תמונה אחת עם הרבה מילים

בתמונה הזו ניתן להסתכל שעות על גבי שעות ולא להבין כלום.
ככל שמתעמקים בה יותר, מבינים יותר. או לכל הפחות חושבים שמבינים יותר.
ככל שמבינים יותר עולות התמיהות, ועמם התובנות החדשות, התובנות שתמיד ידענו שהם שם, התובנות שרק עכשיו הם צצות.
לתמונה הזו אני חייב לומר שישנם היבטים רבים, אנו נתחיל לקלף אותם אחת אחת.
בתמונה יושבים המשנה לראש העיר הרב ישראל סילברסטין, חמוה”ע הרב ישראל מנדלסון, ועוזרו של המשנה לראש העיר (הרב ישעיהו ארנרייך) ר’ יחיאל גבריאלוב.

לפני השלב שנביט בתמונה ולא נבין דבר נאמר, שהתמונה הזו כבר מעלה תמיהה גדולה, יושב כאן משנה לראש העיר, עם חבר מועצה ו… עוזר משנה לראש העיר? מכאן אנו למדים את כוחו של יחיאל גבריאלוב, הוא נאמן בכל ביתו של הרב ארנרייך, “דמשק אליעזר“.

בתמונה נראים השלושה יושבים על תוכניות, שלושה אנשים הרחוקים בדעותיהם אחד מהשני כרחוק מזרח ממערב, נציג הליטאים עם נציג חב”ד, וממולם יושב חסיד גור, רק תכניסו לחדר פקיר בורמזי והתמונה מושלמת.

טוב כאן אפשר לומר כי גם לרב סילברסטין יש צד חב”די, אך על פניו נראה כאילו אין שום קשר בין השלושה, אז מה הם עושים יחדיו? מן הסתם הרב ישראל מנדלסון מבקש הקצאות למוסדות חב”ד בבית שמש, יו”ר מטה בינוי הרב ישראל סילברסטין צריך לאשר, יחד עם ר’ יחיאל גבריאלוב עוזרו של ממונה תיק החינוך הרב ישעיהו ארנרייך. אז מדוע אמרתי שניתן להסתכל על התמונה הזו שעות ולא להבין כלום?

כי בעצם תוכנית הטיוטה הזו אינה מכסה רק את השולחן עליו רוכנים השלושה אלא מכסה דברים נוספים.

היא מכסה את השיחות על הקואליציה שעומדת לקרטע, ואם הרב ארנרייך והרב מנדלסון היו תמיד בקואליציה, הרי שהרב סילברסטין היה זה עם רגל אחת בחוץ, אבל רק רגל אחת, ובחלק מהזמן תוך אי נוחות מסוימת, שהרי צאן מרעיתו ביקש הקצאות, והישיבה במדבר האופוזיציוני לא עשה לו טוב. אז בכדי לגשש ולבדוק את הדופק של הקואליציה האופוזיציונית, הכי בריא לבדוק אצל זה שהיה בתפר וזה בעצם מה שמנדלסון וגבריאלוב מנסים לבדוק.

מה קשור הגוש לעכשיו? קשור גם קשור, שהרי ידוע שימים לא פשוטים הולכים לעבור על הקואליציה בעוד חודשיים – שאז כבר נכנס לשנת בחירות, – ימים שהכל יצא החוצה, הכל זה אומר גם רפש, ראש העיר ד”ר עליזה בלוך יכולה להביט בתמונה הזו ולומר אלו יהיו נאמנים לי, נאמנים משום שגם הרב סילברסטין קבל את חצי תאוותו, וקהל ליטאי גדול ירד מעל כתפיו בחודשים הללו.

אבל מה עם הטיוטה, כן, טיוטת ההקצאות, היא ממשיכה לכסות, היא מכסה לא רק את השולחן, אלא גם את הגורם הרביעי שהיה בחדר, אותו גורם שצילם, אותו גורם שתיעד, אותו גורם שמושך בחוטים, עד שתבינו כמה הוא מושך בחוטים הוא כבר יעלה כיתה.

אני מבין איך הראש שלכם עובד, הרביעי שצילם זה הרב ארנרייך בכבודו ובעצמו, האמת היא שיש לו את הכשרון לצילום, הוא חובב צילום מושבע, אבל במקרה הזה לא הוא צילם, איך אני יודע?

קבלו תמונה נוספת.

בכתבה הבאה נספר לכם מה אותו מושך בחוטים עשה, דבר שישאיר אתכם עם פה פעור ולסת שמוטה.

תמונה נוספת בה נראה הרב ארנרייך, אם כן מי הוא אותו גורם רביעי?

השאר תגובה

כתבות אחרונות