על השכונות בו יאמר מי לשבט ומי לחסד

בשבוע שעבר נערך טקס חניכת גינת המשחקים שבשכונת בעלז המעלה עמו תמיהות לא מועטות, מה הם עוד קבלו? מדוע הם זוכים ליחס מפנק? ואיך הגינות בשכונות אחרות נראות? כל זה ועוד בכתבה שלפניכם.

ביום רביעי שעבר התקיים טקס חניכת גינת המשחקים בשכונת בעלז בסמוך לשדרת הקלמנטינות במעמד ראש העיר ד”ר עליזה בלוך, נציג שכונת בעלז בעירייה הרב ישעיה וייסמן, ממונה אגף שפ”ע הרב שלמה ברילנט, מנכ”ל העירייה איתמר ברטוב מנהל אגף האירועים איציק קניזו ונציגות השכונה.

המקום הוא קדושת אהרן הפנינה של בית שמש, ותכף תבינו הכל דבר דבור על אופניו.

בשנתיים האחרונות נבנו בעיר בית שמש עשרות גינות משחקים ולא זכור לי שגזרו שם סרט, גם כשהושלמה מלאכת בניית גינת המשחקים הגדולה בכניסה לרמה ג’2 ראש העיר לא טרחה להגיע, במקרה דנן היא הגיעה וגם ערכו טקס, מדוע השכונה הזו זוכה ליחס מיוחד?

התשובה טמונה בכך שזו השכונה החרדית היחידה המיישרת קו עם ראש העיר, תוכלו לראות זאת ביום הניקיון האחרון שנערך, השכונה כולה על ילדיה וילדותיה נרתמה לנקיונות שארגנו ראשי ועד השכונה שאחת מהם אף גזרה את הסרט. ראש העיר וראשי אגף שפ”ע הגיעו לבקר ביום הנקיון, מלבד ממונה אגף שפ”ע הרב שלמה ברילנט! וזו לא הפעם הראשונה שדגל התורה אינה מיישרת קו עם עמדותיה של ראש העיר, תוכלו לראות דוגמה נוספת לכך בהצבעה על השמות הציוניים בשכונת נוה שמיר, ומאידך גיסא זו המפלגה היחידה המונה 4 מנדטים ולא קבלה סגנות ראש עיר, בזמן שמפלגת הבית היהודי על שלושת מנדטיה קבלה.

שיבוא לכם הכל ממול

הרב ברילנט נכח בטקס כמי שקפאו שד, לפני חודשיים הוא ניסה לסייע לתושבי נחל רביבים בשיקום גינת המשחקים והשדרה כולה ללא הצלחה רבה, וכאן הוא רואה איך לתושבי שכונת בעלז מגיע הכל בקלות.

השכונה הזו מפונקת, הכי מפונקת בבית שמש, תוכלו לראות זאת מסביב לגינת המשחקים שם בנתה להם ראש העיר את שדירת הקלמנטינות, השדרה הכי יפה בעיר, הכוללת עצי קלמנטינות ולמיטיבי הלכת שילכו 30 צעדים נוספים יזכו לראות ספסלים עם צמחייה יפה ומושקעת. הכניסה לשדרה עוברת דרך רחוב נהר הירדן שם ראש העיר קישטה את הרחוב בדשא סינטטי.

לעומת זאת ברחוב נחל רביבים ישנה גינת משחקים לא תקנית שבסך הכל זכתה לאחרונה לצביעה קוסמטית אך הנדנדות שם מתנדנדות גם מבלי שינדנדו אותם, אין שם הצללה מעל, ולא ריצפה תקנית כמו בשאר גינות המשחקים, אלא רק חול וחול.

אז מי בעצם מחליט על השכונות מי לשבט ומי לחסד?

תגובות:

ממונה אגף שפ”ע חבר מועצת העיר הרב שלמה ברילנט: “כממונה אגף שפ”ע השתתפתי בשמחה באירוע פתיחת הגינה ציבורית בקריית בעלזא במסגרת התפתחות הבנייה של האגף בראשותי. מאוד התפלאתי על הניתוח הפסיכולוגי המעוות אותו ערכת על דעת עצמך, אך זה רחוק מהמציאות. אני מברך על תנופת ההשקעה בתושבים בכל רחבי העיר, ומודה לתושבי קריית בעלזא על ההשקעה בטיפוח השכונה”.

ד’. יעקובוביץ’ תושב נחל רביבים: כתושב נחל רביבים זה כ-10 שנים, אני עומד משתומם נוכח העובדה שאני גר ברחוב שמוגדר בעירייה כאזור א/1 דבר הבא לידי ביטוי בתשלום הארנונה, אולם הרחוב לא זכה לרענון מאז שהוא נבנה, נהפוך הוא, ישנו בלאי ניכר שאיננו ניתן לפתרון בצורה של מריחת צבע פה ושם, אלא דורש החלטה עקרונית של השקעה וחידוש. 

אני מצרף לכם תמונות שצילמתי הרגע.

השאר תגובה

כתבות אחרונות