מנכ”ל עיריית בית שמש לשעבר מתי חותה נפטר

הבקר נתבשרנו כי מנכ”ל עיריית בית שמש לשעבר מתי חותה נפטר ממחלה קשה.

חבר הכנסת הרב משה אבוטבול מי שכיהן כראש העיר בתקופת שבה שימש מתי חותה ז”ל כמנכ”ל העירייה אמר: אני בכאב ובהלם רב מפטירתו של ידידי היקר והאהוב עו”ד מתי חותה ז”ל, אשר במשך עשור כיהן לצידי כמנכ”ל עיריית בית שמש בהיותי ראש העיר. מתי עשה רבות למען פיתוחה ושיגשוגה של העיר, איש יקר ואהוב על כולם, זכיתי ללמוד ממנו רבות איש שידע לנווט בין רצונות תנחומיי הכנים לרעייתו אוסנת תחי’. לפני כעשרה ימים ביקרתי אותו בבית החולים הדסה התרפקנו על העבר והודיתי לו על כל פועלו הרב למען עירנו היקרה בית שמש.

מתי חותה במליאת עיריית בית שמש

ראש העיר ד”ר עליזה בלוך: “אני מצטערת להיפרד מחבר קרוב. מי שהיה מנכ”ל העירייה במשך 12 שנה הלך לעולמו הבוקר. חלק הכירו מקרוב וחלק הכירו רק בשם. מתי, מעבר להיותו איש מקצוע מהשורה הראשונה, אני אישית חייבת לו הרבה בתור מי שלימד אותי את העבודה בתור ראש עיר בתחילת דרכה. מתי היה אדם מדהים, אציל נפש, מכבד ורב פעלים. מסוג האנשים שמעולם לא גבה לבו ושלט בדברים בצורה עמוקה, שידע לגרום לדברים לקרות. זו אבידה גדולה לנו כאנשים. גם בפרופורציות של החיים. הוא בעיניי מייצג יושרה ועבודת אמת. אני מוסרת חיבוק למשפחתו ולחבריו. זו לא העת ללכת אך ייאמר לשבחו שבחייו עשה המון. הוא יחסר לנו מאוד”.

בהמשך היום אמר הרב משה אבוטבול מעל בימת הכנסת: ״קיבלתי הבוקר בצער רב את הידיעה הקשה והמרה על לכתו בקיצור ימים ושנים במחלה הארורה של יקירנו עו״ד מתי חותה ז״ל, האיש שבית שמש או מדוייק יותר כל מחוז ירושלים חבים לו מאוד על תרומתו הגדולה במשך שנים, הן כיו״ר הוועדה המחוזית לתיכנון ובניה – בה שימשתי גם כחבר כנציג העיר בית שמש, והן כממונה על מחוז ירושלים והן כמנכ״ל העיר בית שמש – בה זכיתי שהוא משמש לצידי בתפקידי כראש העיר עשור שנים. הוא היה מחד איש עם חזון ומעוף ותמיד חשב בגדול, ומאידך כאב והציק לו גם בעיות הפרט של התושבים שלנו בעיר בית שמש. בתקופה זו הוא ליווה את העיר בהתפתחותה דווקא בשנים הדרמטיות והמשמעותיות בהם זכינו לבנות כ-40.000 יחידות דיור וכ-500 כיתות לימוד, בתי ספר וגנים, אולמות ספורט, בתי כנסיות, מאות הקצאות ופעילות רבה וענפה. לפני כשבוע עוד שוחחתי עמו בבית החולים ולצערי הפרידה ממנו באותו יום היתה קשה ומתברר כתמידית. מתי כולנו חבים לך תודה עמוקה! ומכאן שולחים את תנחומינו לרעיה היקרה אוסנת שתחי׳, ולכל שאר בני המשפחה, תהי נשמתו צרורה בצרור החיים אמן״.

השאר תגובה

כתבות אחרונות