רחובות נחל רביבים ונחל לוז זקוקים להחייאה

ההזנחה ברחובות נחל רביבים ונחל לוז עצומה, למעלה משני עשורים שהרשויות אינם מטפלות כלל בשני הרחובות, ותמונת הרחובות מהיום נראית לקוחה מלפני ארבעה עשורים.

רחוב נחל רביבים בבית שמש הוא אחד מהרחובות הותיקים ברמה א’, מתיישביו הם חרדים בעלי מעמד סוציו-אקונומי בינוני ומעלה. רובם משלמים ארנונה מלאה דרגה 1. אך מי שיסייר ברחוב עלול לחשוב שהוא חזר אחורה בזמן לשנת 1980.

שפ”עת רביבים

תושבי רחוב נחל רביבים פנו למערכת החדשות שלנו, ומנו בפנינו מספר בעיות מהותיות ברחוב, התיצבנו שם היום ביחד עם 3 עובדי שפ”ע כשהבכיר שבהם הוא מר אלי ארזי. אל הרחוב הגענו דרך רחוב נחל אכזיב, שם המתינה לנו בנימוס ערימת סכך מכובדת, עוד לא הספקנו לומר “שלומית פירקה סוכה” וכבר מר ארזי הוציא מכיסו את הפלאפון והזמין משאית המפנה גרוטאות, בעודנו אומרים בואו נסייר לבינתיים ברחוב, המשאית כבר הספיקה להגיע ופינתה את הכל, זה היה שיעור קצר ב”רצינות” מפי המורה אלי ארזי. אז נחל אכזיב נקי, אך מה עם הנחל שלידו – נחל רביבים?

שם המתינה לנו בנימוס ערימת סכך מכובדת
המשאית כבר הספיקה להגיע ופינתה את הכל
זה היה שיעור קצר ב'רצינות' מפי המורה אלי ארזי

כבר בתחילת הסיור ראינו שחסרים שלשה עמודים קטנים שנועדו למנוע מהרכבים גישה לרחוב, מצאנו אותם מטרים ספורים משם מוטלים על האדמה כאבן שאין לה הופכין. מה זה שאל ארזי את מאמון? ומאמון השיב זה לא בעיה, קצת טיט והכל מסודר.

ראינו שחסרים שלשה עמודים קטנים
מצאנו אותם מטרים ספורים משם
מצאנו אותם מטרים ספורים משם
צנורות יוצאים מבטן האדמה

בצד השמאלי בסמוך לחומה פגשנו בעץ גדום שהשיב את נשמתו בחורף דאשתקד תוך כדי סערות חזקות שפקדו את בית שמש, ניסרו את העץ והשאירו אותו בגובה 80 סנטימטרים, כך עשו גם לחברו הרחוק ממנו כעשרה מטרים, אלא שאותו ניסו לנסרו בשני מקומות נוספים אך ללא הצלחה.

צעדנו במורד הרחוב ופגשנו בעץ שלישי גזום, גזוז או גדום, גם בזה צריכים לטפל. הבעיה היא שאלו עצים עבים מאד עם שורשים עמוקים באדמה, שאם מרימים אותם, יתרוממו איתם בלטות ברדיוס ת”ק פרסה על ת”ק פרסה, כאן כבר יצטרכו להכניס לתמונה את ראש מינהל תפעול מר דודו ג’מו. במאמר המוסגר נאמר שאולי בקרוב נדע סוף סוף מי יהיה מנהל אגף שפ”ע בבית שמש.

גינת החנוכיה – לראותה בלבד

בשנתיים האחרונות נבנו בבית שמש עשרות גינות משחקים חדשות, אך על רחוב נחל רביבים דילגו משום מה. הגענו היום לגינת המשחקים שברחוב, ריצפת הגינה היא מחול, ולא דשא סינטטי כמקובל. בנוסף ראינו מתקנים שבורים שחלקם התקלפו והחלידו, אין פלא שהילדים יושבים בצד ומסתכלים על מתקני המשחקים בעיניים כלות. בקצה הגן ראינו ילדה קטנה שיושבת ומתנדנדת לה בשלווה על מתקן נדנדות המט לנפול, ושלשלאותיו חלודות וכל נידנוד מרעיד את אמות הסיפים. ועל הצללה עוד לא דיברנו, זה כבר לוקסוס.

אז בהחלט מגיע לילדים הללו קצת נחת, ולרחוב הזה קצת עדנה. אנו תקווה שלאור העובדה שישנם אנשים מקצועיים וחרוצים באגף שפ”ע, כל הבעיות הללו יבואו על מקומם בשלום ובמהרה.

אין פלא שהילדים יושבים בצד ומסתכלים על מתקני המשחקים בעיניים כלות
אין פלא שהילדים יושבים בצד ומסתכלים על מתקני המשחקים בעיניים כלות
ראינו מתקנים שבורים שחלקם התקלפו והחלידו
ראינו ילדה קטנה שיושבת ומתנדנדת לה בשלווה על מתקן נדנדות המט לנפול, ושלשלאותיו חלודות

צאתכם לשלום?

יצאנו מרחוב נחל רביבים לרחוב נחל לוז וחשבנו שפה הסיפור נגמר, והתברר לנו שפה הוא רק מתחיל. מצב הכביש ברחוב נחל לוז בכי רע, זהו הכביש הגרוע ביותר בבית שמש אחרי המלך הבלתי מעורער כביש לוי אשכול. נציין שחלק נכבד מראשי ארגון החסד והתורמים בבית שמש הם מהרחובות הללו, נחל רביבים ונחל לוז.

הכביש הזה הוזנח במשך למעלה משני עשורים, להזכירכם זהו כביש צר, עם הרבה מהמורות בלתי תקניות, אשר סדוק ושבור כמעט לכל אורכו, המדרכות שבורות, ובקירות… פה חסרה לבנה ושם ישנו ארון פתוח של צינור מכבי אש שיצא מהסד”כ עוד ממלחמת לבנון הראשונה.

לאורך כביש לוז ישנם מספר לא מבוטל של מוסדות חינוך, ומידי בקר פוקדים את הכביש לכל אורכו אוטובוסים, רכבי הסעות, ומאות רבות של רכבים של הורים המביאים את ילדיהם לבית הספר. מלבד הפקקים הגדולים, ההורים נדרשים לתמרן בין בורות ומהמורות.

עוד מעט ירדו גשמים, שישאירו אחריהם שובל ענק של שלוליות, אתם שואלים מדוע? מפני שרשתות הניקוז סתומות.

אני רוצה להודות לעובדי שפ”ע המסורים שהגיעו היום לסיור ברחוב, ובראשם למר אלי ארזי שדאג בכל לבו לתושבי הרחוב, ועוד ימשיך לפעול בע”ה.

לאור האמור בכתבה אנו קוראים לראש העיר ד”ר עליזה בלוך, לאגפי שפ”ע וההנדסה לקחת לתשומת לבכם את הדברים ולטפל טיפול יסודי בשני הרחובות הללו הגדושים באנשי חסד מהמעלה הראשונה…. לו רק יכולתי לספר….

כתבות אחרונות