קובי עמר מסיים את תפקידו בעיריית בית שמש

ראש מינהל החינוך בבית שמש מר קובי עמר הגיש היום את התפטרותו לראש העיר ד”ר עליזה בלוך לאחר שמשרד החינוך לא אישר לו חל”ת. מחר נדע האם שרי דרור שנבחרה ככשיר 2 פנויה ותסכים להחליף את עמר, אחרת על העירייה לפרסם  מכרז חדש לתפקיד ראש מינהל החינוך בבית שמש.

בדיוק לפני 6 חודשים קובי עמר נבחר לתפקיד ראש אגף החינוך בבית שמש, אלא שדבר מינויו מעולם לא נכנס לתוקף. עניינו היה תלוי ועומד בבית הדין לעבודה, וזאת משום שמשרד החינוך לא שיחרר אותו מתפקידו הקודם כמפקח על כ-40 בתי ספר על יסודי.

מכיון שמינויו לא נכנס לתוקף הוא מעולם לא חתם על מסמכים רשמיים כראש אגף החינוך, ובמקומו חתם מנהל המחלקה לחינוך על יסודי בעיריית בית שמש הרן זיו.

עמר לא יכל להמשיך את תפקידו בעיריית בית שמש מאחר והוא היה מפסיד את זכויותיו במשרד החינוך.

משרד החינוך בירושלים לא הסכים לוותר עליו ולהוציאו לחל”ת (חופשה ללא תשלום) הוא החליט להתפטר מתפקידו.

לאור הנאמר לעיל עמר הגיש היום את התפטרותו לראש העיר ד”ר עליזה בלוך. עמר הוא ראש מנהל חינוך השלישי שמגיש את התפטרותו בקדנציה הנוכחית של ד”ר בלוך, אחרי מעוז ביגון ויוחנן קירשנבוים.

קובי עמר
ראש מנהל חינוך היוצא קובי עמר

לאחרונה כיכב עמר בסירטון של חידון התנ”ך אותו הפיק משרד החינוך בבית שמש, שם  הוא שידר עסקים כרגיל והתנהג כראש מינהל החינוך לכל דבר ועניין.

בשונה ממכרזים אחרים בהם בוחרים כשיר אחד, במכרז על תפקיד ראש מינהל חינוך שנערך לפני חצי שנה פעלה הועדה בחוכמה ובחרה שני מועמדים, כאשר המועמדת השניה לתפקיד נבחרה הגב’ שרי דרור.

משכך, נציגים רשמיים מהעירייה יפנו מחר אל הגב’ דרור ויבררו עמה האם היא פנויה ותסכים להתמנות לראש מינהל החינוך בבית שמש. והיה וגב’ דרור תסכים, העירייה לא תצטרך לפרסם מכרז חדש, אך במקרה שהיא כבר מאיישת תפקיד אחר ולא תוכל להשתחרר ממנו מכל סיבה שלא תהיה אנו נראה מכרז חדש של עיריית בית שמש לתפקיד הנחשק “ראש מינהל חינוך בבית שמש”.

איתמר בר טוב, קובי עמר, הרן זיו
קובי עמר עם הרן זיו שחתם במקומו, ואיתמר בר טוב שקיבל ממנו את מכתב ההתפטרות

הודעת דובר העירייה מר רועי לחמנוביץ':

קובי עמר הודיע הערב לראש העיר ד”ר עליזה בלוך, לסגן רה”ע וממונה החינוך הרב ישעייהו ארנרייך, ומנכ״ל העירייה איתמר בר טוב כי לאור התקופה הארוכה בה נמשך הליך האישורים במשרד החינוך,  שתמך וקידם את המינוי, חזר בו המשרד וביקש לבחון שוב את סוגיית הצינון.

לאור זאת עמר הודה על האמון והבחירה בו, אולם לצערו בנסיבות העניין אינו רואה טעם להותיר את העירייה בעמדת המתנה, ולכן הוא מבקש להסיר את מועמדותו ולאפשר מינוי מהיר ככל האפשר, של ראש מינהל חינוך.

ראש העיר ד”ר בלוך, וסגן רה”ע וממונה חינוך הרב ארנרייך הודו מעומק הלב לעמר, ואמרו כי הם מעריכים את מסירותו העמוקה ומקבלים את הודעתו בצער. השניים מאחלים לו הצלחה בהמשך שליחותו בשדה החינוך.

כתבות אחרונות