מסוף אוטובוסים חדש יוקם בשכונת חפציבה

עיריית בית שמש מחפשת מתכנן למסוף האוטובוסים שעתיד להיבנות ברחוב יוסף קארו שבשכונת חפציבה, ביום שני הבא המכרז יסגר. היה מי שפעל זה מכבר במשרדים “הנכונים” על מנת לאפשר לעיריית בית שמש הקמת מסוף אוטובוסים בקצה שכונת חפציבה הגובל עם כביש 3855, נחזור ברשותכם שנתיים אחורה ונבין כיצד נולד המסוף הזה, ומה דעת התושבים

חברת הנסיעות ‘משאלותינו’ מנתה בזמנו שני אוטובוסים שהפעילו קו מהדרין מבית שמש לירושלים, האוטובוסים היו חונים ברחוב בן איש חי, עיריית בית שמש הורידה אותם משם כמה עשרות מטרים ושם הם חנו עד שהעירייה החליטה לבנות שם מבני חינוך, עם תחילת הפינוי הגיעה החברה להסדר עם העירייה שהאוטובוסים יחנו ברחוב יוסף קארו, ואכן האוטובוסים של חברת משאלותינו ירדו בפעם השלישית, אך משם כבר אין לאן לרדת, יש את כביש 3855.

אוטובוס של חברת משאלותינו ברחוב יוסף קארו

משאלותינו התמקמה ברחוב יוסף קארו, ואף הביאה לשם קרוואן עם שירותים ופינת קפה לרענון הנהגים, הנהגים שמחו, אך תושבי השכונה שגרים בסמיכות פחות.

הללו החלו בהצקות חוזרות ונשנות לעברם של משאלותינו, הם היו מתקשרים לעירייה ומדווחים על רעש של אוטובוסים וציפצופים המפרים את שלוות המבוגרים ושנתם של הילדים, על זיהום אוויר ועוד. קרה לא פעם שהעירייה הגיעה וראתה שמוקד הרעש בא מכביש 3855 שם מתבצעות עבודות בכביש.

הכניסה למסוף וקרוואן המריבה

התושבים ביקשו שהעירייה תסיר משם את הקרוואן, ונהגי משאלותינו שמונים כיום כעשרה אוטובוסים התחילו להילחץ וחששו שמא עיריית בית שמש תפנה אותם גם משם, תוך כדי החששות התקבצו להם אט אט אוטובוסים של חברות נוספות, וכך המקום הפך למסוף חצי פיראטי אשר מצד אחד אינו מסוגל להכיל את מספרם הרב של האוטובוסים, ומצד שני אינו מכבד את תושבי השכונה ואת תושבי בית שמש, שהרי המסוף גובל עם כביש ראשי שדרכו עוברים אלפי מכוניות ביום.

ואז נכנס לתמונה מי שהחליט למסד ולהרחיב את המסוף, ולפתור את מצוקת החנייה של האוטובוסים, ובפרט בימים שמתבצעות עבודות בכביש לוי אשכול – מקום חנייתם של עשרות אוטובוסים. מה עכשיו יאמרו התושבים הגרים בסמיכות?

כך או כך העגלה כבר יצאה לדרך העירייה יצאה במכרז וביום שני הבא נדע גם מי יהיה מתכנן המסוף ולפי הערכות בחודשים הקרובים יחל המסוף החדש להיבנות, ומשאלותינו? הם יצטרכו לחפש להם משכן חדש בפעם הרביעית, אך הפעם לשם שינוי זה באמת יהיה זמני.

השאר תגובה

כתבות אחרונות