שרי דרור נבחרה לתפקיד ראש אגף החינוך בבית שמש

שרי דרור נבחרה לכהן כראש מינהל החינוך  הבאה בבית שמש ותחליף את ראש מינהל חינוך היוצא קובי עמר שהודיע השבוע על פרישה מתפקידו. דרור תכנס לתפקידה ב-6 בדצמבר 2020.

שרי דרור היא אשת חינוך אשר עבדה בעבר בבית הספר ברנקו וייס בבית שמש לצידה של ראש העיר ד”ר עליזה בלוך, לשניהם תפיסה חינוכית זהה.

נציין שדרור ניגשה למכרז הקודם שהתפרסם לפני חצי שנה ונבחרה כמספר 2 אחריו של קובי עמר, ולכן לאחר פרישתו נפל לידיה התפקיד כפרי בשל וללא צורך במכרז נוסף.

ביוגרפיה

דרור כפי מרבית מנהלי האגפים בבית שמש אינה תושבת העיר, ומתגוררת במזכרת בתיה. היא נולדה להורים שעסקו בחינוך וגדלה בכפר הנוער “הודיות” שבגליל, דרור נמנית על קהילת “קשת” – קהילה עירונית השואפת לקיים חיי שיתוף בין דתיים לחילונים (תפיסה זו תואמת להשקפת עולמה של ד”ר בלוך).

לאחר מכן היא עבדה בבית הספר ברנקו וייס – ועכשיו זו לא רק תפיסת עולם זהה אלא עבודה לצידה של מנהלת ברנקו וייס ד”ר בלוך.

ראש מינהל חינוך עם אג’נדה דומה לזו של ראש העיר אכן מבשר טובות לבאות, ומונע חיכוכים וויכוחים מיותרים, אנו תקווה כי נראה בעתיד הקרוב שיתוף פעולה הדוק בין השתיים.

במאמר המוסגר נאמר שעל פי מה שהודלף לנו בזמנו השקפת עולמו החינוכית של ראש מנהל חינוך השני בתקופת בלוך מעוז ביגון, לא תאמה את השקפת עולמה של עליזה בלוך, וכתוצאה מכך היחסים בינהם הגיעו להתנגשויות חוזרות ונישנות עד להתנגשות האחרונה שבה מעוז ביגון סיים את תפקידו.

נשוב לדרור, לאחר שסיימה את עבודתה בברנקו וייס היא היתה מנחה פדגוגית בתוכנית שערים לבגרות מטעם כי”ח (כל ישראל חברים).

לאחר מכן היא כיהנה במשך 3 שנים כמנהלת בית הספר רמות הנחשב לבית הספר הגדול בבת ים, וביולי 2017 פרשה מתפקידה והצטרפה לתוכנית מנדל למנהיגות חינוכית בירושלים.

ב-2019 הצטרפה דרור לרשת “דעת” כמנהלת תחום הפסיכו-פדגוגיה ברשת ואחראית על ליווי מנהלי בתי הספר.

דרור היא בעלת תואר שני מהאוניברסיטה העברית בתוכנית רביבים, ובוגרת תכנית מנדל למנהיגות חינוכית.

דרור מאמינה ב”תיקון עולם” כחלק מהשקפת עולמה – גם בזה היא דומה לד”ר בלוך שאף היא מאמינה בכך, ועל כן היא רואה כחלק משליחותה את החובה “לחנך” את התלמידים, הורים, תושבים, ולפעמים גם מנהיגים.

תגובות:

ראש עיריית בית שמש ד”ר עליזה בלוך:
“שרי דרור חזרה לבית שמש. זה מאד מרגש. שרי שהחלה את דרכה בהוראה בעיר בית שמש לפני 20 שנה חוזרת היום לעמוד בראש מנהל החינוך בעיריית בית שמש. שרי מכירה את העיר היטב והעמידה תלמידים רבים בעיר. במגוון תפקידיה צברה שרי ניסיון ניהולי ופדגוגי המכשיר אותה להנהיג ולהוביל את מנהל החינוך בעיר.”

סגן רה”ע וממונה החינוך הרב ישעיהו ארנרייך:
“אני מבקש לאחל לה ברכה והצלחה בניהול מנהל החינוך ובעזרה וסיוע לצוותי החינוך המצוינים בעיר בית שמש. בטוחני שיחד עם צוות המנהל המסור הפועל ללא לאות, נוכל להגיע להשגים למען כל ילדי העיר ב”ה”.

ראש מנהל החינוך הנכנסת שרי דרור:
“אני שמחה מאד להצטרף לצוות המוביל את תחום החינוך בבית שמש תחת ההובלה של ראש העירייה ד”ר עליזה בלוך. גדלתי במשפחה של אנשי חינוך, ואני חשה כבוד והתרגשות על ההזדמנות לכהן כראש מנהל החינוך בעיר שבה התחלתי את דרכי בהוראה”.

כתבות אחרונות