שלום כיתה א’

ראש העיר ד”ר עליזה בלוך, סגן ראש העיר וממונה על החינוך הרב ישעייהו ארנרייך ומנהל המחלקה לחינוך חרדי הרב מנחם ברוכמן סיירו היום בתלמודי תורה לכבוד פתיחת שנת הלימודים.

“תחילת שנת הלימודים היא הזדמנות חדשה לפתיחת דף חדש עבור כל התלמידים”

ראש העיר ד”ר עליזה בלוך

עליזה בלוך, מנחם ברוכמן, וישעיהו ארנרייך ביחד עם המלמד בכיתה א
עליזה בלוך, מנחם ברוכמן, וישעיהו ארנרייך ביחד עם המלמד בכיתה א

היום בשעה טובה נפתחה שנת הלימודים תשפ”א בתלמודי התורה בבית שמש. פתיחת שנת הלימודים היא תמיד אירוע חגיגי ומשמח, במיוחד לתלמידי כיתה א’ אשר חווים בפעם הראשונה את חוויית הלמידה, הם נפרדים מהלגו ומהבימבות – כמה שהם עוד יתגעגעו לזה – אבל לבינתיים ניתן להם להנות מה”אנחנו גדולים”.

ראש העיר ד”ר עליזה בלוך אשת חינוך בעצמה, התרגשה ביחד עם הילדים העולים לכיתה א’ ובאה מקרוב לחוות איתם את חווית היום הראשון בתלמוד תורה. היא הגיעה קצת להרגיש מקרוב את התושבים, וקצת להיזכר בימים שבהם כיהנה כמנהלת בית ספר והיתה מקבלת את פניהם של התלמידים החדשים.

אל ראש העיר ד”ר בלוך נלוו סגן ראש העיר וממונה על החינוך הרב ישעיהו ארנרייך, ומנהל המחלקה לחינוך חרדי הרב מנחם ברוכמן.

הסיור החל בתלמוד תורה תורת שלום של הרב קוריץ שם הכינו עבורם שולחן ערוך יפה בטוב טעם, עם מעדנים כיד המלך, הפמלייה עברו בין הכיתות וכמובן גם בכיתה א’, ומשם הם נסעו לת”ת תורת משה של הרב שמואל איידנסון, שם חיכו בכניסה דן וסמדר מזרחי שעלו זה עתה מארצות הברית, ובנם דוד שלום נכנס היום ללמוד בתלמוד תורה. לאחר מכן המשיכו לסייר בשאר הכיתות. באחת הכיתות ראש העיר ד”ר בלוך ראתה שופר על שולחן המחנך ושאלה את התלמידים מה השופר מסמן עבורם.

בלוך וארנרייך עם העולים החדשים מארצות הברית
בלוך וארנרייך עם משפחת מזרחי – העולים החדשים מארצות הברית

“בית שמש צפויה לקלוט מאות עולים בתקופה הקרובה ואנחנו מקבלים אותם בחיבוק וירטואלי חם ואוהב”

ראש העיר ד”ר עליזה בלוך

התחנה הבאה הייתה בת”ת תשב”ר של הרב פיין. שם הפמלייה לא עברה בין הכיתות אלא הכיתות ירדו אליהם ללובי הכניסה לתלמוד תורה, ראש העיר נשאה דברים לתלמידים ואמרה שתחילת שנת הלימודים היא הזדמנות חדשה עבור כל תלמיד ותלמיד לפתוח דף חדש.

ומשם לתחנה האחרונה ת”ת סוכת דוד שם חיכה לפמלייה ראש סיעת ש”ס בבית שמש הרב ישראל רמתי. הכבודה עברה בין הכיתות, וביציאה ראש העיר שמה לב לפרחים הנמצאים שם בכניסה לת”ת. בביקורה הקודם שם היא העירה להם על כך, וכעת העניין טופל.

בדרך מתלמוד תורה אחד למשנהו פגשה ראש העיר את יוסי גמליאל עם נערי תנועת הנוער ‘אריאל’ שחילקו סוכריות ושוקולדים לתלמידים שפתחו היום את שנת הלימודים.

ראש העיר בית שמש ד”ר עליזה בלוך: “היום אפשר לאחל חג שמח. עומדת בפנינו שנת לימודים מאוד מאתגרת, שנה שבה אנחנו לא רק מחנכים לאחריות אלא גם לוקחים אחריות על האחר שאנחנו חובשים מסכות ומקפידים על הנהלים. צוותי ההוראה נדרשים ליצירתיות פדגוגית כדי לעקוף את המסכה ואת החוצץ שהיא שמה בנינו לבין התלמידים. אני נרגשת לקראת שנה מאד מיוחדת ואין לי ספק שצוותי החינוך המעולים של בית שמש יעשו עבודה מצוינת. שנה טובה להורים, למורים ובעיקר לתלמידים היקרים”.

“התרגשתי ושמחתי מאד לקבל היום את משפחת מזרחי היקרה יחד עם סגן רה”ע וממונה חינוך הרב ישעיהו ארנרייך. מרגש לראות שמשפחות יקרות בוחרות את בית שמש כבית עוד מחו”ל. בית שמש צפויה לקלוט מאות עולים בתקופה הקרובה ואנחנו מקבלים אותם בחיבוק וירטואלי חם ואוהב”.

 

סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך הרב ישעיהו ארנרייך: “פתיחת שנת הלימודים היא יום חג ומשמח בכל שנה מחדש אך בפרט השנה, לצד המורכבות בהתמודדות סביב שגרת הקורונה הובלנו במינהל החינוך את ההיערכות לפתיחת שנה בעבודה קשה, לילות כימים. אני רוצה להביע את הערכתי הרבה למנהלי המוסדות שעושים עבודת קודש ולמרות כל המורכבות השקיעו יחד איתנו מאמצים רבים כדי ששנת הלימודים תיפתח על הצד הטוב ביותר”.

כתבות אחרונות