו.

אמרו שהשכונה הזו תהיה חילונית, אז אמרו.

איך אמר חבר הכנסת הרב אברהם רביץ בזמנו למישהו ששאל אותו על השמועות שטענו כי חברי מועצת גדולי התורה לא רוצים אותו בקדנציה הבאה, ענה לו הרב רביץ: "אל תאמין לשמועות שמעתי גם שאתה חכם…"

אומרים שבקרוב שכונת נוה שמיר (רמה ה') תתאכלס, הפרוייקט הראשון להתאכלס יהיה עיר דוד. הזוכים החרדים במחיר למשתכן, ביחד עם הרוכשים החרדים (700+) מתאגדים ומקימים ועד שכונתי, שבו יעדכנו על בתי כנסת זמניים שיפתחו בשכונה (משהו בסגנון של רמה ד', רק בלי גינות משחקים), מי שאין לו מייל יתעדכן ב"קו רמה ה'", בנוסף מתארגנים לרכישה קבוצתית של סורגים בזול.

מספר הבניינים שנבנו עד כה בנוה שמיר אינו גדול, ו700 משפחות חרדיות שהולכות להתאכלס שם יבלטו מאד.

פרוייקט עיר דוד בשכונת נוה שמיר בבית שמש

בזמן שנמרוד יחזור מבית הספר לביתו (יש לו מפתח, הוא גדול) ויפסע מעדנות הישר לקומה השביעית, שם יבלה את שארית יומו מול משהו מלבני, הוא יצטרך לדלג ולעבור דרך עשרות ילדים שלא נראים כמוהו, ולא חושבים כמוהו, וגם לשם שינוי משחקים בחוץ… כמו אז.

להורים של נמרוד יש לאן ללכת, להורים של יענקי ומוישי אין הרבה ברירות, מה גם שהם מעוניינים (אידיאולוגית) להישאר שם. או אז סיפורה של רמת בית שמש א' יחזור על עצמו שוב והפעם בשכונת נוה שמיר. בזמנו ראש העיר עליזה בלוך רצתה לעשות הצרחה… עוד רעיון שלא צלח.

אבל אל דאגה אנו נמצא את עצמנו עם שכונה חילונית בדרך…. יקראו לה רמת בית שמש ש' והיא תמוקם קרוב לקרית גת, בין רמת בית שמש ר' החרדית לרמת בית שמש ת' החסידית…. או שלא…

מוסר השכל:

כדי להביא לפה חילוניים:

נדרשים אנשי מקצוע שיודעים לעבוד. דבר שני לא רצוי להביא אותם לאתר בנייה. ודבר אחרון כעושים הנחת בן פינה לבריכה לפני 3 שנים ולא בנו אפילו קרמיקה תכלת אחת, מראה שמילה זאת לא מילה, יהא התירוץ אשר יהא.

ברור לכולנו שהפראיירים לא מתים, הם רק מתחלפים, השאלה היא האם הפראיירים יהיו חילוניים, כיפות סרוגות או חרדיים?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

תגובה אחת

  1. הכתבה הכי גזעית ומלאת שנאה שקראתי בחיי
    בתור חרדית אני אומרת תתביישו!!

השאר תגובה

כתבות אחרונות

הכתבות הכי נקראות (מתעדכן אוטומטי)