חמה”ע הרב חיים זמורה הפעיל ניידת שמחת בית השואבה בכל רחבי בית שמש

חבר מועצת העיר הרב חיים זמורה (דגל התורה) מסכם בהצלחה את מבצע הפעלת ניידת השמחה מקורית ומיוחדת עם סוכה נגררת שהפכה לאבן שואבת שהתניידה ממקום למקום במשך ארבעה ימי חול המועד סוכות בכל רחובות וסמטאות בית שמש. 

הרב זמורה: התקציב עדיין לא אושר, בשלב זה לקחתי על עצמי את הוצאות שמחת בית השואבה כחוב אישי.

חמה”ע הרב חיים זמורה – ממונה אגף פנאי חרדי ופרוייקטים קהילתיים בבית שמש – איש לפידות ברמ”ח איבריו, הסתובב ב-90% מרחובות וסימטאות העיר בית שמש, ושימח את תושבי העיר בית שמש. שמחת בית השואבה הזו נועדה להחליף את שמחת בית השואבה הרגילה שמתקיימת מידי שנה, עקב נגיף הקורונה.

מי שמכיר את הרב זמורה יודע שאינו מבדיל בין חילונים, דתיים, ספרדים, חסידים, ליטאים וחב”דניקים, הוא הגיע על מנת לשמח את כולם. והמוזיקה הותאמה לכל קהילה ושכונה שבה הניידת הגיעה.

בחלק מהזמן ליווינו את הרב זמורה, ראשית מסעינו התחיל בסימטת רחוב קרן היסוד אשר בעיר הותיקה, שם הוא רקד עם תושבי הרחוב שקיבלו אותו במאור פנים ובזרועות פתוחות, הגב’ מלול היתה שם כדי לחלק סוכריות לילדים לכבוד החג. לאחר מכן פנתה הניידת לרחוב הרצל, הרב זמורה עבר שם ליד הסוכות ובירך את התושבים בברכת חג שמח, לאחר מכן הוא פנה לאזור המסחרי והצטרף למעגל הריקודים של בעלי החנויות עם לקוחותיהם, זו היתה שמחה יהודית אמיתית. ניידת השמחה לא פסחה גם על רחבת בניין העירייה.

התחנה הבאה היתה בשכונת נחלה ומנוחה, ניידת השמחה עברה במספר רחובות בשכונה שהמרכזית היתה ברחוב לב שמחה היכן שמתגורר סגרה”ע הרב ישעיהו ארנרייך, השמחה היתה שם רבה, קהל רב של ילדים עם הוריהם הגיע לשם לשמוח את שמחת בית השואבה.

לאחר מספר דק’ ירד לרחבת השמחה סגרה”ע הרב ישעיהו ארנרייך, שבירך את הרב זמורה, שכשם שהוא משמח את הציבור בחג הסוכות כך הקב”ה ישמח אותו כל השנה.

ליווינו את הרב זמורה יום נוסף והפעם ברמת בית שמש ג’, שם הסתובבה ניידת השמחה בכל הרחובות, ומידי כמה בניינים הניידת נעצרה לרבע שעה ועברה לתחנה הבאה.

התחנה המרכזית ברמת בית שמש ג’ היתה בסימטת רחוב נחום שם כיבדו את המעמד חברי מועצת העיר הרב שלמה ברילנט (דגל התורה) והרב ישראל רמתי (ש”ס). תושבי הרחוב הצטרפו למעגל הריקודים כשברקע מתנגנים השירים מניידת השמחה.

בשאר הימים הצטרפו חברי מועצה נוספים ובינהם הרב שמעון גולדברג (אגו”י) ואלישיב גוטמן (הבית היהודי).

שאלנו את הרב חיים זמורה מדוע הוא לא שכר משאית אלא טנדר?

הרב זמורה: ראשית אם הייתי שוכר משאית שמחת בית השואבה היתה מתקיימת יום אחד בלבד מפאת התקציב הדל המצוי בראשותי, ושנית מטרתי היתה לשמח כל יהודי ויהודי בבית שמש  בכל מקום שהוא גר, וכפי שראית נכנסנו לסימטאות ורחובות צרים שמשאית לא יכולה להיכנס לשם, ותושבי אותם רחובות מרגישים מקופחים, ובצדק.

רווח הפקות: שמענו שבסופו של דבר העירייה החליטה לא לתקצב את האירוע, מה תגובתך על כך?

הרב זמורה: כן שמעתי על זה, התקציב שאני דורש הוא מתוך תקציב אגף פנאי חרדי ופרוייקטים קהילתיים שעליו אני ממונה, ומקווה שלאחר השמחה הגדולה שרבבות מתושבי העיר ראו וחוו, העירייה תבין את הצורך הגדול שבדבר ותתקצב את הפעילות הזאת מיידית.

הרב זמורה אף הוציא הודעה רשמית ובה נאמר:

תושבים יקרים: שמחה גדולה עבורי שזכיתי להיות עמכם, רבבות מתושבי העיר, ברחבי השכונות החדשות והותיקות על כל גווניה, בסמטאות בחניות ובמעברים.

והעיקר אתכם תושבי העיר היקרים אנשים נשים וטף, אשר לא הפסקתם לשמוח  זכר ל’שמחת בית השואבה’ במרפסות, בסוכות ובצידי הדרכים.

יהי רצון כי זכות שמחת בית השואבה תשפיע ממרומים ותסלק מעמנו ומכל יושבי תבל את המגפה הנוראה, ונזכה במהרה לבנין בית המקדש ונעלה ברננה בשמחת עולם על ראשינו.

בהזדמנות זו אני רוצה להודות לחברי להנהלת העיר חברי המועצה מסיעת דגל התורה, אגודת ישראל, ש”ס, הבית היהודי הי”ו  שהשתתפו ברכב השמחה – ניידת הסוכה ושמחנו יחדו עם בני הקהילות הנפלאים.

תודה לקופ”ח מאוחדת על הסיוע ליום ה’ של חול המועד.

בברכת מועדים לשמחה

חיים זמורה

חבר מועצת העיר, ממונה אגף פנאי חרדי ופרויקטים קהילתיים

גלריית תמונות של אירוע סוכות שארגן הרב חיים זמורה

השאר תגובה

כתבות אחרונות