שיעור הזכאים לתעודת בגרות 5 יחידות בבית שמש ירד ל8.6%

בשנת הלימודים האחרונה 2019 נרשמה ירידה של 12% בשיעור התלמידים שעברו בהצלחה את מסלול 5 יחידות לימוד בבית שמש ושיעורם עומד על 8.6% בעוד הממוצע הארצי עומד על 15.5%.

בית שמש היא עיר שמחציתה חרדית ומספרם היחסי רק הולך וגדל. בקרב מספר התלמידים בבתי הספר העל יסודיים הם תופסים נתח של 59%, הדתי לאומי 28%, והמגזר החילוני 13%. נתון זה אולי מסביר את הסיבה לירידה בשיעור הזכאות לבגרות במסלול 5 יחידות.

בבית שמש קיימים בסך הכל 3 סמינרים לבנות חרדיות המלמדים לימודי בגרות (מחציתם אמריקאיות), ובקרב הבנים ישנם ארבע ישיבות תיכוניות חרדיות המלמדות לימודי חול במשך 3 שעות ביום, והתלמידים (רובם ממשפחות אמריקאיות) ניגשים לבחינות הבגרות. לשם השוואה בבית הספר ברנקו וייס לומדים כ-6 שעות ביום לימודי בגרות.

מספרם של הבחורים בכל מחזור בישיבות התיכוניות בבית שמש אינו עולה על 100 תלמידים. ומנגד בישיבות “השחורות” מספרם הולך וגדל, מה שאומר שבשנה הבאה הנתונים ימשיכו לרדת.

“רשת ערי מצויינות” פירסמה את הנתון הבא, 8.6% מכלל תלמידי בתי הספר בבית שמש הצליחו במבחני הבגרות בשנת 2019, לעומת נתוני הצלחה של 9.7% בשנה שעברה. הממוצע הארצי עומד על 15.5%. כידוע בית שמש חתמה על “אמנת מצויינות” בינואר 2020, אך בפועל כוחות השוק עושים את שלהם.

כתבות אחרונות