תושב בית שמש לשעבר ביצע פוגרום בשני בתי כנסת

תשמעו סיפור מעניין, כבר בהתחלה נאמר שבכוונה תחילה אני מערפל מספר פרטים בכדי לא לחשוף את נשוא הסיפור.

סיפורנו הוא על אחד האברכים החשובים (נקרא לו א’) לשעבר בבית שמש שהיה עמל בתורה לפחות 12 שעות ביום. אך יום בהיר אחד האברך שלנו עבר טרגדיה נוראית, בתו נפטרה, ובני הקהילה אספו כסף ורכשו 2 ספרי תורה לע”נ בתו היקרה, אח”כ הוא התגרש חזר בשאלה והתגורר בעיר אחרת. ישב בכלא והשתחרר לפני שבועיים.

אתמול ב-20:00 בלילה הוא נכנס לבית הכנסת ב.א. ומצא שם את רב הקהילה, ואמר לו שהוא רוצה את הס”ת שנתרם בהשאלה, אך עקב הגירושין הרב לא יכל לתת לו את הספר תורה כי ענייני כספיו וכל רכושו תלויים ועומדים בבית המשפט. הוא החל לדבר אל הרב בצורה קשה והרב נכנס למשרדו ונעל את הדלת, האברך שלנו כיום הוא חילוני פרץ את דלתו של הרב מ.א. והחל להתעמת אתו בשעה שמספר ילדים סקרנים היו סביבו.

הילה מועלם

נאמר בזהירות שהוגשה תלונה למשטרה על ידי מאן דהו, והמשטרה תשאלה את א’ וכעבור כמה שעות הוא שוחרר. נציין שעומד נגדו צו הרחקה מבית שמש, משום שגרושתו גרה כאן. אך לא צו הרחקה ולא תשאול מעניינים את א’ שלנו והוא הלך לבית כנסת ע.ה ושם עשה פוגרום, השליך עשרות ספרי קודש על הרצפה, בקיצור מחזה לא נעים.

משם הלך לאחד מנבחרי הציבור החשובים בעיר ודפק אצלו בדלת בחוזקה אך הלה לא פתח את הדלת, מי פותח דלת בשעה 2 בלילה?

לאחר מכן הוא הלך לביתו של הגבאי ד’ ושם הוא דפק קצת יותר חזק…

פנינו לדובר המשטרה, אך לא קיבלנו תגובה. נאמר שאחיו אחד מחשובי הרבנים בבית שמש.

וכבר אמרו חז”ל אל תדון את חברך עד שתגיע למקומו, וכידוע אף אחד לא יכול להמצא בנעליו של מישהו, אנו באנו רק לספר את הסיפור מבלי לשפוט אף אחד.

אז מה עם הפרשה? לבינתיים משתיקים אותה, אף אחד מהצדדים לא מעוניין להוסיף שמן על המדורה.

ודבר נוסף קבלנו חומרים תמונות וסירטונים אך בחרנו לא לפרסמם בכדי לא לחשוף את זהות האברך, ומי יודע אולי יום אחד הוא יחזור למוטב.

כתבות אחרונות