משה שטרית התראיין הערב לערוץ 20

מ”מ וסגן ראש העיר בבית שמש מר משה שטרית התראיין הערב במשך חצי שעה לליטל שמש בתוכנית ‘המהדורה המוקדמת’ ביחד עם חברת מועצת עיריית ירושלים לורה ורטון, שטרית הרגיש נינוח ומשוחרר למרות שראיון טלוויזיוני לגביו אינו חזון נפרץ, האם אנו עדים לתחילתה של מגמה? ומה באמת עומד מאחרי הראיון הזה?

ראינו אינספור פעמים את ראש עיריית בית שמש ד”ר עליזה בלוך מתראיינת לרשתות הטלוויזיה למינהם, בדרך כלל היו אלו ראיונות קצרים וממוקדים, כאן אנו רואים ראיון מקיף העוסק בשלל נושאים החל מהפוליטיקה הארצית עובר דרך עגינות נשים וכלה בממשלו של ג’ו ביידן, שטרית גילה בקיאות רבה במגוון נושאים ובשנינות אופיינית אף השיב מלחמה שערה לאשת השמאל לורה ורטון.

לפני שניגע בתוכן הראיון נשאלת השאלה, מדוע שטרית צלל לתוך המים העמוקים והשתתף בראיון שנמשך לא פחות מחצי שעה? כנראה שפיסגת תפקידו הפוליטי הוא לא מ”מ וסגן ראש עיריית בית שמש, שטרית מכוון יותר גבוה, עד כמה גבוה? ומדוע דוקא עכשיו.

סיעת הליכוד בכלל ומשה שטרית בפרט חושבים גם על היום שאחרי עידן בלוך, ומנסים למצוא מתמודד אחר מהמגזר הכללי, אלא שכאן מתעוררת בעיה אמיתית שהרי בבחירות הבאות יהיו עשרות אלפי חרדים שיתווספו לספר הבוחרים, וכבר כיום הם רוב במועצה, אם כן מה הם הסיכויים של מועמד ציוני לאייש את תפקיד ראש העיר?

שטרית כנראה חשב בכובד ראש על המשך דרכו הפוליטית בבית שמש, ומאחר ואינו רוצה לבזבז זמן יקר של ישיבה במשך חמש שנים במדבר האופוזיציה של עיריית בית שמש ולראות איך עיר הולדתו הופכת לחרדית נגד עיניו מבלי יכולת לעזור ולסייע, הוא גמר אומר בליבו להתמודד בבחירות בשנים הקרובות על מקום ריאלי בסיעת הליכוד, או לכל הפחות להשאיר את האופציה הזו על השולחן. (שטרית מכחיש).

שלא תבינו לא נכון, שטרית אינו מוותר על בית שמש ואינו מרים ידיים, הוא עדיין ממשיך לתכנן תוכניות ולרקום חלומות על אירועי קיץ 2022, אך יחד עם זאת הוא קשוב להלך הרוח בבית שמש, והוא מבין לאן נושבת הרוח, שטרית לא אחד שישב בחיבוק ידיים ואם הוא רוצה להתחיל לבנות את עתידו הפוליטי בכנסת ישראל הוא צריך מהיום לחרוש את הזירה הארצית ולהתחיל לדבר על עניינים מדיניים: ביבי, הליכוד, כחול לבן, וכן גם על נשיא ארה”ב גו’ ביידן. שטרית מגן על נתניהו ובכך הוא מקווה לרכוש את לבם של הליכודניקים בכל הארץ, אותם ליכודניקים שבשנים הקרובות הוא יבקש מהם את קולם על מנת להיבחר לפריימריז.

משה שטרית הוא בעל קשרים רבים וענפים לא רק עם השר ישראל כץ אלא עם שרים וח”כים נוספים בליכוד, והוא רוצה להיות אחד מאלה, הוא בהחלט ראוי.

לאחר ההקדמה בואו נצלול לתוך הראיון ונדלה משם מספר משפטים בולטים.

