מלחמת קרדיטים או חוסר אמון מוחלט – חדשות בית שמש

מעל לשנתיים שקיימת לה מלחמה מתחת לפני השטח בין הליכוד לבין ראש העיר עליזה בלוך, רובם לא יודו בכך, בעצם רובם לא ידעו מכך. בבחירות האחרונות הליכוד בבית שמש תמך תמיכה מלאה בראש העיר עליזה בלוך ואך טבעי שהם ילכו יחדיו גם היום, שהרי את רוב הדברים הם רואים עין בעין החל מבניית היכל התרבות ועד להקמת שכונת נוה שמיר למגזר החילוני והדתי לאומי.

סיעת ‘הליכוד’ נחשבת לסיעה מסורתית וציונית וכך גם סיעת ‘עיר מאוחדת’ של ראש העיר עליזה בלוך, ואנו עדים לכך שפעם אחר פעם יו”ר סיעת הליכוד שלום אדרי יצא נגד ראש העיר עליזה בלוך. למה? והשאלה היותר קשה היא איך הם עכשיו הולכים עם החרדים כאשר מעליהם מרחפת עננה כבידה של מחלוקות המאיימת בכל רגע נתון להנחית מבול מעל ראשיהם של הליכוד והחרדים גם יחד? שהרי בשוך הקרבות של חברי סיעת הליכוד עם ראש העיר הם יתחילו לריב עם הסיעות החרדיות.

אם תשאלו את מר שלום אדרי  התשובה היא פשוטה, לא אנחנו הלכנו עם החרדים אלא ראש העיר הלכה איתם, היא נתנה את ההנדסה לחרדים וזה היה סיפור מכור מראש עוד לפני הבחירות. כיום בלית ברירה הליכוד הולכים עם החרדים כי יש להם אויב משותף. אויב? איך ראש העיר נהייתה אויב שלהם?

מראשית הקדנציה של ראש העיר יו”ר סיעת הליכוד וראש העיר עליזה בלוך לא הסתדרו, מדובר בשני אנשים שונים לגמרי, למעשה הם שני הפכים שלא מסוגלים לדור בכפיפה אחת. ניקח לדוגמה את בית התרבות, שלום אדרי ומשה אבוטבול השלימו את כל ההכנות לבנייתו החל ממציאת שטח וכלה בתיקצוב. ראש העיר עליזה בלוך נכנסה לתפקיד ולדברי מר אדרי ראש העיר לא היתה צריכה לעשות שום דבר משום שהיא קיבלה את הכל מוכן. אך מה שהכעיס את הליכוד הוא שבשלט של היכל התרבות התנוסס שמו של ראש העיר הקודם משה אבוטבול, לקח מי שלקח מדבקה שעליה התנוסס שמה של ראש העיר עליזה בלוך והדביק על שמו של משה אבוטבול כאילו באו לבטל את כל עשייתו למען ההיכל, להזכירכם היו גורמים בציבור החרדי שהתנגדו לבניית היכל התרבות ואבוטבול היה צריך להתעמת איתם, אז מדוע להסיר את שמו? איפה האנושיות?

בנוסף הרבה דברים טובים קורים בעיר הותיקה, ולדברי סיעת הליכוד התקציב שלהם ישן תמורת חדש נקבע כבר בקדנציה הקודמת וראש העיר לוקחת את הקרדיט לעצמה, הייתי מסכם זאת כך מדובר בויכוח בין אישי לא קטן שמאפיל על היחסים הקואליציונים.

אם אלו פני הדברים ניתן לקחת מגשר שיגשר על הפערים, ויתחילו האחד לכבד האחד את השני וממחר יש קואליציה עם המפלגות הציוניות וש”ס, אך הבעיה היא הרבה יותר גדולה, יעידו על כך היחסים של רינה הולנדר שלא פוטרה ובכל זאת הולכת עם הגוש. אמור מעתה הבעיה היא כבר לא לקיחת קרדיטים אלא חוסר אמון מוחלט בין חברי הגוש הציוניים לבין ראש העיר, עד כדי כך שיו”ר סיעת הליכוד שלום אדרי חוזר השכם והערב על המשפט: אנחנו לא חוזרים בלי הגוש.

כעת מה שנותר לראש העיר לעשות הוא לפטר את כל חברי המועצה מהקואליציה ולהתחיל את כל המשא ומתן הקואליציוני מחדש, רק שהפעם זה יהיה הרבה יותר קשה, ההסכם הקואליציוני יצטרך להיחשף לעייני כל, והסיעות שיכנסו יחתמו עליו בו זמנית כדי למנוע הסכמים כפולים ומסרים לא ברורים, שהרי כולם כבר בוגרי קואליציית בלוך.

למשל המועצה הדתית לש”ס או לבית היהודי? נוה שמיר או נוה התורה, היכל התרבות או היכל הקודש? על כך יצטרכו כל הסיעות לחתום וליישר קו אחיד בכדי למנוע בעיות בעוד שנה או בעוד שבוע. דבר אחד בטוח הרבה עורכי דין יחתמו על ההסכמים וכולם יפקחו שבע עיניים בכדי לראות האם הם מיושמים, כי ביננו מי סומך היום על המילה של השני?

השאר תגובה

כתבות אחרונות