סמינר בנות הרמה – 100% זכאות לבגרות

הסמינר היוקרתי בנות הרמה בבית שמש הוקם לפני 7 שנים והוא מונה 75 בוגרות הנושאות עימם תעודות בגרות. 100 אחוזי הצלחה!!! אמש מנהלת הסמינר הגב’ חנה פאקס והצוות המקצועי הוזמנו ללשכת ראש העיר ד”ר עליזה בלוך.

בבית שמש קיימים שלשה סמינרים לבנות חרדיות שניגשות לבגרות מלאה, אחד הסמינרים הוא סמינר בנות הרמה (רמת בית שמש א’) הנחשב ליוקרתי שבהם ולא בכדי.

הסמינר הוקם לפני 7 שנים ומנהלת אותו ביד רמה הגב’ חנה פאקס. בסמינר ישנם 4 כיתות ט-י”ב, ובסה”כ 150 תלמידות. בסמינר מתקיימות 3 מגמות: מדעי המחשב, ביולוגיה ומנהל עסקי.

עד היום ישנן 75 בוגרות שקיבלו תעודת בגרות מלאה – כולם. זוהי בהחלט בשורה טובה, במיוחד לאחר הכתבה שהעלנו לפני ימים אחדים אודות הירידה בשיעור הזכאים בבגרות 5 יחידות בבית שמש.

תלמידות סמינר בנות הרמה – 7 שנים להקמת הסמינר
תלמידות סמינר בנות הרמה – 7 שנים להקמת הסמינר

מה הופך את הסמינר בכלל ואת התלמידות בפרט לסיפור הצלחה? האם מלכתחילה מתקבלות לסמינר רק בנות חרוצות? או שהצוות המקצועי בשיטתו הייחודית מקנה לתלמידות את הידע בצורה כל כך טובה, והחומר נספג היטב במוחן של החרוצות? ואולי גאוות היחידה המרחפת על ראשן לא מאפשרת להם לנוח על זרי הדפנה ולהעביר את ארבעת השנים ללא תעודת בגרות.

ככל שמשוחחים עם עוד ועוד תלמידות מהסמינר מתקבל הרושם שכל התשובות נכונות ומלכתחילה מתקבלות השמנה והסלתה של הציבור החרדי, בכל שנה מתקבלות בסה”כ כ-35 בנות, מתוך כ-150 בנות הנרשמות למבחן הקבלה, שזה הרבה מעבר למה שהסמינר יכול להכיל.

הבנות רוצות להתקבל לשם בסה”כ בשביל דבר אחד שעניינו לכאורה פשוט: “להצליח בחיים”, הסמינר מצידו מקנה לתלמידות את את חומר הלימודים שאתו הם ניגשות למבחן הבגרות, ואת הערכים שילוו אותם במשך כל חייהם.

4 שנות לימוד, עם לא מעט מהמורות בדרך, 4 שנים של התמודדות מנטלית, ומרתון של לימודים ומבחנים אינו עניין של מה בכך, אך אלו שצלחו את ארבעת השנים זוכות להגיע לקו הסיום ולקבל תעודת בגרות.

קו הסיום משרטט קו התחלה – כניסתן לחיים האמיתיים. חמושות בתעודה ובארגז הכלים שהקנה להם הסמינר סוללות להם התלמידות את דרכם לחיים האמיתיים בעצמם. ומעתה ואילך הכל תלוי בהן בלבד.

מיד לאחר חג החנוכה ההרשמה נפתחת…. שלא תגידו לא אמרנו !!!

כאמור אמש הגיעו הנהלת הסמינר בראשות הרבנית חנה פאקס לביקור בעיריית בית שמש ונפגשו עם ראש העיר ד”ר עליזה בלוך וסגר”ע ומחזיק תיק החינוך הרב ישעיהו ארנרייך לקבלת תעודת הוקרה על ההישג יוצא הדופן.

ראש עיריית בית שמש ד”ר עליזה בלוך הביעה את התרשמותה והערכתה הרבה מהמצוינות, מרמת הלימודים הגבוהה, מהעשייה הברוכה בתחום הרגשי – חינוכי, בדגש על מיטביות וחוסן אישי של התלמידות ואמרה: “אני מבקשת להצדיע לכם, צוותי חינוך עם פדגוגיה פורצת גבולות, ההישג שלכם הוא יוצא דופן ברמה ארצית, הצבתם יעד של מצוינות מתוך ערכיות, ומרגשת המחשבה שהצלחתן לשלב הצטיינות תוך שמירה על תורה ויראת שמיים, אני רואה בכם דוגמא לכלל מערכת החינוך. אין לי ספק שהבנות הבוגרות הן פורצות דרך ומהוות שגרירות לחינוך ולערכים שקיבלו בסמינר”.

סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך הרב ישעיהו ארנרייך: “ההישג שלכם הוא ראוי לשבח, ישבתי ושמעתי איך הצוות החינוכי נלחם על כל תלמידה, כל אחת היא עולם ומלואו, אני מצדיע לכם על עבודת הקודש החשובה שאתן עושות. בזכות יעדים שכאלו בית שמש מובילה בחינוך וב”ה נמשיך יחד, ביתר שאת, לפתח את החינוך בעיר”

כתבות אחרונות