“כדאי להפריד בין מגיפת הקורונה לבין הפוליטיקה, כחול לבן מנסה לגרוף מכך הון פוליטי, אך הם טועים כי אנו – הנושאים בעול האחריות – חייבים להיות קשובים למומחי הבריאות”.

“מיום תחילתה של ממשלת החירום הלאומית לא ראינו בכחול לבן שום אג’נדה, אלא קמפיין בחירות”.

“אנשים אומרים לי למה שלא אשתתף בלוויה או אשלים מניין בשעה שמתקיימת הפגנה חוקית בבלפור”.

“אם אנו חפצים להשיב את החיים למסלולם אנו חייבים ללכת להתחסן”.

“מתחילת תקופת הקורונה ועד עכשיו כלי התקשורת התנהלו בצורה אחראית, ולאחרונה הם התחילו לתת במה למכחישי קורונה ולמתנגדי חיסונים למינהם, בואו נקווה שזה לא קשור לבחירות”.

“חייבים לטפל במהירות במערב הפרוע שמשתולל לו בנגב, ולהגביר את האכיפה” לורה ורטון הגיבה, לא צריך להרחיק עד הנגב (ואני אוסיף: ולהיטפל לבדואים החמודים שבסך הכל יורים ושודדים) יש גם בתי ספר פתוחים בירושלים. (ממש דומה, אחד לאחד). שטרית הגיב לה: אפשר עדיין להחזיק בדעות שמאלניות ועם זה לומר שישנה בעיה עם הבדואים בנגב, אך לורה שוב סטתה ואמרה שיש פשע מאורגן בכל הארץ, הדבר היחיד שהסכימה לומר עליהם הוא: כמה הם מסכנים אין להם כבישים ואין להם בתים. שטרית לא נשאר חייב ושאל אותה בגלל שרע להם אז מותר להם לשדוד ולירות? גם ליאת שמש צידדה בדבריו של שטרית, וכך גם כל בר דעת לדעתי צריך לחשוב, אך לורה ממשיכה בשלה “לא צריך להתמקד בדבר אחד קטן” ואנו נשאל הבעיה בנגב זה דבר קטן??? נציין שלורה ורטון היא ממרץ, וכעת אנו מקווים שסידרנו לכם כמה רהיטים בראש.

לאחר מכן ניסתה המראיינת לטמון לשטרית מלכודת בדמות שאלת הנשים העגונות הנתונות לחסדי בעליהם וממתינות לגט, אולי זה הזמן לרפורמת נישואים אזרחיים? אך לא אחד כמו שטרית יפול למלכודת הזאת וענה שהוא מבין את התפיסה הזאת, אך צריכים למצוא את שביל הזהב ולכבד את המסורת היהודית, שתמיד היתה מתקדמת יותר מרעותיה. לורה אמרה שיש דברים שצריך לשנות ושטרית ענה “ויש דברים שצריך לכבד”.

“מפחיד אותי לחשוב שלפיד בנט או סער יצטרכו להתמודד מול נשיא כמו ג’ו ביידן. נתניהו עמד מול לחצים הרבה יותר גדולים של נשיא קשה כמו ברק אובאמה”.

“לאור מה שקרה בסוריה בעשור האחרון מזלינו שלא כרתנו עמם הסכם שלום והחזרנו להם את רמת הגולן”.

“רעיון שלום תמורת שטחים לא עובד ומי שהיטיב להוכיח זאת הוא בנימין נתניהו”.

אחרי הראיון הזה לא קשה להחליט היכן שטרית נהנה יותר לשחות, בים הפוליטיקה הארצית או בבריכת שמות הרחובות בשכונת נוה שמיר, או ועדת ההנחות בארנונה?

תגובת מ”מ וסגן ראש העיר משה שטרית: זה לא סוד שאני ליכודניק ותמיד היו לי דעות פוליטיות מוצקות משלי, מטרת הראיון אינה כפי שהוצגה בכתבה לכוון לזירה הארצית, ראשי ולבי בבית שמש ואני לא מתעסק היום מה יהיה בקדנציה הבאה.

השאר תגובה

כתבות אחרונות