עליזה בלוך נכשלה, האמנם?

אלמונים תלו הלילה שלטים ובהם נאמר: הפקרת את תושבי העיר הותיקה, עליזה נכשלת”.

בשלט לא מפורט במה היא נכשלה, והאלמונים כמובן מסתתרים מאחרי השלטים ולא חותמים את שמם. במאמר המוסגר נאמר שהתמונה שייכת לנו ויש כאן בעיה חמורה של הפרת זכויות יוצרים לכן מוטב להם למפרסמי המודעה להמשיך ולהישאר בצללים.

אותם אלמונים בסך הכל עשו מעשה שכל אחד שיש בידו כמה מאות שקלים פנויים, יכול לגשת לבית הדפוס הקרוב לביתו ולהדפיס שלטים ככל העולה על רוחו, זוהי חכמה שאף אחד לא היה מעוניין להתפאר בה.

אם כן השלטים קוראים בקול גדול עליזה נכשלת! ואנו שואלים במה ראש העיר ד”ר עליזה בלוך נכשלה?

לפניכם תמונות מאחד מימי הנקיון הרבים אותם יזמה ראש העיר, משם ניתן ללמוד רבות אודות תושבי העיר הותיקה. נציין שרוב ימי הנקיון התמקדו במכוון בעיר הותיקה.

בתמונות נראים גרוטאות, ששוכבים שנים על גבי שנים בחצרות האחוריות של הבניינים בעיר הותיקה, אותן חצרות מכונים שפ”פים – שטח פרטי פתוח. על התושבים לנקות את אותן חצרות בעצמם, אחרת העירייה תקנוס אותם. אך להם דבר לא מזיז, חוסר האכפתיות המשווע שלהם מהעזובה הרבה זועק לשמים, ועוד יש להם תלונות.

העירייה בתמימותה (או בטימטומה) לא זאת בלבד שאינה קונסת אותם, אלא מביאה את בכיריה שינקו במו ידיהם את החצר האחורית של אותם הבניינים. באחת התמונות נראה יו”ר מינהל חינוך לשעבר קובי עמר מנקה במו ידיו את החצר האחורית של אחד הבניינים בעיר הותיקה. בתמונה אחרת נראה סגן מפקד תחנת משטרת בית שמש לשעבר רפ”ק וסאם עלי יחד עם שוטר נוסף כשהם מפנים בשקית אשפה קרטונים המפוזרים להם בחצר האחורית.

כמובן שבאותם בניינים מתגוררים מבוגרים שאינם יכולים לנקות את חצרות הבניין, אך באותם הבניינים גם מתגוררים צעירים שאינם נוקפים אצבע למען נקיון שכונתם, אז הם מתלוננים על ראש העיר ד”ר עליזה בלוך שהיא “הפקירה” אותם?

אחד מימי הנקיון בעיר הותיקה

רבים רטנו על כך שרחוב הרצל מלא בבורות, ד”ר בלוך נענתה לבקשתם ולפני כחצי שנה היא ריבדה את הכביש. בנוסף כבישים ומדרכות רבות שופצו בעיר הותיקה כולה וסביבותיה, שבילים שופצו שם לרוב כגון שביל השקד, ושביל הגפן, כל זה נעשה בהובלת יו”ר סיעת הליכוד מר שלום אדרי.

גן התפוח שבמורד רחוב הגפן עבר שיפוץ יסודי, רחוב ביאליק והסביון עומדים בפני פינוי בינוי, ברחוב הרצל ראש העיר קידמה תמ”א 38, ברחוב בן גוריון הותקנו מתקני ספורט, רחובות הדקל, פולה, סיגליות ועוד עברו שיפוץ שבמסגרתו הכבישים רובדו, ואף המדרכות זכו לאבנים משתלבות חדשות. רחוב רזיאל אף הוא רובד מחדש לפני כשנה, וכל מה שמנינו לעיל קרה בקדנציה הנוכחית בלבד.

רחוב האתרוג גם הוא התפנק בגינה וחניה חדשים, כל זאת כמובן בהובלתו של יו”ר סיעת הליכוד מר שלום אדרי, אך לולא תמיכתה של ראש העיר, כל זה לא היה קורה, שהרי לא ניתן לומר כי כל הדברים הטובים שקורים בעיר הותיקה נזקפים לזכותו של מר אדרי, וכל החולאים הרעים בעיר הותיקה ינחתו על ראשה של ד”ר בלוך.

תושבי העיר הותיקה מתלוננים על כך שליד הוילות שלהם חסרים מקומות חנייה, יצאנו לבדוק, וראינו צדק רב בדבריהם, אך מי שישים את ליבו וינסה להבין ממה הבעיה הזו נובעת יווכח לראות כי על יד כל וילה חונים 3 רכבים… ככה זה שמשכירים ומקמבנים יחידות דיור… קל להפיל את כל הרעות החולות על ראש העיר, במקרה הזה עליהם להודות לראש העיר שהנושא הזה לא מונח על שולחנה, אחרת העירייה היתה “מטפלת” בנושא הזה בצורה מושלמת… או אז היתה להם חנייה כלבבם.

שיפוצי שבילים בעיר הותיקה

את השם ישי אוחנה כולנו מכירים היטב עוד מעברו כפעיל חברתי למען שיפור בית שמש הוותיקה.

מאז התמנה למנהל תרבות הדיור, הוא יצק לתפקיד תוכן חדש – ערך מוסף. מעבר לעבודה השגרתית בפתרון סכסוכים בין שכנים, וסיוע לועדי הבניינים, אוחנה יצר תוכנית שתוביל לשיפור השכונות.

הוא יצר קשר עם בתי ספר, עמותות, צה”ל ועוד, על מנת לרתום אותם לעשייה התנדבותית למען תושבי העיר בית שמש, שבמסגרתה הם ישפצו, יסיידו ואף ינקו את השכונות.

לפני כחצי שנה אוחנה גייס כ-100 חיילי גבעתי ע”מ שינקו ויסיידו בניינים ברחוב ביאליק, ראש העיר עליזה בלוך כיבדה אותם בנוכחותה, היא ברכה את ישי אוחנה והודתה לחיילים שבחרו להתנדב.

אם כן אנו רואים נכוחה, כי גורמים רבים פועלים ומסייעים לתושבי העיר הותיקה, ועושים למענם דברים שהם בעצמם לא עושים, אז כדאי מאד שתושבי העיר הותיקה יקחו את עצמם לידים, ויקבלו על עצמם אחריות, ואם יש להם עדיין תלונות, שיפנו אותם קודם לעצמם ואחר כך לראש העיר.

חיילי גבעתי צובעים את כניסות הבניינים ברחוב ביאליק

השאר תגובה

כתבות אחרונות