מר משה שטרית – הראיון המלא

צפו בראיון עם מ”מ וסגן ראש העיר בית שמש מר משה שטרית, את הראיון צילמנו לפני שבועיים בלשכתו בקומה השלישית בבניין העירייה הסמוכה ללשכתה של ראש העיר ד”ר עליזה בלוך.

ביוגרפיה

משה שטרית הוא יליד בית שמש ובן למשפחת פוליטיקאים, סבו היה פוליטיקאי, ואמו קטי שטרית היא חברת כנסת מטעם סיעת הליכוד. באופן טבעי הוא נשאב לחיים הפוליטיים עוד בזמן היותו בבית הספר. חבריו לספסל הלימודים מספרים שמגיל צעיר בלטה בו תכונת המנהיגות, וגם בבית הספר הוא דאג לעזור, לשנות ולהוביל. שטרית הוא בוגר תנועת הנוער בית”ר.

בתום תקופת הלימודים בתיכון הוא התגייס לצה”ל, והגיע לדרגת סרן…. במילואים… באזרחי הוא רב אלוף!!!

בתום שיחרורו מצה”ל הצטרף משה שטרית לסיעת הליכוד בבית שמש בתור פעיל, וכעבור 9 חודשים הוא כיהן כחבר מועצת העיר בית שמש. כיום הוא מ”מ וסגן ראש העיר, ממונה על התרבות בעיר, על המתנ”סים, ועל נוער. כל אירוע משמעותי בבית שמש עובר דרך לשכתו.

משה שטרית נשוי ואב לשנים (לסקרנים שביננו – לביא ואביגיל).

מידותיו

משה שטרית אמנם פוליטיקאי אך לא איש כמו שטרית יגיע לפוליטיקה על מנת לקבל שררה, הוא איש עשייה ברמ”ח איבריו, ומקומו הטבעי הוא בפוליטיקה.

הוא ישר וישיר, הוא יאמר לך את המילים הנכונות גם אם הם לפעמים קשים לשמיעה, “כאן אני לא יכול לעזור” משום שהאמת היא נר לרגליו. אך מנגד כשהוא מבטיח מילתו חקוקה בסלע.

משה הוא אדם עניו וצנוע, כשנכנס ללשכתו שהיתה לשכת מ”מ וסגן ראש העיר הקודם הרב שמואל גרינברג הוא לא רכש שום רהיט חדש, יתרה מכך היתה שם ויטרינה מוכרת ששם הרב גרינברג היה מאחסן את הארכיון שלו, והוא הוציא אותה משם. (אני יודע מה עובר לכם בראש… חטפו אותה!).

חשיבה מחוץ לקופסה

משה שטרית הוא אדם אדם חרוץ, משקיען, ויוזם דברים מחוץ לקופסא. לבית שמש הוא הביא חידושים מרעננים, דברים שלא היו כאן מעולם. למשל בתקופת הקורונה הוא הסתובב עם תקליטן בכל בית שמש לשמח את תושבי בית שמש, והללו יצאו למרפסות בהמוניהם, מה שמכונה היום ‘שמחת המרפסות’. ואם כבר אמרנו כל בית שמש נציין שמר שטרית לא מסתכל מה יש לך על הראש, כיפה שחורה, כיפה לבנה, חצי כיפה, רבע כיפה, או בלי כיפה, הוא עוזר ומסייע לכל תושבי בית שמש, ללא הבדל גזע מין או דת, וכך הוא נהג גם ‘בשמחת המרפסות’.

דוגמה נוספת בכל שנה היה מתקיים באמפי אירוע ענק של יום העצמאות, והשנה בתקופת הקורונה הוא הביא את האמפי למרפסות, הוא שכר שיירה עם 11 עגלות ששם ישבו תקליטנים (כולם תושבי בית שמש), מלווים בלהטוטנים, וכך הם הסתובבו בכל בית שמש. ראש העיר ד”ר בלוך וסגנה מר משה שטרית הסתובבו אף הם בשכונות עם העגלות.

מעשיו הגיעו לאוזניהם של ראשי ערים וממונים ברחבי הארץ ואלו מתייעצים איתו.

בלשכתו תוכלו לראות על הקיר תמונות של מנהיגים בולטים מתנועת הליכוד, הוא ציוני, ומקפיד שיהיה לו דגל ישראל בלשכה. עוזרו האישי והמסור הוא אדיר בן שבת, בחור מקצועי וחרוץ, ומזכירת לשכתו היא אביבה, אשה מקצועית ומנוסה, והיתה מזכירתו של מ”מ וסגרה”ע הקודם הרב שמואל גרינברג. (אז לא רק את הרהיטים הוא לא החליף).

קבלו את מספר 2 בבית שמש ממלא מקום וסגן ראש העיר מר משה שטרית, בראיון וידאו, מקיף ומרתק ל”חדשות בית שמש” צילום ועריכה “רווח הפקות”.

צפיה מהנה!!!

תגובה אחת

השאר תגובה

כתבות אחרונות