נפתח תיכון ‘דרך חיה’ – חב”ד – בבית שמש

לאחר שנים רבות שבנות חב”ד בעיר נאלצו לכתת רגליים לערים מרוחקות כדוגמת ביתר, ירושלים וקריית גת, נפתח השנה תיכון חדש לבנות חב”ד בעיר – “דרך חי’ה” – ע”ש הרבנית חיה מושקא שניאורסון ע”ה.
התיכון הינו פרי יוזמת הורים פעילים בקהילה ובהם אביגדור פקטור ומשה ואסתר רייכמן אשר התמודדו במהלך השנים עם חוסר בתיכון חב”די איכותי מקומי, ובעידוד והכוונת רבני השכונות בעיר.
את תיכון “דרך חי’ה” מנהלת הגב’ דבורה זיגמן – אשת חינוך בעלת שנים רבות של חינוך, הדרכה ובניית תוכניות חינוכיות וצוות מורות איכותי.

כל בת קיבלה יומן שנה מהודר שהופק ע”י הצוות המסור של התיכון, ובו מופיעים לצד ימי ההולדת של הבנות והצוות, תאריכים מיוחדים בשנה ובלוח השנה החסידי וכן תאריכים מיוחדים בשנת הלימודים של התיכון – חופשים, טיולים ושבתונים.
חידוש נוסף ביומן הוא שלכל חודש נקבע “נושא החודש”, נושא בו יעסקו הבנות וסביבו תהיה פעילות ולמידה בצורות ודרכי הוראה מגוונים. הנושאים
נבחרו סביב מעגל השנה היהודי והחסידי.


גב’ זיגמן, מנהלת התיכון הסבירה את הרעיון העומד מאחורי הפקת היומן:

“היומן שהפקנו, מבטא את האג’נדה החינוכית שלנו בבית הספר: יחס אישי לכל ילדה עם תכנון קפדני ומסודר מראש אשר יש בו שילוב של לימודים ברמה גבוהה וחיי חברה ורוח ברמה הטובה ביותר. לצד כל זה, שיח פתוח כנה ואמיתי תוך הצמדות למקורות ביהדות, בחסידות ואצל הרבי”.


התיכון נפתח ברחוב הגפן במבנה מפואר המכיל מספר כיתות, כיתת הקבצה, חדר מורים מרווח, חדר פעילות וכמובן חדר מזכירות ומנהלה.


לטקס קביעת המזוזה הוזמנו הרב מיכאל אבישיד, רב קהילת חב”ד רמה א’, הרב חיים אליהו גלוכובסקי רב קהילת חב”ד רמה ג’ והרב שמואל רוזנברג רב קהילת “אור מנחם” רמה ד’. הרבנים ברכו את הבנות, הצוות וההורים על פתיחת התיכון ולקראת שנת לימודים מוצלחת.
תודה לראש העיר גב’ עליזה בלוך על תמיכתה בתיכון “דרך חי’ה” מיומה הראשון, תודה מיוחדת לרב ישראל מנדלסון חבר מועצת העיר על השקעה של לילות כימים בתיכון, וכן למחלקת חינוך בעירייה, גב’ שרי דרור וכמובן לממונה החינוך בעירייה המשנה לראש העיר הרב ישעיהו ארנרייך.

גלריית התמונות מטקס הפתיחה

השאר תגובה

כתבות אחרונות