פגישה חמוצה ומוחמצת של סיעת הליכוד עם ראש העיר

שלשום נועדו ארבעת חברי סיעת הליכוד עם ראש העיר ד”ר עליזה בלוך, מדוברות העירייה לא ניתן ללקט ולו רמז קטן על מה שהתרחש בחדר הסגור, גם סיעת הליכוד גזרה אומר לא להדליף שום בדל של מידע לעיתונאים ממה שהתרחש באותה הפגישה הכל כך טעונה, אך בארץ הקודש אם אתה רוצה לשמור על משהו בסוד, תדאג שאף אחד לא ידע אותו חוץ ממך, וגם בזה אני לא בטוח.

בעבודה קשה יסודית ומאומצת הצלחנו לחשוף את תוכן הפגישה. לומר את האמת הופתענו עד מאד מהדברים שנתגלו לאוזנינו, כעת נתחיל לקלף אט אט את שכבת האבק העבה שכיסתה את תוכן הפגישה.

התוכן ישאר במשך כל הכתבה לוט בערפל הסמכמך, שהרי אותו לא נוכל לחשוף מסיבות מובנות, אך נביא בפניכם את רוח הדברים.

לצערינו הרב לא אנשי בשורה אנו, ולא נוכל להפטיר בסוף הכתבה כי הפגישה הרת הגורל הזו קידמה את העיר ולו במעט, שהרי היא היתה רחוקה מלהיות כזאת.

בטרם מועד הפגישה חלפו באוזנינו ביעף המון רעשי רקע שידעו לספר כי תהיה התנגדות מצד סיעת הליכוד להצעותיה של ראש העיר, אך לא שיערנו שמלכות האיבה תשתלט על שולחן המשא ומתן ותנהל בעצמה את הפגישה.

אם מישיבות המליאה אנו זוכרים את יו”ר הליכוד שלום אדרי כמי שמתיר את חרצובות לשונו ומתגרה בראש העיר בזמן שסגרה”ע שטרית יושב לצידו ושותק (בזמנים שטרם ראש העיר השילה מעליו את רוב סמכויותיו), הרי שלפגישה הזו הגיעו חברי הליכוד חמושים בביקורות, ונכונים לקרב.

למותר לציין כי סיעת הליכוד אינה מחבבת – בלשון המעטה –  מספר בכירים מקצועיים בעיריית בית שמש (לאפוקי פוליטיקאים), ואף השמיעה זאת באוזני ראש העיר, הסיעה היתה שמחה לו אותם בכירים היו מפנים את מקומם, אך סיעת הליכוד אינה מנהלת את העיר והבכירים הללו אהודים על התושבים, ומוערכים על ידי ראש העיר, וכל כך בצדק.

את מקצועיותם של אותם האנשים היקרים עיני בכירי הליכוד טחו מלראות, ומנגד הם רואים בעין טובה (טובה מאד) פעם אחר פעם אותם אנשים שאין בינם לבין מקצועיות אפילו קשר מקרי, דבר המעלה לא פעם הרמת גבה מפי אנשים רבים השואלים בצדק למה?

אם ראש העיר ד”ר בלוך תשאל למה ומדוע, בכירים בליכוד יקראו לכך התערבות, ואם ראש העיר תצעד עמם מעדנות בשבילי הנוחות על מנת להתחיל את הפגישה ברוך ובנעימות הם יקראו לזה הרצאה. ישנם מצביעי ליכוד שעומדים מאחריהם ואוהבים את הגישה השכונתית הזו, אך ישנם רבים ממצביעי הליכוד הדוחים בשאט נפש את הגישה הלוחמנית הזאת שלא לומר פוגענית כלפי ראש העיר.

מספרים על אדם (מעדה מסויימת) שאמר לחבירו, רוצה שנשחק ששבש? ענה לו חבירו, למה לשחק ששבש, בוא נלך ישר מכות. הפגישה המיותרת הזו לא היתה צריכה כלל להתקיים, סיעת הליכוד היתה צריכה לומר מההתחלה למה צריכים פגישה בואי נריב ישר, בעצם זה מה שהם בפועל עשו… הם רק שכחו כי תושבים הנמנים על המגזר הכללי נוטשים על בסיס יומי את העיר בית שמש, וכנגד כל אחד מהנוטשים מגיעות תריסר משפחות חרדיות.

בבחירות הבאות לאחר ששכונת ג’2 ורמת אברהם התמלאו בכמה אלפי חרדים, ורמה ד’ תשלים להתמלא בעשרות אלפי חרדים נוספים לא יהיה לליכוד אפילו בדל של סיכוי קלוש להרהר על ראשות העיר, במקום לנצל את השנתיים האחרונות שנותרו להם להשפיע בבית שמש, הם מבזבזים אותם על התכתשות עם ראש העיר לקול מצהלותם השקטות של חבריהם החרדים. הללו מפנים מבטים זה לזה בהנאה ולוחשים חרש חרש האחד לשני: ה’ ילחם לכם ואתם תחרישון.

סיעת הליכוד נתלית בהבטחות הפוליטיקאים לקראת הבחירות הבאות כטובע הנאחז בקש, עד שיגלו בבחירות הבאות כי הרבנים יעמידו את כל חברי מועצת העיר על מקומם ויאמרו להם: “אנו בעלי הבית האמיתיים כאן בבית שמש, אתם הפוליטיקאים בסה”כ שליחנו, ואנו רוצים קואליציה רק עם החרדים.” או אז כל ההבטחות והדילים שיירקמו במהלך השנתיים הקרובות ימצאו את דרכם באיבחה אחת הישר לתהום הנשייה.

אם חיים רמון היה שומע את סיפור סיעת הליכוד בבית שמש הוא היה שואל: מה קורה לסיעת הליכוד המתנהגת כמו לוויתן שאיבד את חוש הכיוון המסתער על החוף ורוצה להתאבד? יודע ח”ן יענה כי זו התוצאה כאשר האחד אינו רוצה להיכנס לקואליציה בשום מחיר, ואילו השני ממתין כבר מזמן עם מזוודות בכניסה לעירייה לצ’ק אין, ושואל בסתר לבו מתי נכנסים לקואליציה? כאן יש רק אחד שקובע ומשהוא החליט שהם לא נכנסים לקואליציה, לפאזל המורכב הזה חסרים רק התירוצים, וכאלה יש רבים בלי עין הרע.

כיצד הדברים יתקדמו מכאן אין איש יודע, האם יהיו הפתעות? ימים יגידו ומעשים ידברו.

השאר תגובה

כתבות אחרונות