תקציב עיריית בית שמש אושר במליאה, סעיף התב”רים לא

אמש נערכה ישיבת מליאת מועצת העיר בבניין העירייה, וחברי המועצה אישרו פה אחד את מינויו של נתי גבאי לרמ”ט ראש העיר.

לאחר מכן החל הדיון על התקציב, אותו תקציב שלא נתן מנוח ואף לא שעה אחת של חסד לרמ”ט הנכנס, לראש העיר או לחברי המועצה. רבות דובר אודות ספר התקציב האם הוא יעבור או לא יעבור, כל מפלגה דרשה את הדרישות שלה, חלקם קיבלו את חצי תאוותם בשבוע שעבר וחלקם רק אתמול.

הראשונים שצידדו בעד חוק התקציב מלבד סיעת ‘עיר מאוחדת’ היו חברי סיעת ‘ש”ס’ שהגיעו להסכמה עם ראש העיר כבר לפני עשרה ימים, הבאים בתור היו חברי סיעת אגודת ישראל מלבד הרב ארנרייך, לאחר מכן סיעת הבית היהודי, ויתר הסיעות חיכו והתכתשו על הרגעים האחרונים.

חברי הליכוד הסכימו לאחר שבהפסקת ישיבת ההנהלה ישבו שלום אדרי וראש העיר, שם הובהרו הדברים ותוקנו אי אלו טעיות. גם הרב מלאכי כי טוב החליט אמש להצביע בעד, ואילו חברי סיעת יהדות התורה נלחמו עד הרגע האחרון, וגם קצת אחרי.

ראשית כל הסעיף הדן בתקציב בית בתרבות (2 מיליון) ירד מסדר היום ראשית כל הסעיף הדן בתקציב בית בתרבות (2 מיליון) ירד מסדר היום לבקשתם של הרב זמורה, מר שלום אדרי והרב שמעון גולדברג.

חבר מועצת העיר הרב חיים זמורה שיוויון מלא בנושא התרבות לפי מספר המנדטים שבכל סיעה, כמו כן דרש שיוויון בהרשאות חוץ, וכן הקמת מנהלת חרדית שבראשה עומד מנהל אגף, עם תקנים של עובדים ועובדות לחברי המועצות הממונים על התרבות על מנת שיוכלו להפיק אירועים כפי שקיים באגף התרבות. ראש העיר אמרה שזה יגיע בהמשך, אך זמורה טען שכבר שנתיים וחצי מחכים וכלום לא התקדם. הוא יודע שמה שדגל התורה לא יקבלו היום הם לא יקבלו לעולם.

לבסוף ראש העיר נענתה לבקשות והבטיחה שייעשה שינוי, ודגל התורה קיבלו תוספת תקציב על סך 80,000 שקל עבור אירועי תרבות למגזר החרדי. והבטחה שיינתן שיויון בתקציבי התרבות השונים וכל 18 החברים שנכחו במליאה הצביעו בעד התקציב שעומד על סך כ-700 מיליון.

ואז זה קרה, כזכור פרסמנו שבועדת הכספים שהתקיימה ב-20 במאי 2021 לא דנו בנושא התב”רים עבור הצבת מנ”דים למוסדות חינוך מאחר ולא היה ברור איזה מגזר יקבל ומה הוא יקבל.

לפני ישיבת המליאה סוכם לדבריו של הרב סילברסטין כי שסעיף התב”רים אינו עולה להצבעה, עד שיתברר עבור מי מיועדים המנ”דים, אך ראש העיר החליטה להעלות את הנושא להצבעה דבר שקומם את חבר מועצת העיר יו”ר סיעת דגל התורה הרב ישראל סילברסטין שאמר כי סיעת דגל התורה תצביע נגד מאחר והילדים של מוסדות דגל התורה בעיר הם אינם סמרטוטים.

ואז התחילה ההצבעה ולבקשת סילברסטין סיעות דגל התורה, אגודת ישראל והליכוד הצביעו נגד מה שגרם להצבעה ליפול, ראש העיר לא האמינה שזה קורה לה והיא העלתה את זה שוב להצבעה ושוב זה נפל.

ראש העיר אמרה שחבל לעכב את המנ”דים, מאחר ושנת הלימודים בפתח אך דגל התורה נשארו איתנים נגד התב”רים, שאלנו את אחד העסקנים בדגל התורה לפשר העניין, והוא הסביר כי הגיע מידע שראש העיר מנסה לטשטש את הדברים וכלל לא מתכוונת לחלק את המנדי”ם בחלוקה צודקת לפי צרכי המוסדות. קהילות דגל התורה בעיר בית שמש גודלים בסייעתא דשמיא בקצב מהיר וראש העיר לא מחפשת לתת פתרונות הולמים למוסדות המשוייכים מפלגתית לדגל התורה, חברי מועצת העיר של דגל התורה אומרים הצבענו בשם הצדק והיושר.

עוד אומר העסקן שהוא מקווה שראש העיר תפסיק להתעלם מהצרכים החשובים לקהילות דגל התורה בעיר.

בתום ישיבת מליאת מועצת העיר נערכה יום הולדת חגיגית למנהל הרכש מר דוד וקנין, ראש העיר עליזה בלוך העניקה לו עוגה, והוא אף זכה לנשיקה חמה מחבר מועצת העיר יוסי גולדהירש. אנו מאחלים לו מכל הלב המון בריאות, אושר ועושר.

השאר תגובה

כתבות אחרונות