מסיבת עיתונאים עם ראש העיר עליזה בלוך ומפקד היקל”ר רונן בוקובזה

לפני דקות אחדות הסתיימה מסיבת עיתונאים עם ראש העיר עליזה בלוך והיקל”ר רונן בוקובזה.

במהלך המסע”ת שאלנו מספר שאלות, לפניכם סיכום מסיבת העיתונאים.

ד”ר בלוך: במהלך החג שהתחילה הלחימה חתמנו על צו לפתיחת מקלטים. טיל אחד נפל ברחוב רב חנן, חלקו נלקח מהאזור, וחלקו השני נטמן.

בוקובזה: זה הפתרון הטוב ביותר בעת הזו, גידרנו את האזור וכעת הוא בטוח.

ד”ר בלוך: ביטלנו את כל אירועי ההקפות שניות, כמו כן ביטלנו את הלימודים ושוחחנו על כך עם מנהלי תלמודי התורה, בתי הספר והסמינרים. במאמר המוסגר נוסיף כי הישיבות הודיעו על פתיחת זמן חורף בשני או שלישי הקרוב, וכנראה גם עמם יצטרכו לדבר.

ישנם מספר משפחות בבית שמש שמנותקות קשר עם יקיריהם (ראש העיר לא נכנסה למספרים), והם בקשר עם מינהל הרווחה.

אנו מקימים מוקד מתנדבים שמופעל ע”י הרווחה ואגף קהילה. כמו כן אנו מפעילים שירות פסיכולוגי לתושבים בכל השפות, שירות כזה ניתן גם ע”י קופות החולים.

אנו תגברנו את מוקד 106 על מנת לתת מענה מיידי לתושבים.

ראש העיר גם התייחסה לנושא התחבורה הציבורית ואמרה כי יש דילול בנהגים מאחר וחלקם מגוייסים למילואים. בנוסף אוטובוסים רבים עובדים כיום בשירות צה”ל.

מידי יום נקיים ישיבת מליאה עם חברי מועצת העיר. האחריות חשובה לעיר.

לחמאס חשוב להוריד לנו את החוסן הלאומי, אבל אנו עם חזק ונתגבר על כל הקשיים. אני מבקשת להיות אחראיים על ההודעות שמופצות בקבוצות, במיוחד בסוגיית הנעדרים והפצועים.

ראש העיר חידדה את הנקודה שהמלחמה הזו הולכת להיות קצת ארוכה, ואנו כעירייה נערכים גם לימים ארוכים.

היקל”ר אלוף משנה רונן בוקובזה: אנו לא יכולים לסגור את העיר מפני כניסה של ערבים, אך מאחר ויש סגר עובדי הבניין הערבים נתונים תחת סגר. אנו לא יכולים למנוע מסופרמרקטים מלהכניס ערבים אך  אנו מגבירים את הסיורים בכל רחבי העיר, ומאיישים חלק מהכניסות והיציאות לעיר.

לשמחתי אומר בוקובזה צה”ל השיב את השליטה לדרום ועבר לשלב ההתקפה.

לעיר בית שמש יש רשות חזקה, אני מלווה אותה כבר משנת 2014, ולשמחתי כל גורמי העירייה שותפים מלאים במוכנות העיר ובמתן מענה לתושבים בשעת החירום אליה נקלענו.


בסוף ישיבת המליאה ראש העיר הודתה לצוות אנשי לשכתה, למנהלי האגפים והמחלקות בעירייה, לצה”ל, למשטרה ולסגני ראשי העיר משה שטרית ורינה הולנדר.

השאר תגובה

כתבות אחרונות