מה חדש בבית שמש 2?

הכניסה לחנייה ברחוב חלקת יהושע

יצאנו היום לסיור שפ”ע בבית שמש, והפעם לרמת בית שמש א’, התחלנו את הסיור ברחוב חלקת יהושע הסמוך לפארק ירמות, בעקבות פנייה של אחד התושבים בשם מ’ (השם המלא שמור במערכת) אשר מתגורר שם במשך שנה, יחד עם כל תושבי הרחוב שקנו שם את ביתם ממיטב כספם, ועדיין חיים באתר בנייה.

הדרך העולה לביתם רצופה מכשולים והכניסה לחנייה נהיה מורכב מיום ליום, משרד השיכון נזכר לבנות שם מדרכה, ואנו שואלים מדוע לא עשו זאת לפני שהם באו לגור.

הכניסה לחנייה ברחוב חלקת יהושע
הכניסה לחנייה ברחוב חלקת יהושע

תגובת משרד השיכון והבינוי

פנינו למשרד השיכון והבינוי וזו תגובתם: ברחובות הסמוכים לפארק ירמות נערכות עבודות תשתית הכוללות סלילת מדרכה, תאורה, עצים וכו’. מטבע הדברים שיפוצים אלו גורמים אי נוחות לתושבי המקום אך אנו נעשה כל מאמצים לסיים במהרה את העבודות.

ולשאלתנו מדוע העבודות הללו לא בוצעו בטרם כניסת הדיירים לביתם, נעננו בתשובה כלל לא מפתיעה: לא היתה ממשלה, לא היו תקציבים וכו’.

אז ניסינו לברר בכמה תקציב מדובר, והתברר שמשרד השיכון משקיע כ-9 מילון שקלים ברחוב הזה, הם יקבלו תאורת לדים, עלותו של פנס לד אחד (ללא העמוד) 5000 שקלים והוא אמור להחזיק מעמד 20 שנה. להערכת משרד השיכון והבינוי העבודות יסתיימו בתוך כחודש, וכפי שאנו מכירים את התהליכים אנו יודעים שזה יקח למעלה מחודש.

הרחבת הכביש המוביל לכביש 10

משם יצאנו לרחוב הירקון בבית שמש, וראינו פועלים של חברת החשמל החופרים במדרכה, כחלק מהרחבת הכביש המוביל לכביש 10. תוך כמה חודשים המדרכה תיהפך לכביש וחברת החשמל לא רוצה שיהיו כבלים חשמליים מתחת לכביש, אז מזיזים….

הזנחה ברמה א’

חצינו את הכביש לעבר המדרכה ממול ראינו אבנים המונחות בצד הדרך, ולא נראה שהולכים לעשות עם זה משהו. המדרכה מצדה התמלאה בחול ואבק, כאילו אומרת הסתדרתי לבד…

מטרים ספורים משם אנו רואים ארון מים פתוח עם צינור מים וקופסת פלסטיק שבורה אשר ממנה יוצא כרטיס אלקטרוני וחוטים מחוברים, אני מריח קומבינה. פנינו ללשכת סגן ראש העיר בית שמש הרב ישעייהו ארנרייך הממונה על מי שמש אך עדיין לא קיבלנו תשובה.

משם נסענו וראינו את בניין לנדסמן, דוקא מתקדם לא רע.

תמרור סכנה ברמה ג’

אבל אין כמו לחזור הביתה, אז שבנו לרמה ג’ שם ראינו בחור רכוב על אופניו במדרכה שכמעט התהפך. למה? עניין  של תמרור שהחליט להיות במצב מאוזן. בעזרת הבחור ואדם נוסף הושב התמרור למצבו המאונך, הבעיה היא שברזל המתכופף לכאן ולכאן סופו להישבר… אז הוא לא נשבר, לבינתיים.

כתבות אחרונות