סעודת יתרו – בית שמש

ביום רביעי האחרון נערכה במתנ”ס זינמן סעודת יתרו ששודרה בשידור חי בהשתתפות בכירים בעירייה ותושבי העיר הנמנים על העדה התוניסאית, בהנחיית תושב ויליד בית שמש האמן דני חדד, את האירוע הנעים הזמר בני ברדא בליווי שני נגנים.

מי אם לא דני חדד יכול להנחות תוכנית מופלאה שכזאת, בכישרון רב הוא סחף את הצופים לאווירת החג שחלקם אפילו לא חגגו אותו מעולם ולא שמעו עליו, ומכיוון שרבים לא מכירים את החג התארח הרב דוד עסיס – הנמנה עם בני העדה התוניסאית – והסביר לצופים את מהות החג, הרב עסיס מנה את הסיבות שבעטיים חוגגים את סעודת יתרו. לאחריו התארח מ”מ וסגרה”ע משה שטרית שבירך את העדה התוניסאית החוגגים את סעודת יתרו, התוניסאים הם חלק ממקימי העיר בית שמש עוד בהיותה מעברה, וכפי שחגגנו למרוקאים את המימונה ולאתיופים את חג הסיגד אנו חוגגים לתוניסאים את סעודת יתרו.

לאחר מכן התזמורת ניגנה ושרה שירים תוניסאים, ואז עברו למוקד השני והוא בר המאכלים התוניסאים אותם הכינה הגב’ קמי תמוזרטי, במוקד גם התארח פאנל של תושבים בינהם עזרא ברבי השומר של בניין העירייה, אורח הכבוד היה מנכ”ל עיריית בית שמש מר איתמר ברטוב (לא, הוא לא תוניסאי), חברי הפאנל סיפרו על החג ומנהגי העדה, וגם טעמו מהמאכלים, מהמאכלים? כן רק מהמאכלים, כי לא היתה שם שתייה, טוב בשביל מה יש ברז?

גם ראש העיר ד”ר עליזה בלוך כיבדה בנוכחותה את האירוע ואמרה שכל המנהגים וכל החגים יפים והיא שמחה לחגוג את כולם, ראש העיר הודתה לאגף האירועים ולסגנה משה שטרית על ההפקה, ולכם הקהל בבית תכנסו למטבח, תבשלו משהו תדליקו מוזיקה ותתחילו לחגוג.

לאחר מספר ניגונים סגרה”ע שטרית עלה שוב, והפעם כדי להודות לכולם לדני חדד כמובן המלווה את כל תוכניות השידורים בבית שמש, לאיציק קניזו לדניאל פרץ למיכאל קריספל, לעדי מלכא, ולתזמורת. לכולם? כמעט לכולם.

השאר תגובה

כתבות אחרונות