קו אוטובוס ראשון נחנך ברמת בית שמש ד’ – התושבים מאוכזבים

אמש נחנך קו 3 ברמת בית שמש ד’, תושבי השכונה ממעטים להשתמש בו ומעדיפים לצאת רגלית מהשכונה ולעלות על קו 16 המגיע לרמה ב’ ולחפציבה. עיריית בית שמש מתכננת קו חדש לשכונה שיענה על הצרכים הנ”ל.

אמש נחנך קו 3 בשכונה החדשה רמת בית שמש ד’, זהו קו אוטובוס הראשון שנכנס לשכונה. וזוהי אכן נקודה טובה לעירייה ולעומדת בראשה ד”ר עליזה בלוך שבתוך חודשיים מתחילת מועד האיכלוס כבר נכנס אוטובוס לשכונה, בשונה משכונת רמת אברהם. מסלול נסיעתו של קו 3 הוא מרמה ד’ לרמה ג’, ומשם פונה לרמה א’.

ירדנו היום לשטח לסקר ולתעד, ולהפתעתנו ראינו אנשים היוצאים רגלית מן השכונה, ובמקביל בצידה השני של המדרכה ראינו אמהות עם ילדיהם ששבות לשכונה. שאלנו אותם מדוע הם הולכים ברגל בשעה שישנו קו אוטובוס הנכנס לשכונתם וקיבלנו מכולם את אותה התשובה: רוב המשפחות המאוכלסות היום ברמת בית שמש ד’ הם חסידיות, ילדיהם לומדים ברמה ב’ ובחפציבה והם זקוקים לקו 16, או לקו נפרד הנוסע הישר לרמה ב’ ולשכונת חפציבה. לתושבי רמה ד’ אין שום עניין לעלות על קו 3 שנחנך אתמול למורת רוחם, והם נאלצים ללכת ברגל עד לתחנת קו 16 הממוקמת מחוץ לשכונה.

תושבי רמה ד’ מתלוננים על כך שאין ממול תחנת הורדת הנוסעים הראשונה, קו להעלאת נוסעים, ועל כך שתחנות האוטובוס אינם מקורות, ובחורף הקרב ובא נוסעי קו 3 יאלצו להמתין לאוטובוס תחת כיפת השמים.

התושבים מקוים ומייחלים שהעירייה תבוא לעזרתם ותרחיב את קו 16 עד לרמה ד’.

מעיריית בית שמש נמסר: “במכרז התחבורה החדש מתוכנן קו נוסף לשכונה שיענה על הצורך הנ”ל. העירייה עושה מאמצים רבים מול משרד התחבורה והגורמים הרלוונטיים על מנת לצמצם את לוחות הזמנים”.

שביל לאופניים ברמת בית שמש ד'
שביל לאופניים ברמת בית שמש ד'

על יד תחנת האוטובוס ישנו שביל לאופניים, אך רוב תושבי השכונה לא ישתמשו בשביל עקב התנגדותם האידיאולוגית לרכיבה על אופניים.

כתבות אחרונות