התצפית שבגג העירייה, מבט מבחוץ. צילום אסף מטרי
סוכת התצפית. צילום אסף מטרי

תצפית חדשה בגג העירייה

ראש העיר ד”ר עליזה בלוך יזמה בניית תצפית בגג העירייה, וממקום אסטרטגי זה היא תוכל להראות לבכירים המבקרים בבית שמש את העיר כולה. על פרוייקט מלאכת בניית התצפית היה אחראי מנהל בניין העירייה אסף מטרי.

פעמים רבות שפוקדים את בית שמש שרים חברי כנסת ואורחי הכבוד של ראש העיר המוזמנים לכאן בכדי לשמוע ולהתרשם מהעיר, ובמקום להסתובב איתם במשך חצי שעה על מנת להראות להם את העיר החליטה ראש העיר עליזה בלוך להקים תצפית שתמוקם במקום אסטרטגי אשר משם הם יראו את כל בית שמש, המקום הנבחר הוא גג בניין העירייה.

זכורה לנו תמונה שהועלתה ע”י דובר העירייה שבה נראה שר הבטחון בני גנץ ותמונה נוספת של שר הרווחה איציק שמולי שצולמה מאיזשהי תצפית מסתורית, היום כולנו יודעים מהי התצפית המסתורית.

התצפית בנויה כפרגולה יפה עם גגון מעל ודשא סינטטי מתחת, בתצפית ישנה מדרגה אשר מטפסת לבמה ששם עומדים הבכירים וצופים על בית שמש כולה, מהתצפית ניתן לראות את בית שמש הותיקה, ומערבה יותר ניתן לראות את אזור התעשייה המערבי ומנזר בית ג’אמל.

כמו כן ניתן לראות את בית שמש המתחדשת – מגדל המים, בר אילן, 8 קומות והקרייה החרדית. אם נפנה דרומה יותר נוכל לראות את רמה ב’, א’ ואף את רמה ג’.

אז בהחלט הרעיון של ראש העיר הוא מבורך, אך פרוייקט כזה יפה לא היה יוצא לפועל ללא מנהל בניין העירייה אסף מטרי שהיה אחראי על ניהול הפרוייקט, אסף נחשב לבחור פונקציונלי, חרוץ ונמרץ במיוחד, בשנה האחרונה בניין העירייה שינה את פניו לבלי הכר, וקיבל חזות משופרת המתבטאת בעציצים הפזורים בכל קומות העירייה, בתמונות המעטרות את מסדרונות העירייה, בשלטים המקדמים אותנו מחוץ ללשכות, בחדרי המדרגות הצבועים מחדש ועוד ועוד.

הפרוייקטור שנבחר להקים את התצפית הוא דוד אוחיון מנהל מחלקת תחזוקה ואנשי צוותו ממינהל תפעול שיבנו את התצפית.

בתצפית עצמה מתקיימים גם מנייני תפילות, ואם אתם שואלים מדוע? אז כנראה שגג העולם הוא המקום הכי קרוב לבורא עולם.

צילום: אסף מטרי

כתבות אחרונות