עוד קניון יפתח בבית שמש ואנו נמשיך לנסוע לירושלים

עוד קניון אמור להיפתח ברמת בית שמש א’, ולעת עתה לא תמצאו שם לא את זארה ולא את אייבורי, מסתבר שזו מנת חלקינו, חברות רבות מדירות את רגליהם מבית שמש בגלל סטיגמות ודעות קדומות.

ברמת בית שמש א’ במזרח שכונת המע”ר אמור להפתח בקרוב קניון שגודלו עומד להתפרס על פני 21,500 מ”ר, מדובר ב-4 קומות שזה למעשה קניון לכל דבר ועניין, קניון גדול ואפילו לא זארה או אייבורי אחד.

מה קורה בבית שמש? הרי מבחינת גודל אוכלוסיה אנו מונים מעל 140 אלף נפש ונמצאים במקום ה-14 והמכובד בארץ, תיכף ומיד אנו עוקפים את רחובות ואשקלון כאשר אנו משאירים עשן לָבָן לְבת ים והרצליה. אז מדוע אנו עדיין מתנהגים כעיירה? ערים רבות המשתרכות הרחק מאחרינו כבר יש להם רמזור בתוך העיר ואילו אנו נאלצים לפקוק את הכיכרות בעקבות הולכי רגל שלא מפסיקים לעבור במעבר חצייה, כי אין להם רמזור שיֶמָתֶּן או יעכב אותם.

בבית שמש אין ולוּ חברת מכוניות אחת, גם אין הרבה מוסכים מורשים, וכך אם קנית רכב חדש, מחברת קאיה, סיטרואן או מאזדה (דוגמית קטנה) תצטרך לנסוע לירושלים או לעיר אחרת לטיפול.

נחזור לענייננו פותחים ברמת בית שמש א’ קניון חדש ועושה רושם שאמאנסיו אורטגה הבעלים של רשת האופנה זארה לא ממהר לפתוח כאן סניף, ואם רצית לקנות בגדים, בבית שמש אין מספיק סניפים של רשתות ביגוד ואופנה אשר יתנו לך מענה הולם, לכן אם יש לכם אירוע חגיגי ואתם רוצים לקנות בגדי ערב לכל המשפחה סעו לכביש 38 וצאו מהעיר, אולי משם תבוא לכם הישועה.

גם אם רציתם לקנות מחשב, החנות הפופולארית בישראל לרכישת מחשבים היא רשת אייבורי, הרשת העדיפה לפתוח סניף בקרית גת ולא בבית שמש, ונשאלת השאלה מדוע? ככל שהתשובה היא פשוטה כך היא יותר מצערת, מי רוצה שישרפו לו את החנות? יום יבוא (נקווה שלא) ולמישהו מהקיצוניים של בית שמש, חנות אייבורי לא תבוא לו טוב, אולי מפני שהם מוכרים מחשבים, ובמחשבים יש אינטרנט, ובאינטרנט יש אינטרחטא, וגם מוכרים שם פעלעפאנים לא כשרים ח”ו והוא הוא שליח האל עלי אדמות, תפקיד המחייב אותו לקדש שם שמים כפנחס, וישרוף את המועדון, מי צריך את הצרות האלה על הראש? אז רשת החנויות אייבורי מעדיפה לפתוח שני סניפים בבאר שבע ושלשה באילת ובירושלים, ואפילו לא סניף אחד לכפרה בבית שמש.

כשאנו רוצים לקנות ציוד לצילום, אנו נאלצים להסתובב כמו פורפרה ברחבי הארץ כי בְּעָיָירַת בית שמש אין ולו חנות מקצועית אחת שיכולה לתת לנו מענה, וכך אני מתאר לעצמי שישנם בעלי עסקים נוספים החשים תסכול דומה.

