עליזה בלוך יוצאת ביוזמה חדשה: למידה במרחב הציבורי

ראש העיר בית שמש ד”ר עליזה בלוך יוצאת הערב ביוזמה חדשנית ומקורית של למידה במרחב הציבורי בתקופת הקורונה. היוזמה הזו תתאים לתלמידים שאינם יכולים להתחבר לזום, וגם לתלמידים המחפשים חברה. מנכ”ל משרד החינוך כבר רוצה להעתיק את הרעיון לבתי ספר בערים נוספות בארץ.

ראש העיר פירסמה הערב במסיבת עיתונאים (דרך הזום) את רעיון הלמידה החדשני שהגתה, ולפיו, מאחר ונבצר מהתלמידים ללמוד במרחב הכיתתי הם יעברו ללמידה במרחב הציבורי, כגון גינות ציבוריות ע”י מתנדבים.

בית הספר המעוניין להשתתף בתוכנית ימפה מכל שכונה ושכונה את תלמידיו ויחלקם למספר קבוצות, למשל קבוצה אחת כיתות א’ וב’, קבוצה שניה כתות ג’-ה’ וכן על זה הדרך. על כל קבוצה יהיה אחראי מתנדב, המתנדב יכול להיות אחד ההורים, או מתנדב מהקהילה.

החל מיום ראשון הקרוב (18-10-20) היוזמה הזו תצא לדרך ב-18 בתי ספר, ועד סוף השבוע ישתתפו ביוזמה הזאת 34 בתי ספר.

ראש העיר ישבה עם המנהלות והמנהלים והללו גילו התלהבות רבה מן הרעיון, אמש אף שוחחה עם מנהלות החינוך העצמאי והללו העבירו את הרעיון לפיקוח, וככל הנראה בשבוע הבא הם יציגו בפני ראש העיר את עמדתם.

קודם לכן שוחחה ראש העיר עליזה בלוך עם מנכ”ל משרד החינוך עמית אדרי שהתפעל מאד מהרעיון ואף גילה התעניינות רבה, ורצון להעתיק את הרעיון החדשני הזה מבית שמש לערים נוספות בארץ.

ראש העיר ד"ר עליזה בלוך וסגרה"ע הרב ישעיהו ארנרייך

תגובת ממונה תיק החינוך וסגרה”ע הרב ישעיהו ארנרייך: עיריית בית שמש עושה ותעשה כל מאמץ במסגרת האפשרית, על מנת לסייע למוסדות החינוך ולתלמידי ותלמידות העיר לעבור את התקופה המאתגרת הזאת ולהגיע להישגים ככל הניתן בסייעתא דשמייא. גם תוכנית זו נעשתה על מנת לקדם את המטרה הנ”ל בעז”ה, וכמובן שתיעשה תוך שיתוף פעולה מלא עם מנהלי המוסדות והפיקוח בהתאמה מוחלטת, על מנת להפיק את המירב בעז”ה.

יוזמה נוספת של ראש העיר במסגרת הלימוד הקבוצתי היא יצירת משחקי קופסא ייחודיים על ידי התלמידים עבור בית שמש, ובנוסף העירייה תוציא קול קורא שירתום את התושבים ליצור משחקי קופסא ייחודיים לבית שמש, כגון מקומות או אישים שחיו בעיר הזאת.

השאר תגובה

כתבות אחרונות