ראש העיר עליזה בלוך סיירה בבתי עסק בבית שמש

לפני זמן קצר ערכה ראש העיר ד”ר עליזה בלוך סיור בחנויות במרכז קניות נעימי, ונדהמה לגלות חנויות בבית שמש ריקות מאדם, המוכרים יושבים חסרי מעש וללא פרנסה. אם כן המוכרים מחוסרי עבודה אך כספי שכירות החנות עובדים כרגיל.

בנוסף ד”ר בלוך שוחחה עם תושבי העיר, שסיפרו לה על מצוקותיהם, והיא הפנתה אותם לגורמים הרלוונטיים. היא פגשה גם את ליאם – ילדה קטנה העולה לכיתה א’, שהחזירה אותה אחורה בזמן לימים שבהם היתה מורה.

הילה מועלם

לבסוף היא פגשה באקראי את ירון, ירון הוא אחד מבעלי העסקים המוכרים כאן בעיר, והוא אחד ממארגני המחאה נגד ראש העיר. ירון קבל בפניה על כך שהמשאיות המפרקות סחורה ברחוב מורדי הגטאות בבית שמש (בסמוך לאושר עד) מקבלות דוחות חנייה, ולכן המשאיות נמנעות מלפרוק את סחורתם, דבר שפוגע בהתנהלות העסק.

ראש העיר ד”ר בלוך שאלה את ירון האם נפגשת איתי או ביקשת להיפגש? אך ירון ענה שהוא שוחח על כך עם עובדי העירייה, ולא חשב לפנות לדרגים הגבוהים. לבסוף, השיחה נקלעה למבוי סתום לאחר שירון הבהיר לראש העיר כי פניו להפגנה בתאריך ה-12.8.20.

ראש העיר עליזה בלוך עם ירון
ראש העיר עליזה בלוך עם ירון

גורם בכיר בלשכת ראש העיר אמר לנו: “אם העירייה לא היתה מחלקת דו”חות והמשאיות היו פורקות סחורה, כביש מורדי הגטאות היה חסום והיה נגרם סבל רב לעשרות רכבים, ואז הם היו באים אל ראש העיר בטענות – ובצדק. מתוקף היותה ראש העיר היא מחוייבת לדאוג לכלל תושבי בית שמש ולא רק לבעלי העסקים.”

מאידך נאמר שראש העיר אכן שוקלת לאפשר זמן מסויים של כ-30 דקות שבו יוכלו משאיות לפרוק סחורה מבלי לקבל דו”ח.

כתבות אחרונות