אמש נערך טקס חנוכת מוקד הקו החם של ארגון מענה

עמותת מענה פועלת בקרב הקהילות בבית שמש ומחוצה לה קרוב לעשור, המרכז הטיפולי מענה מעניק שירותי טיפול מקצועי ורגיש למצוקות של פגיעה והתעללות וכן טיפול רגשי למגוון תחומים, בנוסף העמותה מפעילה מרכז סיוע בשם ‘קהילה’ המספק פתרונות מניעה והסברה באמצעות כנסים וסדנאות להורים ומוצרי תוכן ייחודיים.

העמותה הוקמה בברכתם של רבני העיר וכיום היא פועלת ברחבי הקהילות גם מחוץ לבית שמש. משנת 2019 הוכר מרכז הסיוע ‘קהילה’ ע”י משרד הרווחה כמרכז יעודי ראשון מסוגו למגזר החרדי, ובכך הוא הצטרף לאחד עשר מרכזי הסיוע הפרוסים מטעם המדינה ברחבי הארץ.

הקו החם של מענה הושק בעיצומה של תקופת הקורונה כמענה נחוץ למגוון פניות שלא יכלו לפנות לטיפול מסודר בשל הסגרים וההפרעות שבאותה תקופה, הקו פעל ע”י משמרות של נשות מקצוע שסיפקו מענה במשמרות מבתיהם. מהר מאוד התברר שהצורך גדול הרבה יותר ויש להרחיב את אפשרויות המענה וכך לפני כחצי שנה נפתחה הכשרה מסודרת לכונניות שיענו במוקד פיזי מסודר. ההכשרה בת 70 שעות  מעניקה כלים לסייע במגוון מקרי מצוקה לנשים ומשפחות והיא מוכרת ע”י הפיקוח של משרד הרווחה.

הכונניות שעברו את ההכשרה והוסמכו לענות בקו נבחרו בקפידה מתוך פונות רבות. בחורף הקרוב יתקיים מחזור הכשרה נוסף כדי לענות על העומסים הצפויים בקוי הסיוע של העמותה.

הכונניות של ארגון מענה

מנכ”ל עמותת מענה הרב אריה לוי: מרגש לראות קבוצת כונניות שהתגבשה סביב הרצון העז לעזור לפונה ברגע האמת, מנסיון אני אומר לכם המענה הזה לפניה טלפונית, תשומת הלב, ההקשבה הנכונה וההכוונה לפתרון יכולה להציל חיים.

סיימתם עכשיו למידה של שעות רבות אבל הלמידה האמיתית נמצאת בשטח בפניות הטלפוניות, באתגרים שתידרשו לספק מענה עבורם אנו מתפללים שיחד עם ההכשרה והידע והמעטפת המקצועית – תזכו לסייעתא דשמיא מיוחדת השמורה לאלו שתורמים את זמנם וליבם למען הזולת.

סגרה"ע רינה הולנדר, מנכ"ל עמותת מענה הרב אריה לוי

סגנית ראש העיר רינה הולנדר: פתיחת הקו החם לסיוע לנשים במצוקה היא מאורע משמעותי עבור נשות העיר. לצערינו כנראה שתמיד תהיינה נשים ונערות החוות פגיעות בכל חברה והשאלה היא איך אנחנו מטפלות ומצמצמות למינימום את הישנות הבעיה. הקמת הקו החם היא צעד גדול בדרך לתיקון. ימי בין המצרים בהם אנחנו זוכרים את החורבן וגם את הסיבות לו מתאימים מאד למועד חנוכת המיזם הזה. כל אשה שתינצל בזכות הקו החם היא עולם ומלואו ומתנדבות קו הסיוע, בגמילות החסד שלהן פועלות לתיקון חטאי החורבן, ונתפלל כולנו שפעילותן תקרב אותנו צעד נוסף לגאולה השלמה.

המשנה לראש העיר הרב ישראל סילברסטין: אני מברך את מנהל מענה הרב אריה לוי אשר מנהל את המקום ביד רמה ודואג לכל הפרטים גדולים כקטנים כדי שהטיפול במרכז יהיה יעיל ומקצועי, וכן את סגנית ראש העיר עו”ד הולנדר שמסייעת לארגון דרך מחלקת הרווחה וכמובן גם את כל המשתתפות בקורס החשוב אשר בסיומו כעת יכולות לתת מענה ראשוני והכוונה לטיפול נכון. יש חשיבות גדולה בהתחלת טיפול בסמוך לאירוע טראומטי כאשר הטיפול המיידי מקצר את זמן ויעילות הטיפול לעומת טיפול שמתחיל לאחר זמן רב מהאירוע.

השאר תגובה

כתבות אחרונות

צביון העיר בית שמש

כיצד תקרא ותשווק השכונה החדשה הסמוכה לרמת אברהם? רמתיים, או רמת אברהם? | גדולי רבני