מסתבר שבעלי העסקים קוראים מילה במילה מה שכותבים בתקשורת המקומית, שם הם קוראים על שלטי הצניעות שמרוססים להם השכם והערב על קירות העיר, על מלחמות חילוניים ודתיים, ועל ההפגנות בכיכר המריבה. הם קוראים על המדרכות השבורות ברמה ג’ ועל השצ”פים שעדיין לא נבנו ברמת בית שמש ה’ (יש שמתעקשים לקרוא לשכונה נוה שמיר, שיהיה…), בעלי העסקים והחילוניים לא מפגרים, וכשהם קוראים על הנחת אבן הפינה של בריכה חצי אולימפית שעיריית בית שמש עשתה לפני 3 שנים ועדיין לא התחילו לבנות אותה, כי מצאו קברים… הם מבינים מי השליט בְּעָיָירַת בית שמש. רבים טוענים כי מיליון השקלים שנשפכו ברמת בית שמש ה’ עבור פרסום ושיווק השכונה לא ממש עשו את העבודה…. החילונים לא נוהרים לבית שמש ולא בכדי, גם הם קוראים בתקשורת המקומית מה מצבה האמיתי של בית שמש.

כנראה שנצטרך עוד שנים רבות לעבוד על תדמית העיר, ורק לאחר מכן לצפות שנהיה כאחת הערים.

בסמוך לקניון אמור להיות מוקם בניין משרדים בשטח של 11,500 מ”ר. רעיון מבורך אבל מצחיק, כי לשָׁוֶוק משרדים בבית שמש זה כמו לנסות למכור מיץ ענבים לבעל מפעל יקב. עד מהרה יבינו מקימי בניין המשרדים כי בבית שמש מקומם של החנויות בָּחניות. לא תמצאו כמעט חנייה אחת בבית שמש בלי 3 פאניות דלוקס ותריסר סופרי סת”ם דלישז, שלא לדבר על סָפָּרִים מתחילים וגרפיקאיות מחוּנָנות. לא מאמינים? לכו ותראו מה הולך בחניון שמתחת ליש חסד ברמה א’ ובחניון של זול בשפע הסמוך, חניות? חנויות!!! חניון? קניון!!! באין אכיפה, איש הישר בעיניו יעשה. וזה עוד לפני שדיברנו על החנויות עם החללים בחפציבה שם יש עיר תחתית, לפי מה שנאמר לנו העירייה יודעת ומעלימה מכך עין. מי יודע אם הסדקים הרבים שיש בשכונה לא נגרמו כתוצאה מהחללים, להזכירכם שם קיפח את חייו הנער דניאל מדמון ז”ל.

כמובן שאם הקניון יצליח ויביא לכאן עוד רשתות מהארץ כולה, ובניין המשרדים יתמלא על גדותיו והחניות בבית שמש ישובו לייעודם הראשון אנו נהיה הראשונים לשמוח, לבינתיים עיריית בית שמש עסוקה בדברים אחרים לגמרי, היא עסוקה בלתת לפעיל החברתי והשחקן ישראל אבוקסיס דו”חות (כפי שדיווח לנו), למרות שהיא יודעת כי עול פרסנתם של הוריו מוטל על כתפיו, וכך במקום לקנות לאביו תרופות הוא נאלץ לשלם דו”חות על סך 1200 שקלים. פשוט בושה!!!

העירייה גם הגיעה בשבוע שעבר לבדוק את החנייה שלנו האם סגרנו אותה, הייתם צריכים לראות את אכזבתו הגדולה של הפקח, אוי איזה מסכן הוא היה… הוא ישוב לעירייה וידווח להם שלא סגרנו את החנייה? איך הוא יכול לעשות להם דבר כזה, הלו אדוני הפקח, פְּקָח עיניך וראה את החניות שאחרים סגרו, לא! הוא לא מחפש חניות, הוא כנראה מחפש מישהו מסויים….

אדוני הפקח גש לרמה א’ ב’ חפציבה ועוד, שם תראה מה זה לסגור חניות האמת היא שהעירייה יודעת מהכל, היא רק אומרת “לעקל את בית הבד אני רוצה…” אך הלב יודע אם לעקל, ואם לעקלקלות….

תגובה אחת

  1. כל מילה בסלע!
    ומה עם חנויות של עיצוב הבית ?למה צריך ליסוע עד ראשון לציון כדי לקנות רהיטים ?????

השאר תגובה

כתבות אחרונות