רגע מרגש בזום עם השרה פנינה תמנו שטה שנערך לתושבי בית שמש

אמש ערכה השרה פנינה תמנו שטה שיחת זום לפעילים של מטה יוצאי אתיופיה בבית שמש והסביבה – כתחליף לחוגי הבית שהיו נערכים בתקופות טרום-בחירות עקב מגבלות הקורונה, שם ציפתה לה הפתעה נעימה מצעירה המתגוררת בפתח תקוה.

אמש ערכה שרת העלייה והקליטה פנינה תמנו שטה מפגש זום עם תושבי בית שמש לקראת הבחירות לכנסת ה-24, המפגש עסק בנושאים שעל סדר היום, והשתתפו בו מעל 100 משתתפים. בפתח דבריה הודיעה שרת העלייה והקליטה כי ביום שישי הקרוב צפוי לנחות מטוס שביעי במספר במסגרת מבצע “צור ישראל”, להעלאת 2,000 ממתינים ממחנות המעבר באתיופיה.

עוד הוסיפה השרה כי “ברגעים אלו ממש אישרנו מול מנכ”ל משרד התחבורה את נחיתתם של 330 עולים, 330 אחים ואחיות שלנו הממתינים עשרות שנים במחנות באתיופיה להתאחד עם משפחותיהם על אדמת ישראל”. כזכור, מבצע “צור ישראל” יצא לדרך בראשית דצמבר ומטרתו הייתה להביא לאיחוד משפחות בין העולים הממתינים באתיופיה להוריהם בישראל. את המבצע יזמה והובילה שרת העלייה והקליטה במסגרת החלטת ממשלה 429.

רגע מרגש אחד נרשם כשאחת המשתתפות בכנס, פקראדיס מקונן, צעירה בת 18 ביקשה את רשות הדיבור, הצעירה הודתה לשרה על כך שהאיצה בחודשים האחרונים את תהליך העלייה מאתיופיה, היא סיפרה שעלתה לפני עשור לארץ ביחד עם הוריה, אך דא עקא העלייה ניתקה את משפחתה בהותירה מאחור את חמשת אחיה. אך כל זה השתנה בחודש האחרון הודות לפעולה של השרה, וארבעת אחיותיה זכו לעלות לארץ ולהתאחד שוב עם המשפחה. כעת נותר אח אחד באתיופיה והוא ככל הנראה יעלה לארץ בעלייה הקרובה במסגרת מבצע “צור ישראל”. עוד הוסיפה הנערה כי האיחוד עם אחיותיה והעלייה הקרובה של אחיה גרמו לאביה התרגשות מאד גדולה.

כזכור לפני כחודשיים נסעה השרה תמנו שטה לאדיס אבבה על מנת להאיץ את תהליך העלייה, ובין השאר היא נפגשה עם אלו הממתינים לעלות ארצה. בשיחת הזום הצעירה הזכירה לשרה את ביקורה באתיופיה ביחד עם הסיקור התקשורתי שנלווה לביקור ואמרה לשרה כי  כשראתה את השרה מופיעה על מרקע הטלוויזיה מאדיס אבבה היא חשה גאווה עצומה. והפטירה במילים “אני אבחר בך”.

השאר תגובה

כתבות אחרונות