ראש העיר עליזה בלוך מגבה את משטרת בית שמש

לאור הסלמת הקיצונים בבית שמש ביממה האחרונה הכוללת אלימות כנגד שוטרים ולאור ההפרות החוזרות ונשנות, החליטה משטרת בית שמש בפיקודו של סנ”צ שלומי טובול לעלות מדרגה ולשלוח מכת”זית לעברם של המפגינים, בקורות רבות הוטחו כנגד השוטרים מצדם של הקיצוניים, ולמולם הוטחו ביקורות כנגד השוטרים מדוע הם לא נוקטים נגדם ביד יותר קשה.

כידוע השוטרים עושים עבודת קודש כאן בעיר ולא פעם ראינו שני שוטרים בגפם אל מול המון זועם, ראש העיר בית שמש ד”ר עליזה בלוך החליטה שבעת הזאת חייבים לגבות את השוטרים, וכבר היום זימנה אליה ללשכה את מפקד התחנה סנ”צ שלומי טובול, ואמרה לו שהיא נותנת גיבוי מלא לשוטרי משטרת בית שמש.

השיחה ארכה כ-40 דקות ובה דנו השניים בפתרונות יצירתיים שבהם ניתן לבלום את הפורעים, סנ”צ טובול דן עם ראש העיר על הגבול הדק המפריד בין אכיפה נוקשה לבין התפרצות מצד הקנאים היוצאת משליטה.

ראש העיר הראתה לטובול את המפות בהם ממוקמים מצלמות האבטחה של מוקד 106 והתייעצה איתו האם להציב עוד מצלמות במקומות עם חיכוך גבוה, וטובול מצידו סיפר לראש העיר על האמצעים המודיעינים בהם נוקטת המשטרה על מנת לתפוס את הפורעים ולהעמידם לדין.

נציין שזו הפגישה הראשונה מאז היבחרו של סנ”צ טובול לתפקיד המת”ח בבית שמש בה יושבים השניים ומדברים שיחה ארוכה ועניינית על ענייני העיר, כמובן ראש העיר שוחחה עמו מספר פעמים אך זו היתה למעשה הפגישה הרצינית הראשונה בינהם, לחלק מהפגישה זומן גם חבר מועצת העיר אלי פרץ אשר בעברו היה מפקד שרותי הכבאות בבית שמש, ותרם לפגישה מנסיונו.

סנ"צ שלומי טובול ורפ"ק איתי ליכטנטל
סנ"צ שלומי טובול ורפ"ק איתי ליכטנטל

עוד שוחחה ראש העיר עם סנ”צ טובול על כתובות הצניעות ברמת בית שמש ב’ (בשכונות אחרות היא עדיין לא מטפלת, גם בכתובת “עליזה בלוך מחבלת”) שם נראה שהדבר אינו עומד להיפטר בקרוב. העירייה מצידה השקיעה 60,000 שקלים על ציוד אך על כל כתובת שהעירייה מוחקת מיד מופיעה כתובת חדשה, לפעמים אפילו מתגעגעים קצת לכתובת הקודמת.

עוד העלתה ראש העיר בפני סנ”צ טובול את השאלה האם חלה עלייה בפשיעה של הנוער בבית שמש כתוצאה מכך שבתי הספר סגורים במשך תקופה ארוכה, ראש העיר תרמה לדיון לא מעט מנסיונה החינוכי. ובסיומה של הפגישה הפטירה ראש העיר בשמחה כי בקרוב העירייה תצטרך את עזרת המשטרה בסגירת כביש לוי אשכול, מאחר ובחודשים הקרובים ככל הנראה יחלו עבודות השיקום בכביש אשר יהפוך לאחד הכבישים היפים ביותר בעיר.

לאחר הפגישה יצאה ראש העיר בהצהרה על תמיכתה הבלתי מסוייגת בשוטרי משטרת בית שמש שעושים עבודת קודש.

השאר תגובה

כתבות אחרונות