שכונת הגפן בוחרת בעתיד ירוק יותר

מיזם שהתחיל באקתון בית שמש 2021 הבשיל לכדי אירוע השקה לתהליך פלייסמייקינג שמתקיים בשכונה. לאירוע, אשר התקיים בתוך שכונת הגפן הגיעו מעל 80 אנשים מתושבי השכונה: ילדים, בני נוער ומבוגרים. בניהולו והדרכתו של רביב קרוננפלד המבוגרים בנו אדניות מעץ בהן נוכל לשתול פרחים לרווחת השכונה. שיר ג’ורג’י, תושבת השכונה וחברת קהילת צעירי בית שמש, הפעילה את הילדים הקטנים בצביעת כובעים ועבודה עם חומרים מהטבע. בסוף האירוע עברו כולם, מקטן עד גדול, עם שקיות זבל, ניקו את האוכל שחולק בצהריים ועמלו על מנת להחזיר את המקום לקדמותו.

היוזמה של ראם שמואלביץ' באקתון בית שמש 2021

השכונה עוברת מהפך בחודשים האחרונים בזכות תהליך של הקמת וליווי ועדי בתים בשכונה לצד מנהלת התחדשות עירונית. אנשים פשוטים מהשכונה החליטו להפוך בן לילה למנהיגים של ממש ולהוביל את הבניין שלהם בהיבטים רבים: מגביית תשלום חודשי מהתושבים ודאגה לניקיון חדר המדרגות ועד לטיפול בתיקונים דרושים ואחריות על הדיירים. גם האירוע הזה התאפשר בזכות שקבוצת ראשי הוועדים עברו דירה, דירה והזמינו את שכניהם באופן אישי לאירוע.

תהליך ההתחדשות בשכונה מובל על ידי ראם שמואלביץ’ מעמותת “לב אוהב” ומלווה על ידי מנהל חינוך וקהילה בעיריית בית שמש. אירוע ההשקה וכן תהליך הפלייסמייקיג נהנה מתמיכתה של תוכנית “ניקיון המיליון”.

כך תיארה את האירוע אחת מתושבות השכונה: “השכונה שינתה את פניה. הניקיון בכל בניין, כל כניסה כל שביל ומדרכה, הטיפוח בגן והידיעה שאמש חגגו ילדי השכונה עם אוכל וממש חגיגה. כל אלו השאירו אותי גאה לגור בשכונה מטופחת, נקיה ומצוחצחת. אין מילים לתאר את הרגשתי. השכונה הזו קיבלה אופי יופי והרבה נחת”.

ראש העיר ד”ר עליזה בלוך: “אין דבר שיותר משמח מלראות שיתוף פעולה ואחריות קהילתיים. זו הרוח שאני רוצה לראות בעיר שלנו, עיר שצומחת בזכות תושבים שמעוניינים לקחת חלק בתהליך ארוך טווח למען טובת הכלל. אני מחזקת את מובילי הפעילות ומקווה לראות יוזמות דומות בהמשך הדרך”.

שרי דרור, ראש מנהל חינוך נוער וקהילה: “הצטרפתי לאירוע וחשתי גאווה גדולה על השותפות והעשייה  המבורכת. זהו תמצית חזון המנהל: שותפות שמקדמת חינוך לאחריות קהילתית, טיפוח הסביבה ומעורבות נוער וקהילה. באירוע ראינו קהילה שלמה שמטפחת את יחסי השכנות ואת סביבתה. מרגש לראות איך שכונת הגפן מתפתחת והמנהל גאה להיות חלק מהשינוי הזה”.

השאר תגובה

כתבות אחרונות