עזרת אחים השיק את האופנוע הראשון של הארגון

לא מפסיקים להתחדש: ‘עזרת אחים’ השיק את האופנוע הראשון של הארגון במעמד ראש העיר, הממונה על הבריאות וראשי הארגון, נערך טקס ההשקה הצנוע בהשתתפותה של משפחת חזן שתרמה את האופנוע לזכר אביהם ואחיהם.

בארגון ‘עזרת אחים’ נושמים מעט לרווחה בתקופה האחרונה, לאחר עומס רב שנפל על כתפי המתנדבים במהלך השבועות הארוכים בהם הכה נגיף הקורונה בעוצמה ברחבי בית שמש כולה, ומאות מתושבי העיר אובחנו כנשאים ונשלחו לבידוד או לאשפוז.

בתקופה האחרונה נרשמה ירידה חדה מאוד במספר החולים בעיר, ובחסדי שמים גם כשבערים אחרות ניכרת עליה חוזרת במספר החולים למרבה הצער, בית שמש ממשיכה להיות עיר ‘נקיה’ יחסית מקורונה, בתקווה שמצב זה לא ישתנה ושהעיר תהפוך לנקייה לחלוטין מהנגיף המסוכן.

את ההפוגה הזאת, ואת החזרה לשגרה המבורכת, ניצלו השבוע בארגון כדי לקיים טקס צנוע של השקת האופנוע הראשון של הארגון, ברחבה שבפתח בית העירייה, בהשתתפות ראש העיר הגב’ בלוך, מחזיק תיק הבריאות הרב ישראל סילברסטיין, נציגי המשפחה התורמת, וראשי הארגון.

בארגון מסבירים, כי הפעילות הענפה במהלך ימי הקורונה העמוסים הוכיחה שעזרת אחים יוכל להיעזר רבות ביחידת אופנועים שהקמתה יצאה השבוע לדרך, ועוד היד נטויה בעזרת ה’.

“למעשה בבית שמש אין הרבה פקקי תנועה ולכל מקום אפשר להגיע גם עם רכב”, אומר יו”ר הארגון הרב אברהם קאפ, “אבל לאופנוע יש מעלות רבות נוספות, מעבר לכך שהוא עוקף את פקקי התנועה. העלות של החזקת האופנוע נמוכות מאוד ביחס להחזקת כלי רכב בעל ארבעה גלגלי, בין אם זו מכונית משפחתית ובין אם אמבולנס או מיניבוס. הדלק שהאופנוע צורך מועט, העלות של הכלי עצמו נמוכה יותר, הוא זקוק להרבה פחות תיקונים ואחזקה, ואפשר להגיע אתו לכל מקום במינימום זמן.

“כמובן שלא נוכל לשנע אוכל לשבת למשפחה מרובת ילדים באמצעות אופנוע, אבל כן נוכל להעביר תרופות, להעביר ארוחות לאנשים בודדים ואפילו לזוגות שזקוקים לעזרה. בעזרת האופנוע נוכל להעביר מסמכים דחופים, ציוד רפואי כמו מכשיר לבדיקת צהבת או מכשיר למדידת לחץ דם ועוד ועוד. התברר לנו שהאופנוע הוא כלי יעיל במקרים רבים בדיוק כמו אמבולנס ולפעמים אפילו יותר, ולכן החלטנו להקים את יחידת האופנועים, כשהשבוע הושק האופנוע הראשון, ובעזרת ה’ אנחנו מקווים להמשיך ולהוסיף עוד ועוד בעז”ה”.

במהלך הטקס נשאה דברים ראש העיר הגב’ בלוך, שהודתה מקרב לב לארגון ‘עזרת אחים’ ולעומדים בראשו על החסד והנתינה האינסופית שהם נותנים לעיר בית שמש: “אני לא יכולה לדמיין איך היינו יכולים להתמודד עם משבר הקורונה בעיר, בלי עזרתו של ארגון ‘עזרת אחים’ בכל התחומים שבהם היינו צריכים לפעול”, אמרה ראש העיר.

הגב’ בלוך שיבחה בכל פה את משפחת חזן שתרמה את האופנוע: “מתוך הטרגדיה אפשר לעשות הרבה מאוד דברים, וללכת לכיוונים שונים. משפחת חזן שאיבדה את אביה הרב מיכאל, ואת האח ישראל, בחרה להנציח את זכרם במעשים של חסד ועזרה לזולת. זאת הדרך הטובה ביותר שיכולה משפחה לבחור כדי להנציח את זכר יקיריה”, אמרה ראש העיר.

יו”ר סיעת דגל והמשנה לראש העיר הרב ישראל סילברסטין: כמה מתאים שאיש חסד כמו ישראל חזן ז”ל יונצח בארגון החסד עזרת אחים. משפחת חזן היא משפחת חסד כולל האח יוסי המתנדב רבות בארגון עזרת אחים וכעת הוסיפו עוד נדבך עם השקת אופנוע החסד שיסייע לתושבי העיר. הרב קאפ הוא הסמל של עזרה לשני ואנו שמחים על שיתוף הפעולה בין משפחת חזן למשפחת עזרת אחים.

מטעם המשפחה נשא דברים חתן המשפחה הרב אברהם משה שליט”א שהעלה על נס את זכר חמיו ביום האזכרה שלו, ואת זכר גיסו שנפטר לפני כשנתיים וחצי. “האח שלנו יוסי חזן  יבלחט”א, מתנדב בארגון ‘עזרת אחים’, וממנו שמענו כמה גדולים מעשיו של הארגון הנפלא הזה. כמובן שהכרנו וידענו אבל עכשיו, אחרי תקופת הקורונה אנחנו יודעים שמדובר לא רק בפעילות בלתי פוסקת, אלא גם במחויבות ובנשיאה בעול שהארגון העמיס על כתפיו בעצמו, בלי שהתבקש לעשות זאת, כשהוא דואג לכל צרכיהם של תושבי בית שמש. לכן בחרנו לתרום לארגון אופנוע, והמתנדב שיאייש את האופנוע הזה בכל שעות היממה ויעשה בעזרתו מעשי חסד לרוב יהיה לא אחר מאשר אחינו יוסי שיחי’ה, שממשיך את דרכם של אבינו ואחינו, ומוסר את נפשו כדי לסייע לכל מי שזקוק לעזרה”.

מנכ”ל ‘עזרת אחים’ הרב ברוך הופמן חתם את מסכת הנאומים בהתרגשות כולה, וציין כי התרומה הזו היא חוליה נוספת בשרשרת הפעילויות האדירות של הארגון שמחלק מדי שבוע מאות מנות מזון למשפחות בהן יש חולים המאושפזים בבתי החולים, ובנוסף מעניק הארגון סל שירותים רחב ומגוון מאוד לילדים מיוחדים עם מועדניות מדהימות שנבנו במיוחד למטרה זו, לצד השאלת ציוד רפואי, מתן שירותי הסעה חינם אין כסף לבתי החולים באזור בקווי הסעה קבועים ובתדירות גבוהה במיוחד, מרפאות שבת בכל רחבי העיר ועוד ועוד, וכל אלו מבלי שהנהנים משירותי הארגון מתבקשים לשלם על כך ולו שקל אחד בודד: “האופנוע הזה שתרמתם לנו היום”, הישיר הרב הופמן את מבטו אל בני משפחת חזן, “יש לו תא מטען קטן יחסית, אבל אני מבטיח לכם שבעזרת ה’ הוא יצבור מטען ענק של מצוות ומעשי חסד לרוב במשך השנים הבאות”.

השאר תגובה

כתבות אחרונות