מאות נהגים נסעו היום בכביש 5 לאחר שהוסר התמרור “אין כניסה”.

היום הסירו את הגדר ואף את התמרור שהורה על כך ש”אסורה הכניסה לכביש 5 למעט העובדים”, והוא למעשה נפתח בצורה לא רשמית. מאות נהגים בער להם לפלוש ולנסוע היום בכביש המסוכן, וכך עשו את דרכם מרמת בית שמש הישר לקריית שיינפלד/נופי אביב וגבעת שרת בתוך פחות מ-4 דקות.

כשמגיעים לסוף כביש 5 בכיכר נהר הדן ישנם ניתן לראות אבנים החוסמות את הכביש בשני הנתיבים, אך ככל הנראה טרקטור הסיר את אחת האבנים וכך נפתחה הדרך מנתיב אחד. משמעות העניין היא שבמקטע האחרון תוכלו לראות מכוניות הנוסעות בשני הכיוונים על אותו הנתיב – דבר המהווה סכנה של ממש.

כביש 5 מבט מעל

כביש 5 מתחלק לארבעה מקטעים כאשר חלקו הראשון מתחיל בעמק האלה ומסתיים ברמת בית שמש ד’-ג’. המקטע השני מגיע עד כיכר הזיתים ברחוב צאלים, המקטע השלישי מגיע עד רמת אברהם, והרביעי והאחרון (לבינתיים) שנפתח היום מגיע עד רחוב הרצוג. למעשה זהו כביש עוקף רמת בית שמש ב’.

המקטע הרביעי הוא ארוך ומפותל, כאשר באמצעו ישנם מספר כיכרות שאמורות בהמשך להתפצל לתוככי רמת בית שמש ב’. לבינתיים הכביש משמש לצורך הגעה מהרמה לבית שמש הותיקה בתוך דקות בודדות, או לצורך ספורט בלבד.

הכביש הוא בנוי בסטנדרטים גבוהים ומודרנים כאשר מעטרים אותו לכל אורכו אבני גוויל (הציניקנים שביננו יגידו שהם ישמשו את תושבי רמה ב’, במקרה שהכביש יפתח בשבת) במדרכה כבר ניטעו עצים ותמרורים, כולל תחנות אוטובוס, ושלטים המזהירים שבמקום הזה אין עירוב. כמו כן ניתן לראות במדרכה שני נתיבים, האחד להולכי רגל והשני משמש מסלול לאופניים, ובחלקו הקטן אף גדר המפרידה בין שני הנתיבים לבל יחצו העוברים ושבים את הכביש.

עקב פתיחת הכביש, התגלה לעיננו מחזה גרפיטי מרהיב, המצוייר על גבי החומה המקיפה את קריית שיינפלד. מעניין מיהו האמן שצייר…

המלצתינו: אל תסעו בכביש תמתינו לפתיחתו הרשמית.

השאר תגובה

כתבות אחרונות

צביון העיר בית שמש

כיצד תקרא ותשווק השכונה החדשה הסמוכה לרמת אברהם? רמתיים, או רמת אברהם? | גדולי רבני