מסוף אוטובוסים או מסוף אשפה?

בתחילת ינואר 2020 נפתח בקול תרועה רמה מסוף אוטובוסים חדש בצמוד לרמת בית שמש ג', זהו המסוף הכי גדול בבית שמש, המסוף היה נקי יפה ומודרני כיאה למסוף חדש, למתבונן מהצד הוא היה נראה כמו נושאת מטוסים. אחיו הקשישים מדרך החיים ושדרות בן זאב היו מביטים בו בקנאה, וצפו לו עתיד מזהיר.

אלא שלא עברה שנה אחת וכבר המסוף איבד את חינו,  האוטובוסים באים למסוף בזה אחר זה על מנת לחנות, חלקם מגדילים ראש ומנקים את האוטובוס שלהם, אך למרות שמצויים שם שני פחי אשפה, בוחרים הנהגים לפזר את הזבל בשטח החניה. ישנם נהגים קצת יותר מתורבתים שמניחים את הזבל בתוך שקית סגורה ואת השקית הם מניחים בצד…

הסיפור שם נראה לא טוב, הייתי אומר אפילו קצת עצוב, והיחידים שעומדים בצד ומחייכים בסיפוק וגאווה אלו שני אחיו הגדולים והותיקים, הם אמנם מבוגרים אך מטופחים. האחד מרחוב דרך החיים הלא זהו מסוף האוטובוסים של חברת סופרבוס, אמנם מסוף קצת מיושן ומאד קטן, אך נקי. והשני המסוף שצמוד לשדרות בן זאב, שם ממוקמות שתי מכולות, והמקום אכן נקי.

המסוף היה נקי יפה ומודרני כיאה למסוף חדש
למתבונן מהצד הוא היה נראה כמו נושאת מטוסים
אחיו הקשיש מדרך החיים היה מביט בו בקנאה
והשני המסוף שצמוד לשדרות בן זאב, שם ממוקמות שתי מכולות, והמקום אכן נקי.

יתרה מכך, אין במסוף מערכת ביוב, המים זורמים ישר לחצר האחורית של המסוף, ובהיעדר ביוב הנהגים נאלצים להשתמש בשירותים כימיים.

בנוסף המים שם מגיעים הישר מההידרנט (ברז כיבוי אש), טעמנו מהמים לאחר שעברו סינון במערכת תמי 4, וטעם המים היה איום ונורא, מסופקני אם הם ראויים לשתייה. אלו התנאים שנאלצים נהגי האוטובוס להתמודד, לא פלא שהם מכלים את זעמם על אספלט המסוף.

העירייה מצידה טוענת כי נהגי האוטבוס אחראים על הניקיון, והעירייה מצידה מספקת להם שני פחי אשפה ועל הנהגים לפנות לשם את הזבל. העירייה מצידה מפנה את הפחים אחת לשבוע בימי חמישי.

אז מי אחראי על הניקיון במסוף רמת בית שמש ג'? סופרבוס? אגד? נהגי ההסעות? העירייה? ואולי אף אחד לא אחראי וזו גזירת הגורל שהמקום ישאר שם מלוכלך?

עוד מעט יגיע החורף וכבר מהבקר יחלו הרוחות החזקות לפזר את האשפה, אחריהם יבא הגשם וישטוף את הכל, ואת האשפה העקשנית שתשאר שם למרות הרוחות והגשמים תכסה העלטה שתרד כבר בשעה 5 בערב, ואחרי העלטה יגיח לו בחסות החשיכה ערפל כבד שיטשטש את הכל.

ואנו נקלח את גופנו, נעלה על ערש יצוענו, נתכרבל בפוך, נעצום את עיננו, ונאמר אנחנו נקיים… האם אנחנו באמת נקיים?

עד למועד סגירת הכתבה לא נמסרה כל תגובה מחברת סופרבוס.

אז הם פשוט מפזרים אותה בשטח החניה
ישנם נהגים קצת יותר מתורבתים שמניחים את האשפה בתוך שקית סגורה
הייתי שם זמן לפרק זמן קצר ולא מצאתי שם פח אשפה או מכולה
אלא שלא עברה שנה אחת וכבר המסוף איבד את חינו

השאר תגובה

כתבות אחרונות