שוק הסכך בבית שמש פרוץ

לאחר ההסדרה בשוק ארבעת המינים, נותר שוק אחד פרוץ והא שוק הסכך, שם לא צריכים לשלם על דוכן למרות שהמקום שהם תופסים הוא גדול עשרות מונים מאלו שמוכרים הדסים ללא חשש תולעים, טבל, שמיטה ושחיטה. בעוד שסוחרי ארבעת המינים משלמים 1,000 שקלים לדוכן, מוכרי הסכך או הקיינעס תופסים חניות שלמות ללא תשלום והכל בהכשר הבד”ץ ברוך ה’, התלונות מגיעות לשולחננו ללא הפסקה, אבל אין לאל ידינו להושיע.

ישנם בודדים כמו הסוחר ברחוב נחל אכזיב שמשלם לעירייה כל יום על המכירה בחניה. אך בשונה ממנו ישנם עשרות אנשים שמוכרים סככים ודפנות בחניות בכל השכונות בבית שמש, וזה מסוג הדברים שכל אחד אומר לעצמו: “רק לא ליד הבית שלי”.

בנוסף בערב החג הסוחרים משאירים אחריהם לכלוך וגרוטאות, והדבר הופך למטרד של ממש. גם כאן הסוחר מנחל אכזיב משאיר את המקום בערב חג הסוכות נקי ומסודר. בנוסף הוא מקים בשיתוף עם למען אחי סוכות חינם אין כסף עבור נזקקים.

מכל מקום על העירייה להסדיר מקום מרוכז שבו ימכרו סככים ודפנות, למשל במסוף האוטובוסים בכניסה לרמה ד’. בצורה כזו כולם ישלמו את האגרה, ולא רק בודדים, התושבים יהנו מתחרות בריאה, ואף אחד בשום שכונה לא יוטרד.

בכיכר המריבה למשל עלתה הבקר משאית על המדרכה וממולה עלה טנדר ואין פוצה פה ומצפצף. והאנשים לא יכולים לעבור במדרכה.

נראה אותם עולים על מדרכה ברמת אביב גפן…. היו מעיפים להם את הסכך ועושים מהם קויישיקלאך…

תודה למוישי גולדשמיד ששלח לנו את התמונות.

משאית וטנדר חוסמים את המדרכה. צילום מוישי גולדשמיד

השאר תגובה

כתבות אחרונות