שכונת המשקפיים יפה ומלוכלכת


שכונת המשקפיים היא שכונה בבנייה הממוקמת לה בדרום-מזרח בית שמש, בחלקה הדרומי תוכלו לראות שלטים המתנוססים להם מהדירות ועליהם הכרזה: למכירה/להשכרה…. מסתבר שאנשים קנו שם דירות להשקעה אבל ביננו מי רוצה לגור באתר בנייה?


חולות בקבלנות

ואם כבר “גרים” סמוך לאתר בנייה, על הקבלן לנקות כל יום את הליכלוך הנערם שם השכם והערב, לטובת אלו ש”גרים” בסמוך לאתר. קבלן שלא מנקה עליו לקבל דו”ח ממשרד ההנדסה בעיר, טוב שיש את אלי ארזי שרק עתה שב לעבודתו, ולמרות שזו לא עבודתו, הוא כידוע מגדיל ראש, ולאחר שהזהיר את הקבלן הלה ניקה את כל המדרכות והכבישים שליכלך.

נקיון עם חלמאות

אז אתמול והיום ניקו ועדיין ממשיכים לנקות את השכונה ההולכת ונבנית. בצידי המדרכות גדלים להם בנחת ושלווה שיחים המסתירים בתוכם: ניילונים, עיתונים, ועוד כמה חפצים שנוהגים להסתתר מאחרי שיחים, ושם אנו רואים פועל עמל עם מגריפה בכדי למשות את הליכלוך מהשיחים.

בעוד מספר ימים יגיע קבלן עם חרמש ויעקור גם את השיחים, אז למה צריך לבודד את הליכלוך משם? עוקרים בבת אחת את השיחים ואת הליכלוך. וזו לא החלמאות היחידה, לשם מה נדרש קבלן חיצוני שיביא פועלים עם המכשיר הזה, שהעירייה תקנה אחד כזה, ובתוך שבע וחצי דקות ברוטו תלמד את אחד מעובדי אגף שפ”ע כיצד עובדים עם המכשיר המתוחכם הזה, שעלותו פחותה ממה שהקבלן לוקח לעירייה?

הנה לכם דוגמה של ייעול בזמן וגם בכסף.

והעיר שלי יפה

יישר כח לידידנו רב הפעלים מר אלי ארזי, המנצח על כל המלאכה הזו בנאמנה, מקדר את עובדיו בלי סוף אך בנעימות. 

ממש בכניסה מקדמת את פנינו גינת שעשועים גדולה וגם נקייה, ארזי ועובדיו עבדו עליה אמש יום שלם, והיום הם ממשיכים. אגף שפ”ע השקיע שם בגינון, והיופי וההדר זועקים מכל כיוון.

אבל למה מנקים שם השבוע? חכו זה מגיע.

סלאח שבתי מחכה לך בלבן

אז אם חשבתם ששמעתם הכל, עוד לא שמעתם כלום. מה קרה שנזכרו השבוע לנקות את השכונה הזו? שאלה יפה, התשובה קצת פחות.

מידי יום רביעי נערך סיור בעיר עם ראש העיר, ראש מינהל תפעול מנכ”ל העירייה, ממונה אגף שפ”ע, ועוד ועוד בכירים. בסיור אמורים לראות את הכשלים של אותה השכונה ולראות כיצד ניתן לשפר. למשל לפני שבועיים ראש העיר ראתה הר העמוס לעייפה בשיחים מכוערים ואמרה “חישפו את הר הגוויל“.

לא יפה שכל הכבודה הזו תראה שכונה מלוכלכת, לכן כמה ימים לפני הסיור דואגים לטפח ולנקות את השכונה. לו היו משאירים את השכונה כמו שהיא היתה שבוע שעבר, אולי ראש העיר היתה אומרת: “קנו את מכשיר החרמש, ותנקו בפעם אחת בעצמכם, תביאו לכאן פקח שיחנך את הקבלנים, ופה ופה אני רוצה ניקיון על בסיס יומי, וכו’ וכו’. אבל כעת היא תבא, תראה את הכל נקי ותגיד: כל הכבוד, הכל נקי, אין מה לשפר, יאללה לתחנה הבאה.

אם סאלח שבתי התקומם על שלט שהחליפו לכבוד התורם, מעניין מה היה אומר גבי עמרני על ניקיון ליום אחד?

תודה רבה, לראש העיר ד”ר עליזה בלוך, לראש מינהל תפעול מר דודו ג’מו, לממונה אגף שפ”ע הרב שלמה ברילנט, ולמפקח מטעם אגף שפ”ע שפיקח מקרוב על כל הניקיון בשכונה מר אלי ארזי.

כתבות אחרונות