מתקן גישה הגיע לביקור בבית שמש, האנטנה הסלולרית בדרך

את הבקר הזה תושבי רחוב משה רבינו לא ישכחו, פועלים הגיעו להנחית להם על הראש מתקן גישה, והללו הזמינו את מפקח הבניה מטעם אגף ההנדסה שעצר להם לבינתיים את העבודות. האם ניתן לנשום לרווחה? לא בטוח. וזו לא האנטנה היחידה, מי שקנה דירה בסמוך למסוף האוטובוסים מסביב לכיכר אליהו הנביא שדרות האמוראים וזכריה הנביא ולא הספיק למכור, נקווה בשבילו שזה עדיין לא מאוחר מידי.

כל שכן חדש המגיע לשכונה נושא בנו רגשות מעורבים. לאחר שעמדנו על טיבו אנו חדלים מלפחד וחדלים מלהתלהב שהוא יסדר לנו את השכונה.

מִשָׁכֶן אחד אנו בורחים כמו מאש, בורחים מהשכונה עוד לפני שהמחירים ירדו, לשכן הזה קוראים מתקן גישה.

מתקן גישה היא למעשה מילה מכובסת לאנטנה סלולרית קטנה, היא אינה מצריכה את אישור העירייה מחד, אך לפי מספר גורמים היא מספיקה בשביל להסב נזק בריאותי לסובבים אותה.

בדרך כלל האנשים שמארחים בביתם מתקן גישה אינם גרים בביתם כך שהקרינה הנפלטת ממתקן הגישה רחוקה מהם כמעט כמו המצפוּן, שלא לדבר על הנתח הכספי נכבד ביותר שהם מקבלים מהחברה הסלולרית, נתח כספי העולה על מחיר שכר הדירה אותו יכלו לקבל.

בבית שמש יש אנטנה סלולריות אחת בהקמה, ומתקן גישה אחד, המתקן הוא ברחוב משה רבינו 2, הבקר הגיעו פועלים והתקינו לא פחות מ-4 מתקני גישה בגג הבניין המשותף של הבניין מתקן גישה – דבר שעורר את חמתם של תושבי השכונה, הגג אינו שייך רק לשכן שהחליט לארח מעל ביתו (שאגב הוא לא גר שם) מתקן גישה, כי אם לכל דיירי הבניין, דבר שהוביל את מפקח הבנייה בהנדסה לעכב את המשך חיבורי החשמל במתקני הגישה שכבר מקובעים על הג.

המתקן קיבל את אישורם של המשרד לאיכות הסביבה, והדיירים פוחדים מהקרינה שהמכשיר הזה פולט, גם אם הם ימכרו עכשיו את הדירה, ערכה ודאי ירד, כי מי ירצה לגור בבניין כזה? “אפילו בחינם”. האם אתם חושבים שבכך תם הסיפור? לא בטוח, השכן ההוא עוד יכול לשים את מתקן הגישה בתוך ביתו ואין מי יאמר לו מה תעשה ומה תפעל.

מה שסיפרנו לכם עד כה הוא סיפור קטן לעומת אנטנה סלולרית אמיתית שהולכת לקום על תורן בין רמה ג’ לרמה ד’ ממש סמוך למסוף האוטובוסים, ליד כיכר אליהו הנביא שדרות האמוראים וזכריה הנביא. יש שם הרבה בניינים שכבר ניבנו ועוד כאלו שבדרך, אנשים שם שילמו דירות ממיטב כספם ולאחר שכבר חתמו על הדירות ינחיתו להם בקרוב תורן עם אנטנה סלולרית של חברת פלאפון. מנסיון העבר אנו יודעים שחבר מביא חבר ועוד מעט תראו שם בזאר שלם של אנטנות משלל החברות הסלולריות.

השאר תגובה

כתבות אחרונות