סגר הוטל על בית שמש בשנית

הגל השני של הקורונה בעיצומו, והממשלה החליטה להטיל סגר על שכונות נחלה ומנוחה, וחפציבה, בשונה מהפעם הקודמת שהסגר הוטל על שכונות נחלה ומנוחה ורמה ב’. להזכירכם רמה ב’ היא השכונה אשר מתרחשות בה רוב ההפגנות.

נחלה ומנוחה היא שכונה שבה מתגורר חבר הכנסת הרב משה אבוטבול, מדובר בשכונה די שקטה, שכונה אשר תושביה נשמעים להנחיות משרד הבריאות, הסגר לגמרי מיותר, ולא יפתור את בעיית הקורונה.

ראש העיר ד”ר עליזה בלוך מתנגדת לסגר, היא יצאה בהסברה לתושבים דרך שיחות טלפון מוקלטות שבהם שומעים אותה ואת דוברה רפי פרלשטיין, כמו כן העירייה הדביקה מודעות בתוך השכונות החרדיות למען הגברת המודעות בציבור החרדי שאינו נחשף לכלי המדיה השונים.

הודעת ראש העיר ד”ר עליזה בלוך
השוטרת מקשיבה לתושב השכונה אב ל-14 ילדים שנמנע ממנו לצאת לעבודה
השוטרת מקשיבה לתושב השכונה אב ל-14 ילדים שנמנע ממנו לצאת לעבודה
הודעת דוברות העירייה רפי פרלשטיין

כאמור נחלה ומנוחה היא שכונה שקטה יחסית והמשטרה הסתפקה בשני שוטרים בכל שלושת הכניסות והיציאות לשכונה.

בשונה מנחלה ומנוחה, חפציבה ידועה בתור שכונה יותר קיצונית, כשהאדמו”ר מסאטמר הגיע לביקור בבית שמש, הוא הגיע לחפציבה. לכן מטבע הדברים חפציבה היתה פחות שקטה, עשרות ילדים הגיעו למחסום וקראו לשוטרים בכינויי גנאי. מתוך החשש שיגיעו מבוגרים ויפרו את הסגר, המשטרה נערכה שם מבעוד מועד עם כוחות מתוגברים.

לרב פקד מיכאל מלכה ברור דבר אחד, שאש לא מכבים עם אש, אש מכבים עם מים, או עם ארטיקים. הפעם זה עבד. אלו פניה היפות של בית שמש. ואלו פניה היפות של המשטרה. חשוב לציין כי המשטרה תחת פיקודו של סגן מפקד התחנה רפ”ק מיכאל מלכה נראית שונה לגמרי מהמשטרה בירושלים.

ליבנו עם התושבים החווים סגר ממש מיותר, מאחלים לכולם רק בריאות.

כתבות אחרונות