ארכיון הכתבות שלנו

1 באוקטובר 2020

חדשות בית שמש

החדשות המובילות של בית שמש, מבוססות על מקורות מהימנים, בליווי תמונות וסרטונים בלעדיים.

ראש העיר ד"ר בלוך וסגניתה עו"ד הולנדר ביקרו היום במרכז שלווה

ראש העיר ד''ר עליזה בלוך וסגניתה עו''ד רינה הולנדר במרכז שלווה. קרדיט צילום: אורנה נחמני

סגנית ראש העיר עו"ד רינה הולנדר ומנהלת אגף הרווחה גילה רונן השתתפו בביקור מקצועי במרכז שלווה בירושלים. הארגון מעניק טיפול לאנשים עם מוגבלויות ברמה הטובה ביותר, תומך בבני משפחותיהם ומקדם שילוב חברתי. כיום הוא בין המרכזים החדשניים והמובילים בעולם כולו.

האירגון אמנם הוקם בשנת 1990 אך הוא פועל במרכז החל משנת 2016 ומשתרע על פני 20,000 מטרים רבועים, במרכז מצויים אולמות הספורט בריכות טיפוליות, מרכזי הכשרה ותעסוקה, גני ילדים משולבים ומעון יום, בית קפה חברתי, סדנאות יצירה, חדרי מוסיקה, חדרי נופשון ופארק שילוב שמשתרע למרגלות המרכז ובו חניכי שלוה וילדי הקהילה משחקים יחד, בשילוב חברתי מלא.

בביקור השתתפו ראש העיר ד"ר עליזה בלוך, סגנית רה"ע עו"ד רינה הולנדר, מנהלת אגף הרווחה גילה רונן ומנהלת הפרויקטים אורנה נחמני וזאת מתוך רצון ללמוד ולהכיר את המרכז ולחשוב על שיתופי פעולה אפשריים, ויישום חלק מהרעיונות בבית שמש.

את הביקור ליווה יו"ר שלווה אבי סמואלס שמשפחתו הקימה את הארגון לפני 30 שנה.

סגנית ראש העיר רינה הולנדר במרכז שלווה. קרדיט צילום: אורנה נחמני

סגנית רה"ע עו"ד רינה הולנדר:

"אני רואה  חשיבות עליונה בהנגשת טיפול ושירות לילדים עם מוגבלויות  ולבעלי צרכים מיוחדים. עמותת שלוה עושה זאת תוך חשיבה על כל פרט באכפתיות ובאהבה רבה. המבנה המעוצב ברמה בינלאומית, הטיפול האוהב, החשיבה על כל פרט כאשר הילד ומשפחתו הם במרכז- אלה מודלים שאני שואפת להביא גם לבית שמש.

אנחנו שואפות להקים בבית שמש מרכז דומה ולמדנו רבות מהסיור שלנו היום.

תודה לאבי סמואלס, יו"ר שלוה ותושב בית שמש אשר זיכה אותנו בסיור מיוחד במינו."