ראיון פרישה עם הרב שמואל גרינברג בנושא התחבורה בבית שמש

ממונה תחבורה בבית שמש שמוליק גרינברג פורש מתפקידו בעיריית בית שמש ועובר לכהן כמנהל אגף חינוך חרדי בעיריית ירושלים.

לאחר תקופה ארוכה שבה כיהן כממונה תחבורה בעיר, ורגע לפני שהוא עובר לעיריית ירושלים כשבתווך נבנה מסוף אוטובוסים חדש ברמה ד’, וכביש 5 קורם עור וגידים, ישבנו איתו לראיון, הצטרפו אלינו.

הילה מועלם

ראיון

רווח הפקות: מה התושב הפשוט מרוויח מזה שיש מסוף לאוטובוסים? ומהי הבשורה הגדולה?
הרב גרינברג: זה שיש מסוף תחבורה אכן לא עוזר לתושב ‘רעיונית’ כלום, מסוף תחבורה הוא מסוג הדברים שנקראים תומכי תחבורה ציבורית, דהיינו: בשביל להפעיל תחבורה ציבורית משרד התחבורה מבקש שיהיה מסוף תחבורה כדי שיהיה מקום חנייה לאוטובוסים הנוספים שהמשרד יקצה. כמו כן מפאת מיקומו של המסוף תושבי רמה ג’ יוכלו ליהנות מקווים נוספים שיכנסו לשכונה.
רווח הפקות: תושבים רבים מתלוננים שיש קווים בין־עירוניים שהאוטובוסים לא עוברים ליד ביתם, בפרט האטובוס שנוסע לבית החולים, אולי הרעיון של תחנה מרכזית יפתור את הבעיה?
הרב גרינברג: תושבי בית שמש לא אוהבים ‘תחנה מרכזית’, הם מעוניינים שהאוטובוס יעבור ליד ביתם. ולכן קווים מסויימים עוברים בשכונות מסויימות שיש לתושבי השכונות זיקה גדולה לאותה העיר כגון ירושלים וב”ב. לגבי הקו לבית החולים, הוא לא נכנס לשום שכונה אלא עובר בין השכונות כגון בין רמה א’ לג’. אם הוא יכנס לכל שכונה הקו לא יהיה יעיל.
בנוסף ישנה תוכנית על “מיני תחנה מרכזית” ביציאה מהעיר, אך תוכנית זו היא רק בראשיתה.

רווח הפקות: כביש 5 נסלל השבוע, מה חלקך בעניין והאם הוא ייפתח כבר החודש?
הרב גרינברג: כביש 5 הוא תוצאה משותפת בקדנציה הקודמת שלי – כאחראי תחבורה בעיר, ושל הרב מונטג כממונה הנדסה בעיר, כיום ממשיך ללוות את התוכנית הרב גולדברג. הכביש לא יפתח בחודש הקרוב למרות שהוא כבר נסלל, משום שיש שם עוד הרבה עבודה, כגון פיתוח נופי, ועוד. לדעתי הוא יפתח בעוד כמה חודשים טובים.
רווח הפקות: הרב גרינברג, ברכות על תפקידך החדש ראש אגף ח”ן חרדי בירושלים, מה תוכל לספר לנו על התפקיד?
הרב גרינברג: זוהי משימה כבדה, זהו תפקיד גדול, כיום אני אחראי על 110,000 תלמידים, באגף עם תקציב ענק של שש מאות מיליון שקל (כמו תקציב עיריית בית שמש כולה) יש לנו תקציב של מיליארד שקל לבניית כיתות, הרבה עבודה, יש לאגף שאני עומד בראשו 4-5 סגנים, אני עסוק באגף מבקר ועד ערב, ולכן הורדתי מעלי תפקידים בעיריית בית שמש ונתתי אותם לחברי מהסיעה.
רווח הפקות: תודה רבה לך הרב גרינברג ובהצלחה בתפקיד החדש.

כתבות אחרונות

צביון העיר בית שמש

כיצד תקרא ותשווק השכונה החדשה הסמוכה לרמת אברהם? רמתיים, או רמת אברהם? | גדולי רבני