שמוליק גרינברג: אין דיל עם שמעון גולדברג על הקדנציה הבאה

הבקר החלה בהלה בקרב הציבור החרדי מודרני באשר לגורלה של העיר בית שמש בקדנציה הבאה לו המועמד לראשות העיר בית שמש שמוליק גרינברג יבחר.

הליחשושים שעברו מפה לאוזן סיפרו כי אם הצבעת בקדנציה הזו למועמד שמוליק גרינברג קבלת בקדנציה הבאה שמעון גולדברג. הדיל בינהם כביכול אומר כי גולדברג יקבל את תמיכת דגל התורה לראשות העיר בקדנציה הבאה תמורת תמיכתו במועמד דגל התורה בקדנציה הזו.

אם כך הם פני הדברים, גולדברג הופך עבור סיעת דגל התורה כנטל יותר מאשר נכס, ורב הנזק על התועלת.

כידוע אנשים מגלגלים על לשונם את מה שהם רק יכולים מבלי לבדוק את העובדות, חלקם עושים זאת מטעמים פוליטיים.

אנו כמובן לא חושדים כי המועמד לראשות העיר שמוליק גרינברג נקט גישה אופורטוניסטית שמביעה נכונות לוותר על עקרונות למען תועלת מזדמנת, אך למען הסר ספק פנינו אליו בכדי לשמוע בבירור האם יש אמת בדבר.

גרינברג דחה את הדברים הללו מכל וכל תוך כדי שהוא מסנן את המילים: “לא היה ולא נברא”.

כידוע לפני חצי שנה בסביבתו של גולדברג ידעו לספר כי הוא דורש מהמועמדים קדנציה תמורת קדנציה תמורת תמיכה לראשות העיר. יתכן שמכאן נבעה הטעות.

פוליטיקאים משופשפים עמם שוחחנו ידעו לספר כי לו גרינברג היה חותם על הסכם כזה עם גולדברג, הוא היה מפסיד קולות רבים של תומכים מהמגזר החרדי מודרני, קולות רבים יותר ממה שגולדברג יודע לספק.

הללו היו רואים בכך עילבון צורב, וחששם הקרדינלי של עצירת הפרוגרס בעיר היה נהפך למוחשי יותר.

גורם המעורה היטב בנעשה בבית שמש מוסר למערכת החדשות מיטב כי בקרב החרדים המודרנים רווחת הדעה כי רוב מצביעיו של גולדברג הם בעד ריאקציה והתנגדות לקידמה.


כאן המקום לציין כי יש הבדל גדול בין דעותיו והליכותיו של סגרה”ע שמעון גולדברג, לבין רוב מצביעיו. לאמר גולדברג אינו אוֹבְּסְקוּרַנְט, הוא בעצמו נושא תואר אקדמי, והוא לא הבעיה, הבעיה נעוצה בחלק מהאנשים אותם הוא מייצג, לראיה: שאלו את הקנאים למי הם יצביעו למועצת העיר ותקבלו מהם את התשובה. ומפאת אותה תמיכה, החרדים המודרנים הופכים אותו לחלק אינטגלרי מהקיצוניים שלא בצדק.

אך מאידך, גולדברג אינו מתנער מהם, למרות שרק אליו הם נדבקים וזה עומד לו בעוכרו.


כאמור המועמד לראשות העיר שמוליק גרינברג אמר את דבריו בבירור, והם מדברים בעד עצמם. בשלב זה ראשות העיר בקדנציה הבאה עבור שמעון גולדברג היא בגדר פאטה מורגנה. בשלב זה.

תגובה אחת

 1. הערכה שלי לגבי הבחירות בבית שמש
  בבחירות לכנסת שהתקיימו לפני שנה היה לג’ 38.75% ולשס 21.6% שזה ביחד קצת יותר מ-60% מקולות המצביעים
  אחוז ההצבעה היה 66.13% שזה נתון גבוה ובמיוחד בהתחשב בכך שיש אחוז גבוה של קנאים והפלג הירושלמי שמחרימים את הבחירות
  יש להוסיף את מפלגת עץ וקנאים שמצביעים לרשות המקומית ולא לכנסת גידול של שנתיים כי לעיריה בוחרים מגיל 17 ולכנסת מגיל 18 ואת האיכלוס בשכונות החדשות זה מקרב את הגוש החרדי לאיזור ה-70%
  יש לשים לב שישנם המון חרדים שהצביעו לבן גביר שהם לא נספרים בכלל כי אני מקזז אותם עם החרדים שיצביעו עליזה אני נוטה להאמין שהחרדים שהצביעו לבן גביר הם אותם החרדים שמצביעים לעליזה אבל עדיין אני מעריך שאם קיים הפרש הוא לטובת הגוש החרדי כי ישנם חרדים כמו חבד שהצביעו לבן גביר בגלל המצע הימני שלו אבל הם לא יצביעו במונצפלי עבור עליזה אלא כמו הגוש החרדי
  לכן המסקנה היא שיש סיכוי גדול שגרינברג יקבל 40% תמיכה ואז לא יהיה סיבוב שני
  במידה וגריברג לא יקבל את הארבעים אחוז אז כיוון שיש 70% יצוק חרדי אז אבוטבול יקבל יותר מ-30% מה שמחייב שהסיבוב השני יהיה בין גרינברג לאבוטבול ואז אבוטבול לוקח את הסיבוב השני בהליכה כי תומכי עליזה יעדיפו את אבוטבול מאשר גרינברג

השאר תגובה

כתבות אחרונות