יש קונסרבטוריון חרדי בבית שמש

הערב נחגג ברוב פאר והדר הקונסרבטוריון החרדי הראשון בבית שמש, במעמד השר במשרד החינוך הרב חיים ביטון, ראש העיר בית שמש ד”ר עליזה בלוך, מ”מ, סגן ראש העיר וממונה המתנ”סים משה שטרית, המשנה לראש העיר הרב איציק אלמליח מנכ”ל העירייה מר יוחנן מאלי, מנהל רשת המתנ”סים בבית שמש מימון בן חמו, רמ”ט ראש העיר נתי גבאי, מנהל מחלקת נוער יוסי גמליאל, הרב אמיר קריספל, הקונסרבטוריון החרדי יתקיים במוסדות אור יעל ברמת בית שמש ג’ שחוגגת 8 שנים להיווסדה.

הקונסרבטוריון נפתח בניגון תלמידי החוג למוזיקה שבמתנ”ס זינמן, עם כלים רבים ומגוונים, תחת הנהלתה של הגב’ מרינה קוגן.

הציבור החרדי קיבל את הבשורה בקורת רוח, מקום לחוגי מוזיקה המותאמים לציבור החרדי עם הפרדה מלאה של בנים ובנות היתה נצרכת מאד, אנו תקווה כי זו הסנונית הראשונה שתפתח את הצוהר לתרבויות נוספות בעיר בית שמש לציבור החרדי.

מזה כשנה וחצי שממונה המתנ”סים מ”מ וסגרה”ע משה שטרית עובד על פרוייקט פתיחת קונסרבטוריון ברמת בית שמש ג’ והיום המאמצים נשאו פרי.


נאומים

הראשונה לשאת דברים היתה ראש העיר ד”ר עליזה בלוך, ד”ר בלוך ציינה את העובדה כי העיר הראשונה בה ביקר השר חיים ביטון לאחר מינויו היא העיר בית שמש, ראש העיר הודתה לו על כך ואמרה שמבחינתה זה המדד לשר טוב.

אני מרגישה שיש לנו שגריר אמיתי בממשלה שיעשה הכל על מנת שהעיר בית שמש תתקדם, גם בתפקידך הקודמים שמילאת הראית אכפתיות מאד גדולה כלפי העיר בית שמש, ולכן אני מרגישה כאילו יש לנו אח בבית המלך.

היא גם הודתה לרב אמיר קריספל שמארח אצלו את הקונסרבטריון, ואמרה שלאור היכרות שלה איתו, אך טבעי שהוא יהיה המארח.

אחריה עלה לשאת דברים השר חיים ביטון שכבר בראשית דבריו גינה את חתימת 15 ראשי הערים היום נגד התקצוב החרדי ומשבח את ראש העיר עליזה בלוך על כך שהיא נוהגת בשיוויוניות ולא היתה שותפה לחתימה הזאת, ובכך שלא היית שותפה לחתימה אומר השר ביטון כמוה כחתימה על אישורו של חוק נהרי ואנו מאד מעריכים את זה.

ראש העיר ד”ר עליזה בלוך הוכיחה לאורך הקדנציה הנוכחית התנהגות שיוויונית בנושא החינוך וכפי שאנו רואים כאן, השוויוניות מתבצעת גם בנושא התרבות.

לסיום אמר השר ביטון: “אני דורש ממכם להמשיך ולהקים מתנ”סים לחרדים בבית שמש.”

ממונה המתנ”סים משה שטרית אמר שנבנה כבר מתנ”ס ברמה ד’ וההיענות החרדית גוברת בשנים האחרונות.

לאחריו נשא דברים מ”מ וסגרה”ע משה שטרית שאמר כי לאחרונה אנו עדים לתופעה של חרדים רבים שרוצים להצטרף לחוגי המתנ”ס. ישנו מתנ”ס אחד  שם מתבצעת פעילות של חרדים ודתיים לאומיים, אני סמוך ובטוח שאם נפתח גם עוד שני מתנ”סים לחרדים, הם לא יפסיקו לפעול.

שטרית גם התייחס לדבריו של השר ביטון ואמר כי בבית שמש כבר נבנה מתנ”ס עבור הציבור החרדי ברחוב האמוראים ברמת בית שמש ד’.

גם המשנה לראש העיר הרב יצחק אלמליח והרב אמיר קריספל נשאו דברים.

לאחר מכן הכבודה ירדה לכניסת הבניין, להסרת הלוט מהשלט שעליו כתוב: “הקונסרבטוריון העירוני סניך רמת בית שמש ג'”.


תגובת סגן ומ״מ ראש העיר משה שטרית:

לא כל יום חוגגים פתיחה כל כך מיוחדת.

בהשתתפות השר במשרד החינוך חיים ביטון, חנכנו באופן רשמי את השלוחה החרדית של הקונסרבטוריון העירוני ברמת בית שמש ג’.

וכך, הוגשמה משימה בת 4 שנים.

נוכל עכשיו להציע למאות בני נוער בשכונת רמות בית שמש לימודי מוסיקה ברמה הגבוהה ביותר.

תודה לכל העוסקים במלאכה ובהצלחה לתלמידים החדשים!

גלריית תמונות מחניכת הקונסרבטריון החרדי ברמת בית שמש ג'.

תגובה אחת

  1. יש טעויות בכתבה. נפתח סניף רמת בית שמש של הקונסרבטוריון העירוני בית שמש (השלוחה החרדית) בניהולה של הגב. מרינה קוגן. הנגנים שניגנו בפתיחת השלוחה החרדית הם תלמידי הקונסרבטוריון העירוני בית שמש הממוקם במתנ״ס פסגות השבע ולא במתנ״ס זינמן.

    כדאי לבדוק עובדות לפני שמפרסמים וכן לתת קרדיטים בצורה נעותה ולא לשכוח משתתפים חשובים במלאכה. חבל מאוד שבאף תמונה מנהלת הקונסרבטוריון העירוני לא מופיעה, על אף שהיא פעלה יומם וליל במשך 5 שנים כדי שהשלוחה החרדית תפתח בבית שמש.

השאר תגובה

כתבות אחרונות