שריפת חמץ בימי הקורונה

הקיצוניים בבית שמש לא מסתפקים בשריפת החמץ המרכזית של העירייה, הם רוצים לשרוף את החמץ בעצמם. ולמרות שעשן המדורות גירד את השחקים הם המשיכו בשלהם ללא מורא.

חבר מועצת העיר הרב שלמה ברילנט יזם שריפת חמץ מטעם העירייה מאחר ונאסרה שריפת חמץ המונית מחשש התקהלות, הוא הורה לעירייה לפזר שקים ברחבי השכונות – שלשם יטילו התושבים כזית חמץ כדי לצאת ידי חובת שריפת חמץ. העירייה אספה את השקים הללו והבעירה מדורה ברחוב נהר הירדן בקטע המחבר בין רמה א’ לרמה ב’, הרב ברילנט השליך את השקים לתוך המדורה בנוכחות ראש העיר ד”ר עליזה בלוך, כעבור שעה אחראי שפ”ע החרוץ מר אלי ארזי הזמין משאית שתאסוף את מה החמץ השרוף, אלא שמשם ראינו עשן מיתמר אל על והבנו שישנם כאלו שלא מסתפקים בשריפת כזית חמץ, והם אירגנו לעצמם מדורה משלהם, אמנם מכבי האש הגיעו למקום וכיבו את השריפה, אבל מיד כשהכבאים עזבו את המקום הקיצוניים הבעירו שוב את המדורה. מדורה נוספת היתה בין רמה ב’ לשכונת נחלה ומנוחה, גם לשם הגיעו כבאים.

קודם לכן ברחוב הרצוג, הרב חנוך ריגל הבעיר מדורה לשריפת חמץ בתוך מרפסת ביתו, וכתוצאה מהשריפה התפוצץ בלון גז בביתו, הוא ועוד שתיים מבנות ביתו נפצעו ונזקקו לטיפול רפואי.
עידכון: כעבור שבוע וקצת הוא נפטר. הרב חנוך הוציא לאור כמה ספרים, והיה בעל חסד גדול, ואף נלחם בקיצוניים יהי זכרו ברוך.

כתבות אחרונות