שוק סוכות וארבעת המינים בבית שמש

חג הסוכות קרב ובא, עקב מגבלת הקורונה יותר ויותר אנשים קונים סוכות, האם המוכרים ינצלו את הסיטואציה ויעלו מחירים? יצאנו לבדוק מה מחירי הסוכות בבית שמש.

אווירת סוכות כבר בפתח, אנשים באים בזה אחר זה לקנות סוכות – גם אלו שהיו רגילים מידי שנה להתארח אצל קרוביהם, נמנעים השנה מלהתארח, עקב הסגר.

אז בשכונות החרדיות מוכרים בד”כ דפנות מעץ (ראו כתבה: סוכה מדפנות עץ או מדפנות ברזל וקירות בד), המכירה היא לא במקומות מסודרים כי אם בחניות הבתים, הסוכות הסכך והקורות מוטלות על הכביש בין ביום ובין בלילה, אין חשש מפני גניבות משום שסוכה גזולה פסולה.

הילה מועלם
סגר בערב חג הסוכות

אז בדקנו עבורכם את המחירים: מחירה של דופן סוכה נע בין 79 שקלים (רח’ רבי יהודה הנשיא) ל-55 שקלים (ברמה ג’2).

מחיר הסכך 3X1.6 הוא בסביבות 100 שקלים באושר עד ל-150 שקלים.

מחיר הקורות הרחבים ביותר נעים בסביבות 14 ₪ למטר והצרים 7 שקלים למטר.

אך אם תרצו סוכה מדפנות ברזל ובד, תוכלו למצוא ממש בזול באושר עד, מחיר הסוכה בגודל 3*3 200 שקלים בלבד, והבד גם 200 שקלים, לגבי הסכך כפי שאמרנו למעלה 100 שקלים לאחד, במקרה של סוכה בגודל 3*3 תצטרכו שני סככים כאלה, מחירם 200 שקלים, בסך הכל תצאו עם סוכה כולל בד וסכך ב-600 שקלים בלבד.

בשוק ארבעת המינים השנה ישנה כמות מאד גדולה, מבחינת המחירים איש הישר בעיניו יעשה, אושר עד מוכרים ארבעת המינים בסביבות 70 שקלים, תלוי בהידור, במקומות אחרים המחירים קצת יותר גבוהים. אך מי שיחכה ליום האחרון ימצא כל פריט ב-5 שקלים. הרי אין למוכרים מה לעשות באתרוגים ולולבים אחרי סוכות.

לסיכום מחירי הסוכות הסכך וארבעת המינים אינם יקרים, ככל הנראה המוכרים יודעים שאם הם ינצלו את הסיטואציה שנוצרה, לאור המצב הכלכלי המאד קשה לכולם הקונים לא יגיעו, מה גם שתמיד יהיה מוכר אחר שיבא ויטרוף את כל הקלפים, מסתבר שגם אצל המוכרים המצב הכלכלי קשה.

אנו מאחלים לכם קוראים יקרים חג סוכות שמח.

כתבות אחרונות