2 צופרים חדשים הותקנו היום בשכונות החדשות בבית שמש

לאחר פעילות מאומצת של אגף חירום ובטחון בבית שמש שנמשכה למעלה מחצי שנה, יכולים היום לברך על המוגמר בשעה שפיקוד העורף הציב שני צופרים חדשים ברמה ד’ וברמה ג’2, בנוכחות ראש העיר ד”ר עליזה בלוך, מנהל אגף חירום ובטחון צחי אלימלך, והיקל”ר אל”מ רונן בוקובזה, על המלאכה ניצח רב סרן אלעד מרום.


התפתחות העיר היא לא רק גינות משחקים ועמודי תאורה, אלא גם צופרים. לאור המצב הבטחוני בשבוע האחרון מאז תחילת מבצע ‘עלות השחר’ אגף חירום ובטחון לחץ על פיקוד העורף לזרז את מה שהוא מנסה לקדם 7 חודשים והוא הבאת הצופרים לשכונות החדשות בבית שמש, רמת בית שמש ד’ ורמת בית שמש ג’2.

סרטון: ראש העיר ד"ר עליזה בלוך בהצהרה לתקשורת. צילום: רווח הפקות

היום בשעות בקר מוקדמות עובדי החשמל שבאגף שפ”ע תחת הממונה הרב שלמה ברילנט עמלו משעות הבקר בתנאי חום וצום על מנת להעלות נקודות חשמל לגג כדי לחבר את הצופרים.

בשעה 9:30 בבקר הגיע רס”ן אלעד מרום עם משאית ועליה 4 מערכות צופרים, שתים מהם מיועדות לעיר בית שמש.

את הצופרים הוא מיקם ברחוב אביי שברמת בית שמש ד’1 על גג מוסדות ‘בנות מלך’, והשני ברחוב מרים הנביאה 15 שברמת בית שמש ג’2.

במקום חיכו לו מנהל אגף חירום ובטחון צחי אלימלך, מנהל מחלקת חירום ובטחון ניסים אלקריף, והיקל”ר בבית שמש, אל”מ רונן בוקובזה.

לאחר מכן הגיעה ראש העיר ד”ר עליזה בלוך לרמת בית שמש ד’ על מנת לראות מקרוב את התקנת הצופרים, היא שאלה שאלות, האם הצופרים יכסו את כל רמה ד’, ומה עם שכונת נוה שמיר? ועוד.

התשובה שראש העיר קבלה מפיקוד העורף ומאגף חירום ובטחון היא: כי המערכת הצופרים שמותקנת בשכונת המשקפיים תתן מענה לרחוב השלושה ברמה ה’, ומערכת הצופרים ברמת בית שמש ג’2 תתן מענה לרחוב חגואל שברמה ה’.

אנו הגענו למקום על מנת לסקר את פעילות התקנת הצופרים, בשיחה של מערכת החדשות ‘מיטב‘ עם אלוף משנה רונן בוקובזה ורס”ן אלעד מרום התברר כי הצופרים שהותקנו היום ברחוב אביי אמורים לכסות גם את רחוב ריש לקיש ברמת בית שמש ד’2.

בחודשים הקרובים תותקן אזעקה נוספת בשדרות האמוראים.

ניסוי הצופרים יערך רק בשבועות הקרובים עם קציני פיקוד העורף שיפוזרו בנקודות מסוימות ברמת בית שמש ד’2 וד’3, על מנת לוודא שהאזעקות נשמעות היטב בכל קצוות השכונה.

נקודה אחרונה לסיום. בחירת המיקום אינה מובנת לאור זאת שרחוב אביי ממוקם בחלקה הצפוני ביותר של רמת בית שמש ד’, היה ניתן למרכז יותר את מיקום הצופרים, לדוגמה מעל טיפת החלב שברחוב עולא.

התקנת מערכת הצופרים בבית שמש

השאר תגובה

כתבות אחרונות