מעמד אדיר התקיים בבית שמש בהשתתפות הגאון הרב אשר וייס שליט”א

במעמד אדיר של למעלה מ-500 מאות אנשים ונשים התקיים אמש במוצש”ק כנס חיזוק באנגלית, שארגן חבר מועצת העיר הרב חיים זמורה. הכנס נערך בצל הטרגדיות שפקדו לאחרונה את העיר בית שמש.

הכנס התקיים בהשתתפות רבנים ובראשם הפוסק ואב בית הדין ‘דרכי הוראה’ הגאון הגדול רבי אשר וייס שליט”א, הנחה את המעמד הגאון רבי אברהם יעקובוביץ’ רב קהילת מכון לתורה שפתח את המעמד בפרקי תהילים, נשאו דברים רבני השכונות ובראשם הרבנים הגאונים הרב שלמה זלמן פערלשטיין, הרב מרדכי גולדשטיין, הרב אלימלך קורנפלד העומד מאחרי היוזמה הברוכה הזו, הרב אליעזר מרגליות, הרב יהושע ברמן ידידו ורעו של הגאון הצדיק רבי יחזקאל בלוי שנפטר בדמי ימיו בחודש האחרון, ועוד עשרות רבנים.

את המשא המרכזי נשא הגאון הגדול רבי אשר וייס שליט”א שחיזק בדבריו את חשיבות עסק התורה, וגמילות חסדים בגופו ובממונו.

צילום: רווח הפקות

גם הנשים הגיעו לכנס וזכו לראות את המעמד במעגל סגור, בסיום המעמד הובא מכתבם של מרנן ורבנן גדולי ישראל מרן שר התורה רבי חיים קנייבסקי שליט”א ומרן ראש הישיבה רבי גרשון אדלשטיין שליט”א, ובו הם קוראים להתחזק בעסק התורה ובפרט בימי שישי ושבת ובלילות החורף הארוכים שבהם יש זמן רב ללמוד ולעסוק בתורה, ולכן זכות גדולה היא להתחזק ולקדש את השבת בעסק התורה כמה שאפשר כל אחד לפי יכולתו שתהיה השבת קודש קודשים…. ודבר טוב מאד הוא מה שאתם מתכנסים להתעורר עקב האסונות רחמנא ליצלן שהיו בעירכם, ולהתחזק בדברים הנצרכים…. ויה”ר שזכות התורה תעמוד לכל הציבור בבית שמש שנשמע בשורות טובות ויזכו כולם לחיים טובים ומאושרים.

את המעמד הגר”א וייס סיים באמירת קדיש. הציבור הקדוש יצא בתום המעמד באווירה מרוממת ובהתעלות רוחנית כאשר הוא מקבל על עצמו קבלות טובות.

כנס מרכזי נוסף יתקיים מחר (ב’) ברמת בית שמש ג’ בבית הכנסת אהבת תורה בשעה 21:30, ישא דברים גדול המשפיעים בדורנו הגאון הצדיק רבי אלימלך בידרמן שליט”א.

אנו תפילה לבורא עולם כי האסונות  יעזבו את עירנו בית שמש ונאמר לצרותינו די.

גלריית תמונות מכנס החיזוק בבית הכנסת הגר"א בית שמש

השאר תגובה

כתבות אחרונות

צביון העיר בית שמש

כיצד תקרא ותשווק השכונה החדשה הסמוכה לרמת אברהם? רמתיים, או רמת אברהם? | גדולי רבני