מחאת הגנרטור בבית שמש; אלפיים איש גדשו את הכיכר

צולם טרם כניסת השבת לפני תחילת המחאה

2000 אנשים נשים וטף גדשו אמש בערש”ק את רחובות חבקוק הנביא ויחזקאל הנביא בבית שמש, כאות מחאה על כך שהעירייה אינה מקצה מקום לגנרטור בשבת.

500 משפחות בלבד משתמשות בגנרטור בשבת בשכונת רמת בית שמש ג’, אך לאור קריאתם של רבני השכונה, הגיעו גם כאלו שאינם משתמשים בגנרטור בשבת כאות תמיכה והזדהות, כיבדו בנוכחותם את המעמד רבני השכונה הרה”ג אלעזר מאירוביץ שליט”א, הרה”ג חנוך אלבק שליט”א,  הרה”ג אפרים מילר שליט”א, הרה”ג ברוך דז’לאווסקי שליט”א ועוד.

בנוסף נכחו במעמד חברי מועצת העיר תושבי השכונה: הרב שלמה ברילנט, הרב יוסי גולדהירש, הרב ישראל מנדלסון והמשנה לראש העיר הרב איציק אלמליח, סגרה”ע הרב שמעון גולדברג תושב הקריה, וחמה”ע הרב אברהם פרנקל תושב השכונה הסמוכה רמת בית שמש ג’2.

בהרגשת רוממות עילאית נערכה קבלת השבת ברוב עם, במנגינות נוסח אשכנז, עדות המזרח ותימן. לאחר מכן התקיימה תפילת ערבית ואלפיים אנשים קיבלו על עצמם עול מלכות שמים וקראו כולם כאיש אחד “שמע ישראל ה’ אלוקינו ה’ אחד”.

מטרת המחאה היא לא לחסום כבישים שהרי בלאו הכי לא נוסעים בכבישים הללו בשבת, הם הגיעו ל’מיפגן כח’, על מנת להראות שוב פעם את כחם של הרבנים, והתגייסותם של החרדים, אשר נשמעים לקול הרבנים.

לאחר מכן הלכו איש איש לביתו ברגל, כולל סגרה”ע הרב שמעון גולדברג שהגיע במסירות וגמע מרחק שעה ועשרים דקות ברגל (תודה לגוגל מפות).

הגנרטור שדלף בשבת הזו

חבלה וקנס

מגורם בכיר נמסר כי השבת שהה הגנרטור ברחוב נריה הנביא ובשבת בבקר הוא דלף כתוצאה מחבלה. בהוראת רב השכונה הרב מאירוביץ’ הגיע גוי של שבת וכיבה את הגנרטור על מנת שלא יסכן את שלום הציבור.

מאירוע זה ברורה החשיבות במציאת מקום מוסדר לגנרטור, שיהיה חוקי ובטיחותי.

שוטרים הגיעו לפני שעה קלה ורצו לתת לבעל הגנרטור קנס ע”ס 1,300 שקלים, בעל הגנרטור טען שהוא כבר קיבל אתמול בערב שבת קנס.

המשטרה הסכימה לוותר לו בתנאי שבתוך פרק זמן קצר של עד שעה הוא מפנה את הגנרטור.

השאר תגובה

כתבות אחרונות